Jump to content

Un mic ajutor despre IPB


Alexx.

Recommended Posts

http://www.xerom-zone.com/web-hosting.php

Am multi clienti cu IPB nulled si nu le-am suspendat nimic. In caz ca primesc reclamatie de la site-ul oficial IPB, doar atunci pot lua masuri (anunt clientul sa isi schimbe platforma sau sa isi ia licenta, iar in caz ca nu se rezolva asa trec la suspendare).

 

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Deci pana la urma, eu ca si client am platit hostul iar daca cineva imi da report are dreptul sa intre in contul meu personal al unei firme private sa imi inchida platforma? 

Mi se pare anormal. Pana la urma de ce mai exista ipb nulled ce sa faci cu ea daca ti-o inchid si pe host platit?

 

Ps: de curios daca avertizezi clientul si tot nu o inchide si nici tu nu i-o inchizi ce pot sa iti faca tie si cine ? Ca este firma ta  Personala au voie  sa intre in ea? :) 

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Sa iti explic.Daca cineva iti da report dal drq.....

IP.Board nulled e facut de cei de la invision virus si e o versiune proasta plina de invulnerabilitati.

Daca cei de la IP.Board constateaza ca folosesti softul lor vor sesiza firma de web-host si vor cerere inchiderea ei.In cazul in care acestia refuza se va ajunge in instanta cu firma de hosting care va plati procesul si restul....Nu e de joaca cu ei.

Link to comment
Share on other sites

Pai foarte nasol ca poti ajunge si in puscarie pentru un forum. Dar de unde stiu ei ce  firma de host tine forumul  ca nu e nici unde scrisa iar de pe domeniu nu cred ca pot verifica. Si de ce au mai facut nulled invision virus ca de la ei iau pluginuri si chestii :) . Pana la urma daca au reusit sa o pirateze asta,  e vina lor ca nu au securizat mai bine...

Apropo am postat o problema pe invision virus legata de ipb nulled ca pentru asta  e acel topic ( nulled version) si mi-au zis ca nu ma pot ajuta daca am web host free, pai bun dar de ce? Adica de ce sa dau bani pe webhost ca dupa sa imi dea un jeg report sa imi inchida platforma si sa raman cu host platit.... unde e  logica?

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Pai foarte simplu.IP.Board nu e free.Exista platforme mai bune ca IP.Board.Gen phpbb3.nu inteleg de ce nu va place aceasta platforma

Tradus de pe pagina lor

Acest Acord va fi guvernat de legile din Commonwealth din Virginia și legile Statelor Unite ale Americii. Orice acțiune în ceea ce privește prezentul acord sau care rezultă din termenii și condițiile sale sunt instituite și contestat în Curtea de Circuit de Bedford County. Fiecare dintre părțile consimte la jurisdicție în astfel de tenis și este de acord că serviciul de proces, furnizate de către statele și regulile de procedură civilă din Commonwealth din Virginia este suficientă. (FTB)

Edited by Jimmi
Link to comment
Share on other sites

Eu am mai căutat câte ceva și am văzut că mai mulți spuneau că nu te suspendă dacă ai o comunitate mică, pentru că ei caută comunități mari nulled, nu se uită la 50-100 vizitatori pe care îi voi avea, eu zic că dacă vreau o comunitate mică să pot folosi nulled, iar dacă va crește și va deveni mare să cumpăr licența. Eu zic că dacă deții o comunitate mare, îți poți permite să dai 500lei pe o licență, măcar nu vei sta cu grija că mâine-poimâine vei fi suspendat.

Link to comment
Share on other sites

Pai foarte nasol ca poti ajunge si in puscarie pentru un forum. Dar de unde stiu ei ce  firma de host tine forumul  ca nu e nici unde scrisa iar de pe domeniu nu cred ca pot verifica.

Ba chiar se poate verifica unde este gazduit un domeniu :) si de cine este cumparat acel domeniu.

Hostul il gasesti dupa IP-ul domeniului sau name-servere ( NS-uri )

Exemplu: http://whois.domaintools.com/ets2-mp.ro

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.