Jump to content

Descryptare SA-MP


SpriTe_

Recommended Posts

Salut nu de mult m-am inregistra pe comunitatea lui stuntman, nu fac reclama, si azi am vazut un topic in care era spus ca un server este aproape mort, deci sa va explic: "Ownerul serverului s-a certat cu fratele lui care e putin ret-ard, si acela i-a sters tot ce-i legat de scripting, si din Recycle Bin si tot, acum acela a gasit un program special cu care a intors fisiserele, dar la GM-ul pe care lureaza momentan serverul vro  30 % dein el arata asa:

[pawn]

ýù¸Æ¾l?ÀFhVH¼„¸d«,V–Jy’DÎ}Áº(@`FÐA¶At^v¿|#6ÞHøjï1´X.Ì’î.Èû2ð

Ýp§a4Œu1nû®ì|'5µuÁ¹xO9RšO´dðíZ¹ïwª•‚sçL÷`Iüq3“{§›w;ûG-f­ì<’ù­±çÛ"«´ !GeÍô©~úÇ26˜M9Rj Y œ²ù„15‘”ôîÿA{ŸèZk—ZÝϯ®.÷¸TQ ç`J

™‘Y©Qì朑£š¾chÐtY—ªê’ÑìÝ¿+ŒNhcµæEêÙZ¬“ŸÁ¶–,Ëæ½úúúë÷é^„4Õè lW5§m`jï/–/u9

ûOm‹Km~=éAÕØX4°4Ôì“’Qæ°Oñ‡€AØ¿5[ÎÁqâ²6¦uò¥û¤ºîÆS|²u``•Ú(V’K‚ùƘJ”‘Ç`'bŸ>Ojîj>M>°¦µ²ËçÄþqÖ}tæ8‰'§ŽUI—6§]=tÔ/*{”œ“NéŽR¿ÕòÆ^쬨‘¦4¬tÜ,U­JЦìçvS¥JªÔ4”®»«µe

C3Tnϧý>ºµ]Dñ½8m0UºS‹Ï™ö

Ҥ

»úß_iÑOöîÔsÀ]MMò|7 ÿл»

[/pawn]

Adica trebuie cumva descriptat acest cod, este posibil sa faci aceasta descriptatie in limbajul PAWN ??

Link to comment
Share on other sites

Dar din cate am citit si m-am interesat asta ar insemna Deamx :

Exista un script in limbajul 'lua' -> de-amx menit sa faca un reverse compile (de-compile) al codului amx si sa-l transforme in pwn.

"Antideamx" precum ii spune si prefixul 'anti' profita de un bug in acel script care face ca atunci cand intalneste acea sectiune sa nu mai fie capabil sa duca la capat operatiunea de transformare in pwn.

Deamx nu iti compileaza daca ai un cod mai mare de 30k linii pt ca deamx-ul nu se va descurca cu un cod asa mare.

Stiam ca ultima data avea peste 30k linii ....

idiots.png
Link to comment
Share on other sites

Buna gluma cu "sa certat cu fratele lui si i-a sters tot", ai incercat sa explici prea in detaliu minciuna ca sa o faci cat mai credibila dar cu asta te-ai dat de gol.

In ultimul timp am citit despre "psihologia mincinosului", ori invata sa minti mai bine, ori lasate.

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.