Jump to content

EAX RPG - A new unique gamemode!


Recommended Posts

Gu1EROk.png

Acum ca am facut acest topic, presupun ca va intrebati "Ce ?", "Cand ?", "Cum ?", "De ce ?" si "Pentru ce ?" am facut acest topic.L-am facut pentru a va prezenta, noul meu proiect la care lucrez, momentan.Aproape tot este facut de la 0, adica nu este vreun RP/GF edit.Acest mod de joc este bazat pe viata reala, se joaca la fel ca RP/GF, doar ca in acest mod, nu evoluezi cu puncte de respect, ci cu experienta.Primesti experienta la fiecare salariu ("payday") sau completand diferite joburi (transporturi de marfa si etc.).In acest mod, afacerile nu pot fi cumparate, decat daca au fost intemeiate de catre un jucator sau iti poti crea singur afacerea.Modul contine 40 de nivele.Pe de alta parte trebuie sa iti cumperi o masina personala, o casa si sa iti intemeiezi o familie (optional).Ei bine, inca nu m-am hotarat ce o sa fac cu acest mod.Il vand sau o sa il deschid sub forma de server, sau s-ar putea sa il postez pe internet.Am din ce alege.Ei bine, nu o sa va mai dau informatii, pentru ca nu vreau sa stric surpriza :)).O lista cu ce contine modul de joc (o parte):

        • Speedometer

        • Register/Login system

        • House system

        • Business system

        • Administration system

        • V.I.P system

        • Logs system

        • Animations system

        • AFK system

        • AntiDeAMX system

        • Experience system

        • PayDay system

        • Jobs system

        • Personal car system

        • Gangs system

        • Toll system

        • etc.

Acum, o sa va spun si cateva despre sistemul de job-uri.El nu este atat de avansat.Este un sistem foarte simplu, prin care jucatorul poate castiga experienta.Ca fapt divers, el poate evolua mai repede.Poti sa iti iei un loc de munca (job), facand o vizita la "City Hall" (Primarie).Cam asta ar fi si cu sistemul de joburi.Daca o sa "aruncati" o privire mai sus, am spus ca modul de joc, are 40 de nivele, probabil ca va intrebati "De ce 40 si nu mai multe ?" sau "De ce 40 ? Nu ar fi mai bine sa fie mai putine ?".Am facut modul cu 40 de nivele, ca sa tina jucatorul ceva timp la PC, aceste nivele pot fi schimbate dupa bunul plac.Cred ca am spus destule despre acest mod de joc, iar acum, va voi arata cateva poze:

8ERbcGV.png

[img width=500 height=375] nwCgSWo.jpg

[img width=500 height=375] nsXRP9m.jpg

Cam asta a fost.Stiu ca multi dintre voi vor spune ca este foarte mult de citit, si in loc sa citeasca, doar se vor uita la poze si vor lasa un comentariu doar pentru dorinta de a face +1 la posturi, si presupun, ca acel comentariu va fi "super, gj, bravo, kalumea, etc.".Am spus-o, o spun acum si o voi spune in continuare; daca vreti sa va dati cu parerea la ceva, argumentati acea parere.O zi/seara buna!

Link to comment
Share on other sites

Imi place kilometrajul ala.

In rest nu prea imi pot da cu parerea pentru ca nu imi plac modurile gf/rp..etc.

Cam asta a fost.Stiu ca multi dintre voi vor spune ca este foarte mult de citit, si in loc sa citeasca, doar se vor uita la poze si vor lasa un comentariu doar pentru dorinta de a face +1 la posturi, si presupun, ca acel comentariu va fi "super, gj, bravo, kalumea, etc.".Am spus-o, o spun acum si o voi spune in continuare; daca vreti sa va dati cu parerea la ceva, argumentati acea parere.O zi/seara buna!

Degeaba, aici nu se contorizeaza posturile 21.gif

Sfatul meu, adauga mai multe chestii in el si vindel, sunt mult care vor ceva nou si sa fie singurii care au acel lucru.

Cu ocazia asta te mai alegi si tu cu ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.