Jump to content
  • 0

[HELP]PARK


Babica

Question

Salut .. am un server de stunt si as dorii o mica comanda.

sunt scripter novice, ma pricep si eu asa, stiu sa fac comenzi,etc:).. dar am si eu o problema

le-am facut playerilor mei masini personale cu Owner %s , cu if(strcmp,playername , sa o poata conduce doar playerul,si as vrea comanda /v park daca poti, ca sa nu se mai duca tocmai in parcare dupa ea... am incercat sa o fac dar nu se salveaza pozitia...

as dorii daca putetii sa fie cu if(newcar == (sa pun eu ce masini se pot parca) si un else cu "aceasta masina nu poate fi parcata)

thx a lot.

Lil_Shean

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

POFTIM COMANDA ,DAR NU MERGE , NU SALVEAZA.

if(strcmp(cmdtext, "/parcheazamasina", true) == 0)

{

    new newcar = GetPlayerVehicleID(playerid);

    if(newcar == 243 || newcar == 244 || newcar == 245 || newcar == 246 || newcar == 247)

  {

                new vozilo = PlayerInfo[playerid][pAuto];

new Float:X, Float:Y, Float:Z;

new Float:An;

RemovePlayerFromVehicle(newcar);

GetPlayerPos(playerid, X, Y, Z);

GetVehicleZAngle(vozilo, An);

Vozilo[vozilo][hParkX] = X;

Vozilo[vozilo][hParkY] = Y;

Vozilo[vozilo][hParkZ] = Z;

Vozilo[vozilo][hParkA] = An;

SacuvajVozilo(vozilo);

DestroyVehicle(vozilo);

Vozilo[vozilo][uVlasnistvu] = CreateVehicle(Vozilo[vozilo][hModel], Vozilo[vozilo][hParkX], Vozilo[vozilo][hParkY], Vozilo[vozilo][hParkZ], Vozilo[vozilo][hParkA], Vozilo[vozilo][hBoja1], Vozilo[vozilo][hBoja2], 300000);

SendClientMessage(playerid, COLOR_ORANGE, "Masina ta a fost parcata in acest loc.Tine minte unde ai parcato");

SendClientMessage(playerid, COLOR_BLUE, "* Cand se da /rac sau cand iti explodeaza,aici o gasesti.");

    }

else

{

    SendClientMessage(playerid, COLOR_2RED, "Nu esti intr-o masina ori aceasta masina nu poate fi parcata.");

    return 1;

}

return 1;

}

p.s este de la un CAR OWNERSHIP ITALIENESC . NU DA NICI UN WARNING LA COMANDA, NICI EROARE

Lil_Shean

Link to comment
Share on other sites

damn ce nob esti:)) nu sunt scripturi, e doar o comanda.

NU CER COMENZI, VR SA MA AJUTATI LA O COMANDA. o am facuta dar nu se salveaza. se vede cat de noob esti

Idiotule, stuntman a fost odata bun cu mine, asa ca si eu sunt cu el, acea  comanda contine scripturi, deci este considerata script, defapt TOT GM-ul este format din scripturi, asa ca gura.

Voi sunteti geniile secolului 21 la scripting :o:O

Link to comment
Share on other sites

Idiotule, stuntman a fost odata bun cu mine, asa ca si eu sunt cu el, acea  comanda contine scripturi, deci este considerata script, defapt TOT GM-ul este format din scripturi, asa ca gura.

Voi sunteti geniile secolului 21 la scripting :o:O

Ba nul mai linge sub coada pe stuntmen .. sa te ajuta .. Prost esti tu si IDIOT COmanda nu e script CRETINULE ... Bine ca esti tu geniul scripting-ului da nici o comanda nu stii sa faci .. esti pe post de comentator .. Mai dute-n mortii matii

SA-MP.RO e degeaba .. Nimeni nu ajuta la RP numa LA STUNT ca asa vrea suntmen el a futut ttot forumu cum a vrut .. Mai mult ajutor primesti pe www.sa-mp.com la sectiunea ROMANIA

Link to comment
Share on other sites

Ba nul mai linge sub coada pe stuntmen .. sa te ajuta .. Prost esti tu si IDIOT COmanda nu e script CRETINULE ... Bine ca esti tu geniul scripting-ului da nici o comanda nu stii sa faci .. esti pe post de comentator .. Mai dute-n mortii matii

SA-MP.RO e degeaba .. Nimeni nu ajuta la RP numa LA STUNT ca asa vrea suntmen el a futut ttot forumu cum a vrut .. Mai mult ajutor primesti pe www.sa-mp.com la sectiunea ROMANIA

BA omule, exista topic special pentru godfather, mai precis aici:http://www.sa-mp.ro/forum/index.php/topic,5356.0.html , Citeste regulile si taci data viitoare.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.