Jump to content
  • 0

Problema disparitie textdrawuri dupa ce bag parola


Alex_SuspanS

Question

Problema intalnita (descriere):Vreau sa fac sa dispara textdrawurile dupa ce bag parola si ma conectez dar exista o problema,cand dau hide la td-uri imi dau tot felul de erori la compilare iar daca blochez hide-ul la td-ul cu pricina il ia pe urmatorul si tot asa
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):   

D:\Server samp\RPG Hzone v1.1\gamemodes\Hzonev2.pwn(11112) : error 028: invalid subscript (not an array or too many subscripts): "use"
D:\Server samp\RPG Hzone v1.1\gamemodes\Hzonev2.pwn(11112) : warning 215: expression has no effect
D:\Server samp\RPG Hzone v1.1\gamemodes\Hzonev2.pwn(11112) : error 001: expected token: ";", but found "]"
D:\Server samp\RPG Hzone v1.1\gamemodes\Hzonev2.pwn(11112) : error 029: invalid expression, assumed zero
D:\Server samp\RPG Hzone v1.1\gamemodes\Hzonev2.pwn(11112) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664              Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


4 Errors.
 


Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): 11112
Imagini / Video (optional):https://www.youtube.com/watch?v=e5x2rmPG_zM
Ati incercat sa rezolvati singur?:Da,am incercat se poate vedea si in vide ca acolo explic,adica am incercat sa blochez hidetd-ul de pe linia cu problema dar dupa compilare a dat eroare de la urmatorul si tot asa trebuia sa le blochez pe toate ca sa nu-mi mai dea eroare dar mie nu-mi trebuie sa le blochez deoarece nu dispar td-urile :)

Sper sa ma ajutati,multumuesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pai ce cauta acele Hide-uri la public-ul  OnPlayerChangeState ?

Alea se pun la OnPlayerSpawn .

La acele TD-uri la care  iti da tie eroare sunt facute sigur prin 

PlayerTextDraw

nu prin 

TextDrawCreate

Uita-te la OnPlayerConnect si vezi daca gasesti TD-urile use , bunvenit , joc , bara etc. Lasa un reply daca le-ai gasit sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.