Jump to content
  • 0

Problema adaugare mapa


FunkBlack

Question

Pe net gasit un server gata facut si neah, l-am luat.Am facut cateva mape si vreau sa le testez.Dar problema e ca sunt prea nab si nu stiu sa le bag.

Am urmat tutoriale, am bagat mapa in pawno sunt OnPlayerConnect, s-a salvat in formatele .amx si .pwn, le-am bagat in gamemode, dar problema e ca nu apar pe server.

Ma puteti ajuta cu asta?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

Nu stiu ce e ala.

.......

E un include care face viata mai usoara pentru mapperi pe scurt .

Cu ajutorul lui poti adauga mai multe obiecte pe un server .

Limita de CreateObject este 1000 iar la streamer ( CreateDynamicObject ) nu stiu cat este limita dar poti adauga foarte multe obiecte :P .

Sub OnPlayerConnect se baga doar RemoveBuildingForPlayer , deoarece contine si playerid care callbackul OnPlayerConnect il are inclus si de aceea nu putem baga sub OnGameModeInit si ne da eroare xD si acolo poti baga de ex Obiecte care vrei sa se vada la OnPlayerRequestClass xD .

Atat .

Pentru a adauga mape folosesti callback OnGameModeInit - intr-un gm sau OnFilterScriptInit - intr-un fs

  • Like 1
idiots.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.