Jump to content
  • 0

Problema Panel


gamercs98

Question

Buna seara, dupa cum se vede si in titlu am o problema cu conectarea unui panel. Panelul este cel Briston.

Deci sa incep sa povestesc:

Eu am serverul de samp de la o firma de host, nu dau nume, iar cel pe care vreau sa urc panelul este de la alta firma de host.

Bun, cand vreau sa conectez panelul cu serverul de pe firma de host respectiva primesc asta http://prntscr.com/9ymdd9, nu stiu unde gresesc.

In include.php am modificat eu am ceva gen asa. 

<?php

$link = mysql_connect('Aici am pus ip'ul de la hostul serverului de samp', 'id cu care ma conectez pe phpmyadmin', 'si parola de la phpmyadmin') or die(" asta nu stiu ce inseamna");
mysql_select_db('Baza de date.', $link);

?>

 

As fii recunoscator daca m-ati putea ajuta.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Folosesti baza de date  de la gmul briston? Panelul are nevoie de baza de date a serverului,  si intreaba-i pe cei de la firma de host ce versiune de mysql folosesc pentru php 

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, gamercs98 said:

Buna seara, dupa cum se vede si in titlu am o problema cu conectarea unui panel. Panelul este cel Briston.

Deci sa incep sa povestesc:

Eu am serverul de samp de la o firma de host, nu dau nume, iar cel pe care vreau sa urc panelul este de la alta firma de host.

Bun, cand vreau sa conectez panelul cu serverul de pe firma de host respectiva primesc asta http://prntscr.com/9ymdd9, nu stiu unde gresesc.

In include.php am modificat eu am ceva gen asa. 

<?php

$link = mysql_connect('Aici am pus ip'ul de la hostul serverului de samp', 'id cu care ma conectez pe phpmyadmin', 'si parola de la phpmyadmin') or die(" asta nu stiu ce inseamna");
mysql_select_db('Baza de date.', $link);

?>

 

As fii recunoscator daca m-ati putea ajuta.

Daca folosesti host de la hostinger nu iti va merge , foloseste de la 00webhost

text.gif

SKIPE : EDUARD.SENNOW

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.