Jump to content
  • 0

Problema cu IP-ul


octavian93

Question

11 answers to this question

Recommended Posts

daca ai net de la clicknet intra pe myacount la serviciile mele si ip de acolo il bagi am intalnit si eu aceeasi problema, tu bagi ip de la pc nu de net ;)

HostName: GreenZone SA-MP Community [0.3b] [se Da Lvl Si Ban

Address:  77.36.64.25:7777

Players:  40 / 75

Ping:     21

Mode:     • GreenZone v3.5 •

Map:      Green-Zone's Land

Link to comment
Share on other sites

Pentru a afla ip-ul tau acceseaza www.arataip.ro..pentru a tine un server pe PC ai nevoie de ip static si sa nu ai rooter.Ip dinamik este la RDS..

nu cred k mai era cazu sa ii spui si u ceea ce au spus alti mai sus

in legatura cu ip de la RDS te contrazic.Il poti avea si static dak suni la ei si le spui.dak imi aduc bine aminte asa e si la romtelecom

Link to comment
Share on other sites

poti sa ti server si daca ai ruter , dar trebuie sa ii faci un port forwarding

iar la rds poti sa suni la ei sa le ceri sa iti faca id static , parca prima oara e gratuit si pe urma daca vrei sa ti-l faca dinamic la loc costa 20 de lei mrg dar nu cred ca e cazul tau mai sus

121.0.0.1 este adresa de "localhost" pe acel ip vezi doar tu serverul , 121.0.0.1 este adresa fiecarui calculator un fel de ip privat la care doar fiecare utilizator in parte are acces separat pe pc lui , adica tu nu poti intra pe 121.0.0.1 al vecinului tau de exemplu , pentru asta exista un ip public pe care il poti afla de la Local Area Connection sau pe www.whatismyip.org

Acel ip il dai mai departe celor care vrei sa intre pe serverul tau , acel ip nu 121.0.0.1


OFFTopic: mai abtineti-va daca nu stiti , voi copii astia care beti cafeaua ca pe cola -.-

Link to comment
Share on other sites

iar la rds poti sa suni la ei sa le ceri sa iti faca id static , parca prima oara e gratuit si pe urma daca vrei sa ti-l faca dinamic la loc costa 20 de lei mrg dar nu cred ca e cazul tau mai sus

Nu. I-am sunat eu si i-am intrebat ce si cum fac pentru IP-ul static si mi-au zis ca imi trebuie contract bussines, iar acel contrat costa 20 de euro pe luna. Nu este gratuit o luna de zile sau cum ai zis tu.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.