Jump to content
  • 0

Cum sa fac un textdraw?


florin

Question

Va rog mult cei care cititi topicul si vor sa ma ajute le multumesc maxim!

Am si eu un server de samp modificat de mine svr ruleaza bine e totu ok.

Dar va rog mult ajutati-ma sa fac un text draw am incercat sa fac dar nu mia esit. Cine vrea sa ma ajute va rog pm pe forum.

Multumesc!!!

modelcopiacopia.png

 wde [We Drift Everywhere] clan!

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

Stunman cum afli coordonatele la textdraw de ex vreau sa il pun in colt dreapta jos si nuj coordonatele de unde le iau?

prima coordonata a textdrawului, adica X, cred ca e din stanga in dreapta ecranului, iar a 2-a, adica Y, cred ca e din sus in josul ecranului, schimba-le pana nimeresti ;D

Nu gasesc linile alea :(

n-ai cum sa nu gasesti OnGameModeInit, este doar in GM functia, si in FS-uri este OnFilterScriptInit
Link to comment
Share on other sites

Stunman cum afli coordonatele la textdraw de ex vreau sa il pun in colt dreapta jos si nuj coordonatele de unde le iau?

Dupa ce faci TD cu ZTDE salvezi te duci in scriptfiles cauti td acolo si la linia TextDraw1 = TextDrawCreate(2.000000, 429.000000, "-IcE-"); sunt cordonatele. Nai cum sa afli cordonatele pur si simplu. Sau sa nu mai faci un TD iati o aplicatie dupa .com si il faci cu ala si iti da cordonatele daca te lene sa intri in samp :D

Stiu si eu ... branza e pe bani, dar eu tot ma joc pe gratis!

Link to comment
Share on other sites

In cele din urma am reusit sa fac asa numitul ''textdraw''Dar acum e o problema Deci am facut totu-l ca in tutorialu lasat de un alt player am salvat si dupaia am compilat cu pawno tot bun si frumos pawno a compilat perfect fara "warning" sau "eror" dar acum cand intru pe server nu apare  :'( :'( :'(

modelcopiacopia.png

 wde [We Drift Everywhere] clan!

Link to comment
Share on other sites

public OnPlayerSpaw(playerid)

{

TextDrawShowForPlayer(playerid,numetd);//inlocuie numetd cu numele de la TD

return 1;

}

public OnPlayerDisconnect(playerid, reason)

{

TextDrawDestroy(numetd);//inlocuie numetd cu numele de la TD

return 1;

}

Stiu si eu ... branza e pe bani, dar eu tot ma joc pe gratis!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.