Jump to content

Facebook-ul imi merge greu.


SkyLeAs

Recommended Posts

Salutare, am o problema care ma toaca la nervi de cateva zile.Imi merge facebook-ul nu foarte greu, ci enervant de greu.Am Windows XP, l-am instalat din nou, am facut curatenie in calc, nu am virusi, toate celelalte pagini pe care le deschid merge bine dar facebook-ul ma termina cu nervii.MA puteti ajuta?

Link to comment
Share on other sites

Daca ai pc slab si folosesti ca browser opera ... poate asta e, opera iti mananca ceva resurse si pentru un pc slab e nasol ... il mai omori si cu doua/trei task-uri si ala e .

Edited by NoNamed
Link to comment
Share on other sites

Wtf...cate raspunsuri fara sens :o

Cum naiba sa fie de la internet/windows sau PC in general? Lui ii merge greu doar facebook-ul, restul site-urilor sunt ok. Ce treaba are asta?

 

Intra in Start - Run - CMD si scrie acolo tracert facebook.com si vezi ce zice

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Wtf...cate raspunsuri fara sens :o

Cum naiba sa fie de la internet/windows sau PC in general? Lui ii merge greu doar facebook-ul, restul site-urilor sunt ok. Ce treaba are asta?

 

Intra in Start - Run - CMD si scrie acolo tracert facebook.com si vezi ce zice

553ce1d407d32.png

Link to comment
Share on other sites

Deci dupa cum se vede nu e de la PC/Windows sau net. De la net sa zicem, dar nu ca ti-ar merge tie greu, ci ca ISP-ul tau ti-a blocat un anumit port/link sau chiar problema poate fi direct de la Facebook.

Verifica pe alt browser. Ieri a am fost la un amic si am vazut ca in Chrome avea instalate extensii de blocare a reclamelor (AdBlock si etc) si din cauza la alea ii mergea mai greu PC-ul.

 

Verifica extensiile din browsere, apoi programele instalate (ce nu folosesti stergi), intra in My Computer si dai click dreapta pe partitia C (unde ai Windows-ul), apoi la Proprietati si dai pe Disk Cleanup. Dupa ce ti s-a incarcat tot, bifezi toate casutele care o sa-ti apara, apoi dai pe OK si il lasi sa-si faca treaba. Cand a terminat, iti dispare. Dupa ce a disparut, intri si ii dai o defragmentare la partitia C.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Deci dupa cum se vede nu e de la PC/Windows sau net. De la net sa zicem, dar nu ca ti-ar merge tie greu, ci ca ISP-ul tau ti-a blocat un anumit port/link sau chiar problema poate fi direct de la Facebook.

Verifica pe alt browser. Ieri a am fost la un amic si am vazut ca in Chrome avea instalate extensii de blocare a reclamelor (AdBlock si etc) si din cauza la alea ii mergea mai greu PC-ul.

 

Verifica extensiile din browsere, apoi programele instalate (ce nu folosesti stergi), intra in My Computer si dai click dreapta pe partitia C (unde ai Windows-ul), apoi la Proprietati si dai pe Disk Cleanup. Dupa ce ti s-a incarcat tot, bifezi toate casutele care o sa-ti apara, apoi dai pe OK si il lasi sa-si faca treaba. Cand a terminat, iti dispare. Dupa ce a disparut, intri si ii dai o defragmentare la partitia C.

Chrome nu imi merge nu stiu ce are :-??.

Am facut ce ai spus tu si cam la fel imi merge.

Iar la chrome chiar nu stiu ce sa-i mai fac.

553d459e077f7.png

Mam uitat la cerinte am de 3 ori mai mult de cat cere el..

https://support.google.com/chrome/answer/95346?hl=en

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.