Jump to content

[FS]Teleports Reaction Test


Roach

Recommended Posts

[glow=green,2,300]Teleports Reaction Test[/glow]

[glow=red,2,300]Info:[/glow]

Acest Filterscript la un anumit timp va trimite un mesaj in care va scrie un Teleport unde daca mergeti veti loa o suma de bani.


Timp de lucru: 10 min.

Autor(i): Creditele nu-mi revin numai mie, ci si lui KaeL care ma ajutat cu ideea si cu cateva functii, dar si lui RyDeR`.

Obiecte: ---

[glow=red,2,300]FilterScript:[/glow]

Dupa cum v-am zis mai sus acest Mesaj va apare la o anumita perioada de timp:

#define Time   60000
Pentru a schimba perioada schimbam numar-ul(60000), in mili secunde desigur in ce numar vrem noi. In filterscript este si un Random cu Teleport-urile:
new Teleports[][] =
	{
	    "/pkp", "/pkh", "/rc1", "/rc2", "/rc3", "/jizzy", "/ls", "/lsa", "/sf", "/sfa", "/lv",
		"/fp", "/sp", "/bl1", "/pj", "/orr", "/driftcity", "/nrgparkour", "/skeletonmonster"
	}
Pentru a le schimba, pur si simplu schimbati numele Teleport-urilor pe care le-am pus eu, dar puteti si sa schimbati Teleport-urile cu Comenzi-le de pe server-ul vostru. Puteti schimba si suma de bani pe care o poate primi jucator-ul:
Cash = (random(10000) + 20000);
Schimband asta de exemplu in asta:
Cash = (random(10000) + 50000);
Sau in asta:
Cash = (random(90000) + 20000);

[glow=red,2,300]Photo:[/glow]

kf8ro4u2ce6m9b2ecswv.png

ini7067ii91m4akdorm.png

[glow=red,2,300]Download:[/glow]

Click Here! - PasteBin

Click Here! - SolidFiles

Click Here! - 2Shared

[move]Enjoy with it![/move]

142sj0l.png

Underground-GFX

Link to comment
Share on other sites

KaeL[GZS]" post="52155" timestamp="1296318418"]

mda,e frumos 5/5.

PS:Eu i-am dat ideea cand m-am suparat pe el :))

Da, imi venea sal impusc si prima idee(Reactie, de la asta mia venit Reaction) a fost sa il fac sa va dea Arme.

Revenind la Topic, multumesc la amandoi.

142sj0l.png

Underground-GFX

Link to comment
Share on other sites

5/5 Tine`o tot asa! Mult succes!

Proiecte:

Hospital Interior-0%(neinceput)

Limo Interior-0%(inceput)

Bank Interior-0%(neinceput)

Bus Interior-0%(inceput)

Plane Interior-0%(neinceput)

Train Interior-0%(neinceput)

Boat Interior-95%(terminat,mici retusuri)

Mini-Scripturi care au fost publicate:

GPS System: http://forum.sa-mp.ro/filter-scripts-and-gamemodes/%28fs%29-gps-system/

Link to comment
Share on other sites

1) Ti-am dat ignore pe mess (Reason: Ma ajuti? ma ajuti? ma ajuti? ma ajuti? ma ajuti?)

2) Mi-ai copiat textdrawul, dovada mai jos.

3) Mi-ai copiat pana si tagurile de la [REACTION]. *Acuma am renuntat la taguri din cauza unui bug cu culorile in chat.

4) E clar ca te-ai luat dupa Reaction Test  al lui RyDeR deoarece el a facut cu switch( ...) si case false: ,  case true:

function CommandReactionProgress()
{
    switch(CommandTestBusy)
	{
	    case true:
	    {
	        CommandReactionTimer = SetTimer("CommandReactionTest", Time, 1);
        }
	}
	return 1;
}
Nu este necesar switchul deoarece tu folosesti doar un value nu 2 (true/false | 1/0) Simplu era
function CommandReactionProgress()
{
    if ( CommandTestBusy )
		CommandReactionTimer = SetTimer("CommandReactionTest", Time, 1);
	return 1;
}

5) Observ ca ai folosit codul lui RyDeR de la xLength care este exact ca la Raction Test al lui.

6) Bravo macar ca ai dat credite.

Dovezi:

sa-mp-019.pngsa-mp-022.png

Si te rog sa ma lasi in pace. Mess/Forum.

Link to comment
Share on other sites

1. Asta e viata nu pot sa te oblig sa ma suporti, se pare ca am prieteni care ma suporta asa cum sunt, nu trebe sa ma fortez eu sa ma schimb!

2. Nu ma doare daca sterg TD-ul sti ca pot face inca 1000 de model-uri, deci nu te plange.

3. Ce ma nu pot loa niste Tag-uri, nu mori daca le am si eu.

4. Da ma-m loat dupa Reaction TesT-ul lui.

5. Daca ma]m loat dupa Reaction TesT-ul lui am loat si xLength.

6. Nu sunt ca ceilalti nu uita Zh3r0 cand eram la inceput, doar atunci am pretins ca ceva e al meu si nu era, acum mi-am dat seama ca pot si eu si nu imi trebuie sa fur ceva si sa pretind ca este al meu cum multi fac!

(si oricum Zh3r0 ai unele dintre cele mai reusite mape ale mele si nu vreau ca sa le stergi de pe Server, pentru ca nu sunt ca alti daca, nu mai suntem prieteni, nu le mai tine pe server, tinele dar nu uita ca le voi avea si eu mereu)

142sj0l.png

Underground-GFX

Link to comment
Share on other sites

1. Asta e viata nu pot sa te oblig sa ma suporti, se pare ca am prieteni care ma suporta asa cum sunt, nu trebe sa ma fortez eu sa ma schimb!

2. Nu ma doare daca sterg TD-ul sti ca pot face inca 1000 de model-uri, deci nu te plange.

3. Ce ma nu pot loa niste Tag-uri, nu mori daca le am si eu.

4. Da ma-m loat dupa Reaction TesT-ul lui.

5. Daca ma]m loat dupa Reaction TesT-ul lui am loat si xLength.

6. Nu sunt ca ceilalti nu uita Zh3r0 cand eram la inceput, doar atunci am pretins ca ceva e al meu si nu era, acum mi-am dat seama ca pot si eu si nu imi trebuie sa fur ceva si sa pretind ca este al meu cum multi fac!

(si oricum Zh3r0 ai unele dintre cele mai reusite mape ale mele si nu vreau ca sa le stergi de pe Server, pentru ca nu sunt ca alti daca, nu mai suntem prieteni, nu le mai tine pe server, tinele dar nu uita ca le voi avea si eu mereu)

/pkpa /pkh /rc5 /rc6 /rc7 is inca pe server, esti inca la credite, doar am asumat ce trebuia.

Nu iti zic sa te schimbi ci sa incetezi cu cersitu ajutorului.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.