Jump to content
  • 0

Register/login dialog.error.


oLfacTiv

Question

Am si eu o problema in Ladmin4v2 imi da o eroare care nush cum so rezolv. :cry:

Daca vreau sa pun la register/login sa arate sub forma de dialog uite ce eroare imi da.

diax.png

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(843) : error 035: argument type mismatch (argument 3)

Poate imi spuneti mai explicit ce trebuie sa fac :)

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

if(!udb_Exists(PlayerName2(playerid))) ShowPlayerDialog(playerid,orange, "{00CEFC}ACCOUNT: {00FF19}Scrie {FC0303}/register {FFFFFF}[{00CEFC}password{FFFFFF}] {00FF19}pentru a creea un cont nou");

else

{

Am schimbat asa si imi da eroare

Cand e asa merge perfect:

if(!udb_Exists(PlayerName2(playerid))) SendClientMessage(playerid,orange, "{00CEFC}ACCOUNT: {00FF19}Scrie {FC0303}/register {FFFFFF}[{00CEFC}password{FFFFFF}] {00FF19}pentru a creea un cont nou");

else

{

Link to comment
Share on other sites

[pawn]ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_WELCOME, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Notice",  "{00CEFC}ACCOUNT: {00FF19}Scrie {FC0303}/register {FFFFFF}[{00CEFC}password{FFFFFF}] {00FF19}pentru a creea un cont nou", "Close", "");[/pawn]

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(843) : error 017: undefined symbol "DIALOG_WELCOME"

Daca scriu

#define DIALOG_WELCOME

apar 4 errori :-w  :lipsrsealed:

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(843) : error 029: invalid expression, assumed zero

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(843) : warning 215: expression has no effect

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(843) : warning 215: expression has no effect

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(843) : warning 215: expression has no effect

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(843) : warning 215: expression has no effect

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(843) : warning 215: expression has no effect

C:\Documents and Settings\daniel\Desktop\Majestic stunt\filterscripts\ladmin4v2.pwn(844) : error 029: invalid expression, assumed zero

Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

2 Errors.

Stii ma intreb cum vroiai tu sa schimb sistemul ala daca nu stii macar sa definesti o variabila

Link to comment
Share on other sites

La ce ti exemplu, daca este in link-ul pe care ti l-a dat Gireada 8-|

Problema aia a rezolvato.

Acum olfactiv, ti-am redeschis topicul pentru cea lalta problema, data viitoare dami un pm cand mai ai probleme de genul dar nu face alt topic inainte sa iti raspund eu.

Link to comment
Share on other sites

Problema aia a rezolvato.

Acum olfactiv, ti-am redeschis topicul pentru cea lalta problema, data viitoare dami un pm cand mai ai probleme de genul dar nu face alt topic inainte sa iti raspund eu.

Ok,mersi :)

Deci cea lalta problema era.. daca puteti sami aratati cum fac in luxadmin un fel de sistem register/login .

Adica: Cand intri pe server sa iti apara sa te inregistrezi si sa pui parola .. deci sa arate un patratel in care sa pui parola pe care vrei sa o ai

Cand reintri pe sv sa scrii parola pe care ai puso pentru a te loga:) daca ma puteti ajuta..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.