Jump to content

Recomandare


bEnZ

Recommended Posts

Salut.

Ce gm imi puteti recomanda pentru a deschide un server? Nu vreau sa aud chestii de genul " fa unul de la 0 " , nu am experienta necesara.

Cu putin ajutor si cu vointa pot reface unul din cele de la gamemodes dar nu stiu care, m-am gandit la GM BUGGED V2 dar nu stiu ce buguri are, cat de usor se rezolva ... Ce vreau eu este un gm mai bunicel sa nu aibe buguri mari.. daca sunt buguri mici nu conteaza, se pot rezolva. Orice gm are buguri dar caut unul cu buguri inofensive, sa nu afecteze asa mult serverul.

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai experienta de ce vrei sa faci server? Ce crezi ca faci cu el ce crezi ca are al tau si nu au celelalte 5000? 

Daca trebuie sa modifici in server ceva ce faci? Daca apar vulnerabilitati ce faci? Daca playerii vor updateuri ce faci? Ce faci daca tu nu ai experienta dupa cum spui

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Acum 42 minute, Mister a spus:

Daca nu ai experienta de ce vrei sa faci server? Ce crezi ca faci cu el ce crezi ca are al tau si nu au celelalte 5000? 

Daca trebuie sa modifici in server ceva ce faci? Daca apar vulnerabilitati ce faci? Daca playerii vor updateuri ce faci? Ce faci daca tu nu ai experienta dupa cum spui

Am prieteni scripter icare ma pot ajuta oricand.

Link to comment
Share on other sites

Acum 11 ore, Jamal Alin a spus:

Esti patetic si de ce nu iti recomanda ei un gamemode ? :))) sau sa-ti dea unul .......

Prietene, eu vreau sa imi recomande un gm din toate, unul mai bun... vad ca comunitatea asta nu mai este cum era.. nu am cerut nimic wow, doar un sfat. 

Link to comment
Share on other sites

Din ala a lu Edison iese ceva. Dar trebuie sa ai ceva cunostinte. Deci, nu-ti recomand cam nicunu` d`acolo , majoritatea sunt buguite si ai nevoie de ceva cunostinte sa le pui pe picioare. 

15 hours ago, bEnZ said:

Am prieteni scripter icare ma pot ajuta oricand.

Cel mai bun lucru facut , este acela facut de mana ta ;) 

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

In primul rand cine crezi ca a luat gamemode-urile de acolo sa le testeze ? numai cei care le folosesc dar oricum nu sunt oameni cu cunostiinte prea bune in domeniu si sigur n-au gasit buguri prea multe dar minte sa le rezolve. Incearcale de unul singur daca crezi ca te descurci. Sau pune-ti prieteni scripteri sa le testeze ca asa ai zis, ai dat-o de sus asa "am prieteni scripteri sunt baza" ceva de genu ... eu unul nu am luat niciun gamemode de acolo sa ma uit prin el pentru ca sunt tot felul de edituri si mai rau sunt urat confiugurate, mie imi place simplitatea, lucrurile facute cu logica si aranjate si cam astea sunt chestiile importante ca sa iasa ceva frumos. Nu inteleg care sunt criteriile tale, ai deschide un server cu un gamemode bun fara buguri dar care sa nu-ti placa ? 

Cea mai sigura sursa de facut bani de buzunar in mediul virtual. Inregistreaza-te si pune-te pe treaba !!!

http://www.viespar.ro/?reff=ab8e9d8086304d6136eac03c710238d7

Link to comment
Share on other sites

Acum 7 minute, Jamal Alin a spus:

In primul rand cine crezi ca a luat gamemode-urile de acolo sa le testeze ? numai cei care le folosesc dar oricum nu sunt oameni cu cunostiinte prea bune in domeniu si sigur n-au gasit buguri prea multe dar minte sa le rezolve. Incearcale de unul singur daca crezi ca te descurci. Sau pune-ti prieteni scripteri sa le testeze ca asa ai zis, ai dat-o de sus asa "am prieteni scripteri sunt baza" ceva de genu ... eu unul nu am luat niciun gamemode de acolo sa ma uit prin el pentru ca sunt tot felul de edituri si mai rau sunt urat confiugurate, mie imi place simplitatea, lucrurile facute cu logica si aranjate si cam astea sunt chestiile importante ca sa iasa ceva frumos. Nu inteleg care sunt criteriile tale, ai deschide un server cu un gamemode bun fara buguri dar care sa nu-ti placa ? 

Eu m-am gândit la acel bugged v2, poate iese ceva... eu vreau unul mai bunicel care sa nu dea atatea bătăi de cap, rezolvasem bugurile la acel Rif dar pe parcurs au aparut altele mai bune si mai interesante ...eu cer sfaturi la voi pentru ca aveti mult mai multa experienta ca mine si poate îmi puteti recomanda ceva. Scuza-ma daca te-am deranjat cu ceva.

Acum 40 minute, EquiNox a spus:

Din ala a lu Edison iese ceva. Dar trebuie sa ai ceva cunostinte. Deci, nu-ti recomand cam nicunu` d`acolo , majoritatea sunt buguite si ai nevoie de ceva cunostinte sa le pui pe picioare. 

Cel mai bun lucru facut , este acela facut de mana ta ;) 

Multumesc, tin cont de sfaturile tale, stiu ca cel mai bun lucru e ala facut de mana ta dar crede.ma ca nu am experienta necesara de a incepe un gm de la 0. Imi poti spune ceva despre gm.ul bugged v2? 

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, EquiNox a spus:

Din ala a lu Edison iese ceva. Dar trebuie sa ai ceva cunostinte. Deci, nu-ti recomand cam nicunu` d`acolo , majoritatea sunt buguite si ai nevoie de ceva cunostinte sa le pui pe picioare. 

Cel mai bun lucru facut , este acela facut de mana ta ;) 

Corect aici vorbesti cum fac io acum un Gm unic dupa ce ill voi termina voi posta un mic tuturial si cateva poze!!

 Posted Image

Posted Image

Posted Image

                       dance_dancing_08.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.