Jump to content

Gamemode BlaZed edit by Ainox


Ainox

Recommended Posts

Salut sa-mp.ro, am facut un mic update la gamemode-ul blazed, a fost facut din lipsa de ocupatie, sper sa va fie de folos

Ce am facut? 

------------------------------------10/03/2016----------------------------------------------------------
-A fost modificat speedometter-ul
-Modificate unele mesaje
-Acum masina de tutorial este Bravura, in loc de Faggio
-Adaugate textdraw-uri la tutorial
-Modificat mesajul de cont nou la admini / helperi (acum apare si email)
-Rearanjata comanda /factions
-Scos un textdraw de la login
-Scos textdraw-ul cu safezone
-Modificat un mesaj la register
-Modificat textdraw-ul de logo + nume
-Scos textdraw-ul cu skin in stanga
-Acum nu mai primesti checkpoint la inceput cu dmv pentru ca il primesti in bonus
-Rezolvat un bug la sistemul de masini personale (masina de tutorial nu se salva dupa relog)
-Scos sistemul de fast event
-Scos mapping-ul de la spawn civil
-Rearanjata comanda /v
-Rearanjata comanda /jobs
-Scoase cateva 3dlabel-uri
-Nu se mai primeste freeze la logare
-Modificate anunturile
-Rezolvate 9 warninguri
-Nu se mai poate sari peste tutorial
-Rezolvat un bug la comanda /goto
-Mutat spawn civil
--------------------------------------11/03/2016------------------------------------------------------
-Modificate mesajele la admini si helperi
-Scoase comenzile [/gotomasini], [/gotobarci], [/gotoheli] la admini
-Adaugata comanda [/gotods] la admini

Au fost scoase comenzile ascunse!

Poze: http://imgur.com/a/m9SPN

Link download: http://www36.zippyshare.com/v/tapFBgSM/file.html

(!) Ii apreciez si pe cei care vor veni cu comentarii de genul "Ce scripter esti tu? Habar nu ai sa deschizi pawno"

  • Upvote 2

                                                                                                 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AdY.Capone said:

Update foarte frumos, dar eu consider ca este o prostie sa repari buguri si sa rezolvi comenzi ascunse dintr-un gamemode si sa-l postezi.. deoarece o sa vina altii sa zica" eu am rezolvat bugurile astea si etc".. oricum imi place. +1

Merci :D 

                                                                                                 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tud0r. #Codat #Imparat said:

Ai facut cea mai mare prostie sa incepi de la Drawn.E ff mult de munca pt. ca optimizarea e jalnica si unele sisteme sunt preistorice.Data viitoare iti recomand un gamemode ceva mai optimizat.Oricum felicitari e un edit aratos:D

Merci :D

                                                                                                 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, scrilexxx said:

Foarte frumos, insa am o problema daca ma poti ajuta, baza de date este prea mare si nu o pot importa...

Salut, pe localhost nu poti deschide baza pentru ca este prea mare si xampp sau alte programe de acest gen nu suporta dimensiuni mai mari, iti recomand sa folosesti un host care permite asta.

PS: recomand zeroping

Edited by Ainox

                                                                                                 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, siret99 said:

@scrilexxx : Daca ai xampp: -> intri in folederul unde il ai instalat

->apoi in folderul php.

->intri in fisierul php.ini(php configuration settings).

-> CTRL +F si cauti : upload_max_filesize iar acolo o sa fie egala cu 2M iar tu pui 10M .

Sper ca ti-am fost de ajutor .

 

Mersi mult, data de baze merge dar nu se conecteaza.. oricum ms +1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Frumos server , am inceput sa lucrez la el , arata destul de bine , desi are buguri multe , poti sa iti deschizi un server .

Apropo aveti functia : EsteManager si EsteManagerEx , modificati voi acolo.

9/10 pentru edit !

 

EDIT : Poti sa ne dai si un panel la gamemode ?

Edited by Kreative
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nu se conecteaza zice "Nu ai cont" "Nu este inregistrat", dar eu ma loghez... 

Am verificat la MySQL Connection si este totul bun "comunica" server-ul cu baza de date... OnPlayerRegister/OnPlayerLogin nu au nimic, un sfat ceva? 

EDIT: AM REZOLVAT

Edited by hidd3n
DONE
Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2016 at 11:26, Gaba said:

Cand folosesc o comanda spune ca nu am acces la acea comanda. de cE? si am admin 8 pe el..

Cere ajutor la sectiunea potrivita (Ajutor Scripting), nu aici.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Gaba said:

Cand folosesc o comanda spune ca nu am acces la acea comanda. de cE? si am admin 8 pe el..

Cauta in gm numele Ainox, inlocuieste-l cu numele tau si iti va merge 100% deoarece este Manager!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

nea' , l-am luat sa fac un test si da unknown mode 

[13:34:17] Script[gamemodes/blazed.amx]: Run time error 19: "File or function is not found"[13:34:17]   Failed (libmysqlclient_r.so.15: cannot open shared object file: No such file or directory)

[13:34:17]   Failed (libmysqlclient_r.so.15: cannot open shared object file: No such file or directory)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.