Jump to content

[GameMode] Unnic RPG


AdiT_Za

Recommended Posts

Buna ziua. Vreau sa va pun pe internet gm-ului serverului unnic romania, gm-ul a fost lucrat de > YqLmX & [A]dRiaN

Nu vreau sa aud intrebari ca, cum si de ce l-am postat, observ din ce in ce mai multe servere deschisandu-se, altele dand wipe punand gm-ul si tot asa. De unde il au nici eu n-am aflat. Cert este ca am avut incredere orbeasca in unii oameni .

Link Download> http://www.solidfiles.com/d/07a6041cb3/SERVER.UNNIC.rar
Link Download baza de date http://www.solidfiles.com/d/60b49dff04/UNNIC_db.sql

35kkeuf.pngNu merge să pun în centru poza..

bilds5.png
Comunitatea UNNIC.ro a acumulat de-a lungul celor 4 luni de existenţă experienţa necesară administrării unui server RPG şi unul Metin2 (în construcţie).
În prezent, ne-am remarcat prin serverul RPG care, de curând, a ajuns la un prag nou de 123 de jucători. Vă aşteptăm pe toţi să luaţi parte plăcerii de a juca pe un server SA:MP românesc!

2im0t43.png
1. Police Department [level minim de recrutare: 7]
2. Local Police [level minim de recrutare: 7]
3. National Guard [level minim de recrutare: 7]
4. The Mexican Family [level minim de recrutare: 5]
5. Romanian Mafia [level minim de recrutare: 5]
6. Grove Street [level minim de recrutare: 5]
7. Caraibe Boys [level minim de recrutare:5]
8. Hitman Agency[level minim de recrutare: 7]
9. News Reporter [level minim de recrutare: 4]
10. Tow Car Company [level minim de recrutare: 4]
11. School Instructor [level minim de recrutare: 4]
12. Taxi Cab Company [level minim de recrutare: 4]

9a0kdi.png
1. Prostituata $: nu reprezintă un job foarte folosit de jucători, însă este aproape indispensabil pentru membri gangurilor (în timpul războaielor)
2. Drujbar $$$: unul dintre cele mai bune joburi, cu un câştig estimat la 6.000$ pe tură.
3. Pizza Boy $$: nu este un job foarte profitabil, sarcinile sunt cele clasice, iar câştigul estimat ajunge la 15.000$
4. Pilot de avion $$$: unul dintre cele mai bune joburi, câştigul poate ajunge la 40.000$
5. Fisher $$: cel mai profitabil job de pe server, un peşte prins poate valora între 10.000$ şi 60.000$ (în funcţie de îndemânare)
6. Bus Driver $: un job nu foarte profitabil, însă gândit foarte bine şi interesant.
7. Drugs Dealer $: un job întâlnit des la membri gangurilor, care se folosesc de droguri în războaie sau pur şi simplu le vând jucătorilor "cinstiţi".
8. Mechanic $: un job întâlnit în special la membri TCC, dar şi la ceilalţi jucători, câştigurile sunt insignifiante.
9. Arms Dealer $: un job întâlnit des la membri gangurilor, care se folosesc de arme în războaie sau pur şi simplu le vând jucătorilor "cinstiţi".
10. Trucker $$$: al doilea cel mai profitabil job, există 2 curse (legală/ilegală) pe un traseu prestabilit cu un câştig estimat la 40.000$

20t5hjo.png
> sistem Jail Escape: fiecare jucător ajuns în jail poate evada cu ajutorul unui prieten.
2h6dguf.png
> Dealership System: localizat in Los Santos, cu peste 40 de tipuri de vehicule!
xm0qq9.png
> War System: poate fi actionat prin comanda /war, iar rivalii trebuie sa utilizeze /accept war pentru a accepta provocarea. Intervalul orar in care se poate desfasura un razboi este: 19:00 - 22:00.
> Sistem /quit on wanted: atunci cand un jucator cu wanted foloseste /quit in preajma unui politist, acesta va primi jail pentru nivelul de urmarire avut anterior + o taxa care se percepe automat.
2nhi87s.png
> Sistem credit mobil: orice jucator poate beneficia de credit pentru telefonul mobil (/buy - 24/7) pentru a fi scutit de costurile suplimentare la folosirea comenzilor /sms & /call
n48s2e.png
> Sistem buyskin: fiecare jucător (civil) îşi poate achiziţiona un skin de la Binco LS (/gps) pentru a scăpa de monotonia skinului standard (fiecare skin costă o sumă de bani, iar acesta rămâne permanent)
xbh6cj.png
> Sistem Premium Points: fiecare jucător îşi poate achiziţiona una din opţiunile serverului, folosindu-se de punctele premium câştigate în joc
v6jm8m.png

23sc3sz.png

2qxyx39.png
34hyzhf.png
33m03tj.png
24lima9.jpg
2aj7rba.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=CxNDq0geyIY

Topicul de mai sus este mai vechi, daca doriti sa mai aflati noutatile gm-ul intrati pe forumul comunitatii unnic si uitati-va la update-uri, nu o sa stau sa le insir aici. Mult succes, bafta la editat.

Edited by AdiT_Za
Link to comment
Share on other sites

Numai copia gamemode-uri dupa alte comunitati . Daca detinatorul nu a vrut sa-l posteze aici, nu trebuie sa o faci tu.

 

@

Y!M: menyx.official

Skype: menyx.official

 

 

Inainte de a critica o persoana indiferent de etnie/varsta/inteligenta ei uita-te la tine si nu uita ca toti suntem Oameni si ca nu are sens sa incerci sa pari diferit!Daca esti mai prost/destept decat cel scos/aflat in discutie incearca sa nu faci pe "MR. Inteligent" TACI si FACI!

Respecta membrii acestei comunitati daca ai pretentia sa fi respectat si tratat(a) ca pe o fiinta umana!

 

Nu fac nimic remarcabil, dar ceea ce fac este esenţial.•

 

Link to comment
Share on other sites

Vedeti ca are unele Bugguri!

Modificati baza de date pentru ca nu se salveaza PPOINT .

Puteti folosi Baza de date de la GM ESAINTS

In plus are si comenzi ascunse ;)

                               http://i.imgur.com/NOsIYWt.png

                     Respecta si vei fi respectat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Am luat si eu gm-ul acesta dar nu merge sa ii fac conexiunea la baza de date, adica de ce e asa :

SQL = mysql_connect("host db", "nume db", "nume db", "parola db");

 

Si nu e asa :  #define     SQL_HOST             "localhost"
                      #define     SQL_USER             "root"
                      #define     SQL_PASS             ""
                      #define     SQL_DB                  "password"

Am incercat sa bag datele de la baza mea de date in gm dupa il urc pe host si cand imi bag parola sa ma inregistrez merge si dupa cand sa ma loghez ori de cate ori bag parola apare iar sa ma loghez si nici contul nu mi se salveaza in baza de date....

Ma puteti ajuta ?
 

Link to comment
Share on other sites

sterge unde ai pus tu #define alea si modifica aici

SQL = mysql_connect("host db", "nume db", "nume db", "parola db");

Cu datele tale si o sa mearga!

                               http://i.imgur.com/NOsIYWt.png

                     Respecta si vei fi respectat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.