Jump to content
  • 0

evitarea errorilor


Sfinx_17

Question

6 answers to this question

Recommended Posts

erorile sunt evitate daca stii sa codezi cum trebuie. sunt mai multe tipuri de erori. sa dau exemplu cand nu aliniezi cum trebuie randurile,cand definesti un element fara sa il folosesti in gm cum ar fi : new pantof; si nu folosesti nicaieri simbolul pantof. o sa iti dea eroarea aceea cu "never used"

Link to comment
Share on other sites

oricine primeste errori, e de ajuns o mica neatentie, oricum eu inca nus avansat in limbajul c si o sa primesc inca multe errori pana ajung sa ma stiu mai bine..da pana ce ajuns acolo ma trezesc fara windows de la errorile ce le primesc cand dau compile..apoi nush ce sa fac

Link to comment
Share on other sites

oricine primeste errori, e de ajuns o mica neatentie, oricum eu inca nus avansat in limbajul c si o sa primesc inca multe errori pana ajung sa ma stiu mai bine..da pana ce ajuns acolo ma trezesc fara windows de la errorile ce le primesc cand dau compile..apoi nush ce sa fac

Nu se pateste nimic de la erori, e doar eroare la script, nu la PC ;)

Daca vrei sa nu mai primesti, invata: http://wiki.sa-mp.com/

Link to comment
Share on other sites

pai mai tin minte cand din cauza unui cod ce lam scris in pawno..era ceva cu ''#define'' mio facut o erroare in calc ca de fiecare data cand intram in programe ce le aveam in pc imi aparea tot eroare de la pawno, aproape de fiecare data cand intrasem in programe, jocuri, etc..nu ma lasa sa intru ca erroarea aia de la pawno se tot baga in fatza...

Link to comment
Share on other sites

Erorile au si ele scopul lor , daca tu scriptezi defectos , jocul pe server va fi defectos , imagineaza-ti daca cei de la microsoft faceau windowsul cu erori , era un haos total si nimeni nu mai cumpara windowsul -.-

De aceea erorile iti arata ce ai gresit , si trebuie corectat ca scriptul sa functioneze corect iar tu sa nu iei crash fix cum ai intrat pe server sau cine stie ce lucruri se mai pot intampla.

topic_closed.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.