Jump to content
  • 0

Bug tuning + inca alte 2.


aizzen

Question

Nick: Andrei

Problema:

# Salut. Am un bug la tuning, cand intru cu masina ma da in acea camera de specifica tuningului, iar cand apas enter sa ma intorc dintr-o selectie ma scoate total din masina, de apas iara intru in masina, dar nu mai pot iesi din acea camera. Nu stiu ce linii sa postez pentru aceasta problema.

2# O masina personala daca face poc nu se mai respawneaza pana cand nu da un admin comanda, folosesc advance vehicle system. Dar cred ca aceasta problema sunt la toate masinile. Imi cer scuze ca dau cu presupusul dar nu prea am timp sa le testez chiar pe toate, sunt destul de multe si incerc sa le rezolv asa cum pot, cu ajutorul lui google. Am mai rezolvat cateva din ele.

3#Si mai am o problema cu telefonul, cand dau /hangup animatia nu se opreste, nu pot sari, nu pot intra in masina etc. Ca si cum inca as vorbi la telefon.

Erori / warnings: Nu stiu ce sa va dau, nu imi da nici o eroare.

Lini/script:

Scriptul de la /hangup

[pawn] if(strcmp(cmd, "/hangup", true) == 0 || strcmp(cmd, "/h", true) == 0)

{

    if(IsPlayerConnected(playerid))

{

new caller = Mobile[playerid];

if(IsPlayerConnected(caller))

{

    if(caller != INVALID_PLAYER_ID)

    {

if(caller != 255)

{

if(caller < 255)

{

SendClientMessage(caller,  COLOR_GRAD2, "» Convorbirea s-a incheiat.");

CellTime[caller] = 0;

CellTime[playerid] = 0;

SendClientMessage(playerid,  COLOR_GRAD2, "» Convorbirea s-a incheiat.");

Mobile[caller] = 255;

}

Mobile[playerid] = 255;

CellTime[playerid] = 0;

RingTone[playerid] = 0;

return 1;

}

}

}

SendClientMessage(playerid,  COLOR_GRAD2, "» Telefonul tau este in Buzunar.");

}

return 1;

}

[/pawn]

Ai incercat sa rezolvi singur ?:Oare cum, da. Am mai cautat pe google, dar inca sunt incepator.

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.