Jump to content
  • 0

Protejare server


Mr.Sphirit

Question

Deci din cate siti nu fac topicuri cu ajutor , dar in acest moment chiar am foarte mare nevoie de ajutorul vostru.

De o saptamna cineva se joaca cu serverul meu de samp , flodeaza in nestire , ce pot face?

Vreau o solutie , serverul este hostat si ruleaza linux . Ce sfaturi imi puteti da , ca sa scap sa nu ma mai flodeze ?

default.png
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

adu-mi un argument solid pentru care sa nu sterg topicul asta.

nu sti sa te exprimi , nu sti sa explici in ce sens te flooadeaza adica cum , unde ai vazut tu flood sau ce te-a facut sa crezi ca e flood , poate sa fie si o simpla eroare din script care sa cauzeze inchiderea serverului

cu totii faceti topicuri de genu Titlu: Ajutor , continut: salvati-ma ..... nu stiti sa explicati cu detalii care este problema voastra , dar asteptati un raspuns care sa v-o rezolve. , noi nu o sa ghicim nici o data ce ti se intampla tie la server daca tu nu detaliezi mai mult decat "ma floadeaza , ajutor"

Link to comment
Share on other sites

asta nu poate fi doar din cauza la flood , si din cate stiu eu floodul nu mai mergea pe 0.3 mai ales pe versiunea noua 0.3c ..... poate sa fie ori de la host , ori de la server ..... si asa trebuie explicat de la inceput nu doar sa zici "ma floadeaza , ajutor" si noi cu baghetele noastre magice o sa iti rezolvam problema ghicind cum naiba te flooadeaza si ce vroiai sa spui defapt -.-

Link to comment
Share on other sites

stuntman-=!!" post="47325" timestamp="1291440796"]

Specifica ce fel de flood:

1.Cu un program ceva

2.In chat ...

Daca e 1 ia-ti host pe linux, acolo nu merge floodul, daca e 2 cauta un anti-spam :P

stuntman , e a n-a oara cand faci un post aiurea .....

serverul este hostat si ruleaza linux

si de restul i-am zis eu mai sus , macar daca ai citii si celelalte posturi inainte sa faci reply-uri -.-

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.