Jump to content
  • 0

Proglema mare


SaLiErY

Question

deci am 2 mari probleme

1 nu merge sa adaug mai multe case pe mod nu stiu dc fac tot ce scrie in tutoriale si nu merge! adica face casa o gaseste pe srv dar nu apar masinile de pe srv

2 am facut si eu o comanda de apply admin si nu merge cum trebe ma puteti ajuta

3 cum pot face joburi noi

comanda

if(strcmp(cmd, "/apply admin", true) == 0)
    {
		if(ATest[playerid] == 0)
		{
 			ATest[playerid] = 1;
		}
	}
si aici intrebarile
public ATest1(playerid)
{
	SendClientMessage(playerid, COLOR_DBLUE, "|_____ Admin Test _____|");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_DBLUE, "Ce fac daca un player da /report cu o problema si am si eu problemele mele in acel moment?");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " A: Imi continui treaba si ii raspund imediat dupa ce termin.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " B: Nu ma intereseaza... Sunt Admin doar !");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " C: Ma opresc din ce faceam si ajut playerul.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " D: Ma opresc din ce faceam, ii dau /w sa astepte putin, dupa care il ajut la problema sa.");
    ATST[playerid] = 1;
}

public ATest2(playerid)
{
	SendClientMessage(playerid, COLOR_DBLUE, "|_____ Admin Test _____|");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_DBLUE, "Ce patesc daca nu ascult de un Admin mai mare ?");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " A: Ies de pe server in asa fel incat acel Admin sa nu poata sa ma downgradeze.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " B: Imi cer scuze si poate am o sansa sa nu primesc Admin Down...");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " C: Dau repede /q.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " D: Il injur si ies de pe server gandindu-ma ca totusi am fost Admin pe acel server.");
    ATST[playerid] = 2;
}

public ATest3(playerid)
{
	SendClientMessage(playerid, COLOR_DBLUE, "|_____ Admin Test _____|");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_DBLUE, "Da-mi un exemplu de comenzi importante ca Admin.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " A: /kick, /warn, /slap, /ban, /fuck.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " B: /edit, /asellhouse, /asellbiz, /asellsbiz.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " C: /ban, /warn, /kick, /slap, /goto, /setstat.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " D: Nu stiu, sa trecem la urmatoarea intrebare !");
    ATST[playerid] = 3;
}

public ATest4(playerid)
{
	SendClientMessage(playerid, COLOR_DBLUE, "|_____ Admin Test _____|");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_DBLUE, "In situatia in care ai admin mic, ai vazut unul care face reclama si nu ai acces la comenzile /ban sau /kick, ce faci?");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " A: Anunt un Admin mai mare, iar daca nu este niciunul online, ii dau /mute si level 1 ca sa nu poata da /w.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " B: Asta e... Se mai intampla.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " C: Ies de pe server si daca intreaba cineva zic ca nu eram online.");
	SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, " D: Ii dau /setskin [id] [1234567etc] si ii stric contul de tot.");
    ATST[playerid] = 4;
}

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

Sigur iti apare doar prima parte.

Uite:

if(strcmp(cmd, "/apply admin", true) == 0)
{
    switch(ATST)
    {
        case 0:
        {
            ATest[playerid] = 1;
        }
        case 1:
        {
            ATest[playerid] = 2;
        }
        case 2:
        {
            ATest[playerid] = 3;
        }
        case 3:
        {
            ATest[playerid] = 4;
        }
    }
    return 1;
}

Sper sa mearga. Eu zic ca asa era. Incearca totusi.

Am editat eu - cmg4life

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.