Jump to content
  • 0

Sprijin CeateObject


w3b

Question

Nick: w3b

Problema: Am facut un interior de banca in CreateDynamicObject si se incarca mai greu , si l-am facut in CreateObject sa se incarce repede sa nu cada playerul prin anumite locuri pt ca nu s-au incarcat obiectele la timp , dar cand il fac CreateObject celalalte scripturi la mapa dispar... nush dc cand e pe CreateDynaimObject merg toate cand pun banca pe create object alte scripturi dispar , ce sa fac sa nu mai am prob asta ?

errori: nu

Linii script: -

Ai incercat sa rezolvi singur ?: Am incercat sa transform toate CreatDynamicObject in CreateObject dar pe urma nu mai apareau toate , apareau jumatati , peco aparea doar jumatate facut , banca lafel..

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Salut W3B.Ti-as sugera cand creezi o mapa,sa o faci cu Map Editor si sa il bagi cu CreateDynamicObject,ti se pare ca merge greu dar aceasta este solutia finala deoarece merge mai bine,fiindca aceasta ''optiune'' poate incadra in GM-ul tau pana in 1000 de obiecte,insa CreateObject are doar 500-750,cam asa.

Obiectele care dispar,de care spuneai tu,revin la loc in 3-4 secunde,dar nu tot timpul.

Succes!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca obiectele revin la loc asta am spus prin " se incarca greu" dar la am facut un interior de banca si playerul cand merge in capatul interiorului celalat capat dispare si cand playerul se duce in capadul unde obiectele au disparut cade in gol inainte sa reapara obiectele..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.