Jump to content

Power GodFather


Uzzi25

Recommended Posts

La 09.04.2016 la 16:40, Mister a spus:

cred ca n-e iei pe toti la misto, ori n-e iei la misto prin acest topic, ori pe mine prin pm. Cred ca iti era rusine sa postezi la ajutor scripting daca mi-ai dat pm, 

tu nu stii sa rezolvi eroare simbol already definied dar vrei sa te credem ca ai contribuit tu la acest gm? :|

Apropo domnule @Mister doar ca nu stiu dc imi da o eroare asta nu inseamna ca nu stiu scripting !

PS:Nu era de la define era de la un plugin Multumesc orcium de ajutor |Te respect !!| 

2c4AJX1.png

Link to comment
Share on other sites

Te felicit ptr acest GM, dar insa ai facut o prostie la acest DS deoarece: 

Ex:

1. Sa zicem ca sunt cativa playeri care-si cumpara vehicule personale, li se seteaza ca vehicul privat ID-ul vehiculului, ceea ce daca unul vinde 1 vehicul li se va returna cu -1 vehicul la fiecare jucator care este = cu un BUG :D

2. Mai bine lucrai in SQL ( e mult mai usor ), si te foloseai de cheia primara din tabelul vehiculelor nu de ID-ul lor ;) :D

 

P.S: Ca sa nu mai aglomerezi GM-ul cu intregul script al DS-ului te foloseai de o functie care iti stoca modelul, pretul, premium point etc ( uita-te la gm bugg** ca sa te lamuresti )

Ai +1 ptr efort

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, iSkull a spus:

Te felicit ptr acest GM, dar insa ai facut o prostie la acest DS deoarece: 

Ex:

1. Sa zicem ca sunt cativa playeri care-si cumpara vehicule personale, li se seteaza ca vehicul privat ID-ul vehiculului, ceea ce daca unul vinde 1 vehicul li se va returna cu -1 vehicul la fiecare jucator care este = cu un BUG :D

2. Mai bine lucrai in SQL ( e mult mai usor ), si te foloseai de cheia primara din tabelul vehiculelor nu de ID-ul lor ;) :D

 

P.S: Ca sa nu mai aglomerezi GM-ul cu intregul script al DS-ului te foloseai de o functie care iti stoca modelul, pretul, premium point etc ( uita-te la gm bugg** ca sa te lamuresti )

Ai +1 ptr efort

Am specificat ca dealershipul nu este inca gata asa este dispune de cateva buguri gamemodul 

Multumesc frumos :D

2c4AJX1.png

Link to comment
Share on other sites

La 24.04.2016 la 2:47, Tud0r. a spus:

redzmax edit

Nu este redzmax edit este cvl un sv vechi de la el am plecat

EDIT:Poate spui ca e redzmax din cauza dealershipuli se aseamana cu el 

Edited by Uzzi25

2c4AJX1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.