Jump to content
  • 0

Iduri la masini amestecate


vbicompany

Question

Am mai facut un topic , dar sa inchis .

Am aceeiasi problema adica iduriile la masini mis amestecate.

De exemplu : Intru intro masina de crips si imi zice ca nu fac parte din factiunea police departament .

Si tot asa .

Am incercat si varianta cu /oldcar dar tot asa face . Multumesc

As dori alte metode.

Invat ca sa Invat.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

Nu e vorba de /oldcar tu trebuie sa faci functiile gen IsPDVehicle de la fiecare factiune. Ai adaugat la inceput vehicule. Ele trebuie adaugate dupa ultimul AddStaticVehicle sau AddStaticVehicleEx sau CreateVehicle

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

Te invat eu ceva mai usor defineste fiecare masina de genu crips1 = createvehicle(x,y,z,etc) si tot asa si dupa vei trece id exact la onplayerstatechange :P asa am si eu la eXtream deoarece cand vei adauga poate o masina noua si aceasta poate se afla intre ele iar trebuie sa le faci denou :)) , daca ai inteles e okay daca nu iti explic denou mai clar ca acum sunt grabit ca plec in oras.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.