Jump to content
  • 0

Error Pawno


..H3AtonN..

Question

Problema intalnita (descriere): Deci am vrut sa fac comanda /help,si sa imi dea in tabel,ca pe B-Zone,asa am facut comanda tot,si cu toate,dar cand dau copilare,imi da 5 erori,aveti acolo linia si tot..va rog eu mult ma ajutati si pe mine?
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): In Imagine
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): In Imagine
Imagini / Video (optional): Mai Jos
Ati incercat sa rezolvati singur?:  Nu stiu ce sa incerc..

Untitled.png

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Acum 6 ore, iSkull a spus:

ati auzit vreodata in viata ca ne trebuie complet codul nu doar o imagine?! :-w

    if(listitem == 1) //General
    {
        ShowPlayerDialog(playerid, 0, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "General", "/id-Afiseaza cateva date despre un jucator\n/pay-Trimite bani unui jucator\n/givekey-Ofera cuiva cheia masinii personale\n/switchkey-Interschimba cheia masinii personale cu cea a masinii de inchiriat\n/drink-Consuma bauturi intr-un bar\n/turfs-Afiseaza teritoriile cucerite de ganguri\n/licenses-Afiseaza statusul licentelor\n/skills-Afiseaza aptitudinile la joburi\n/sleep-Te pui la culcare\n/eject-arunca un pasager din vehicul\n/report-Contacteaza echipa de admini\n/helpme-Contacteaza echipa de helperi", "Ok", "");
    }

Link to comment
Share on other sites

  • 0
error 075: input line too long (after substitutions)
error 075: input line too long (after substitutions)

 

Se vede clar problema.. String-ul creat este prea lung.. incearca cu strcat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
new strings[600];
strcat(strings,"/id-Afiseaza cateva date despre un jucator\n/pay-Trimite bani unui jucator\n/givekey-Ofera ");
strcat(strings,"cuiva cheia masinii personale\n/switchkey-Interschimba cheia masinii personale cu cea a masinii");
strcat(strings,"de inchiriat\n/drink-Consuma bauturi intr-un bar\n/turfs-Afiseaza teritoriile cucerite de ganguri\n");
strcat(strings,"/licenses-Afiseaza statusul licentelor\n/skills-Afiseaza aptitudinile la joburi\n/sleep-Te pui la culcare\n");
strcat(strings,"/eject-arunca un pasager din vehicul\n/report-Contacteaza echipa de admini\n/helpme-Contacteaza echipa de helperi");
ShowPlayerDialog(playerid, 0, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "General", string, "Ok", "");
    

sunt destul de convins ca nu va merge, am scris de pe telefon, dar incearca :))

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.