Jump to content
  • 0

Ajutor in legatura cu spawn HQ


Chescu

Question

Problemă întâlnită (descriere):Pentru incepu folosesc gamemode'ul blown.Vreau sa fac urmatoarea chestie.Vreau sa mut toata factiunea Sadoveanu,sa o duc la Grove.Mai exact sa ii mut spawnu'l cu tot cu interior.

Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):

Liniile de cod / sursa / script-ul:
Imagini / Video (optional):
Aţi încercat să rezolvaţi singur?:Da am incercat.M'am dus unde vreau sa fie spawnul si am dat /save.Am copiat dintr'un documnet coordonatele si am cautat in GM Sadoveanu spawn.Si nu stiu sigur unde trebuie sa inlocuiesc coordonatele.

if (PlayerData[playerid][pMember] == 11 || PlayerData[playerid][pLeader] == 11)//Clanul Sadoveanu spawn
		{
		    SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Scrie {ffff00}/takeguns {ffffff}ca sa cumperi un set de arme cu {228B22}${FFFFFF}1500 sau /exit sa iesi din HQ.");
		    SetPlayerToTeamColor(playerid);
			SetPlayerInterior(playerid,5);
			SetPlayerPos(playerid,1267.663208,-781.323242,1091.906250);
		    PlayerData[playerid][pInt] = 0;
		    SetPlayerVirtualWorld(playerid, 0);
		    GivePlayerWeapon(playerid, 24, 50);
		    GivePlayerWeapon(playerid, 1, 1);
		    return 1;
		}
Am inteles ca la SetPlayerPos se pun coordonatele din interior.Si asta vreau sa fac, sa mut spawnu'l la grove si cand dau /enter sa intre in interior iar cand dau /exit sa iasa tot acolo.Sper ca ma puteti ajuta.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

 

Problemă întâlnită (descriere):Pentru incepu folosesc gamemode'ul blown.Vreau sa fac urmatoarea chestie.Vreau sa mut toata factiunea Sadoveanu,sa o duc la Grove.Mai exact sa ii mut spawnu'l cu tot cu interior.

Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):

Liniile de cod / sursa / script-ul:

Imagini / Video (optional):

Aţi încercat să rezolvaţi singur?:Da am incercat.M'am dus unde vreau sa fie spawnul si am dat /save.Am copiat dintr'un documnet coordonatele si am cautat in GM Sadoveanu spawn.Si nu stiu sigur unde trebuie sa inlocuiesc coordonatele.

if (PlayerData[playerid][pMember] == 11 || PlayerData[playerid][pLeader] == 11)//Clanul Sadoveanu spawn
		{
		    SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Scrie {ffff00}/takeguns {ffffff}ca sa cumperi un set de arme cu {228B22}${FFFFFF}1500 sau /exit sa iesi din HQ.");
		    SetPlayerToTeamColor(playerid);
			SetPlayerInterior(playerid,5);
			SetPlayerPos(playerid,1267.663208,-781.323242,1091.906250);
		    PlayerData[playerid][pInt] = 0;
		    SetPlayerVirtualWorld(playerid, 0);
		    GivePlayerWeapon(playerid, 24, 50);
		    GivePlayerWeapon(playerid, 1, 1);
		    return 1;
		}
Am inteles ca la SetPlayerPos se pun coordonatele din interior.Si asta vreau sa fac, sa mut spawnu'l la grove si cand dau /enter sa intre in interior iar cand dau /exit sa iasa tot acolo.Sper ca ma puteti ajuta.

 

 

 

La SetPlayerPos pui coordonatele unde sa fie spawnat . Apoi mai intra pe server salveaza o zona unde sa fie iesirea din HQ si cauta comanda "/enter", o dublezi apoi la PlayerToPoint modifici cu coordonatele de afara care le-ai salvat mai inainte iar la SetPlayerPos pui coordonatele din interiorul hq-ului iar pentru iesire cauta comanda "/exit" ,o dublezi iar la PlayerToPoint pui coordonatele spawn-ului in HQ si la SetPlayerPos pui coordonatele de afara .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.