Jump to content
  • 0

3 Probleme [ Ajutor - Masini , Porti , HQ ]


Mr.Kiss

Question

Neatza .

Prima problema :As dori sa stiu cum pot sa fac ca ,cand ajung la un numar de masini personale sa nu mai pot cumpara masini .

Adica sa zic ca suntem multi playeri pe server si cumparam masini si ajungem sa zicem la 200 masini personale , sa nu mai putem cumpara adica cand dau /v buy sa nu ni le mai treaca la stats .

Sper ca ati inteles ce vreau sa zic ... Daca nu ati inteles , va mai explic inca odata .

A doua problema : As dori sa stiu cum fac o poarta sa se deschida la o comanda . Adica de exemplu /poartacasa . Deoarece vreau sa pun porti la factiuni si nu stiu sa fac porti care sa se deschida la o anumita comanda .

A treia problema : Am o problema cu un HQ la o factiune . Am facut HQ la o factiune si cand vreau sa dau '' ENTER '' sa intru in HQ , adica inauntru , nu intra in HQ . Cum fac sa pot intra in HQ ? Am incercat multe metode dar niciuna nu a mers

VA MULTUMESC . Raman dator daca ma ajutati .

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

1. Da ce pana mea? Orice masina la tine e masina personala /:)?

2. MoveObject Sau SetObjectRot...

3. Arata scriptu

1. Rezolvata .

2. Rezolvata . Am gasit tutorial .

3. Poftim :

[pawn]CreateDynamicPickup(1314, 1, 952.6913,-910.6281,45.7656,0); // Terorist HQ

Create3DTextLabel("[Terorist HQ] \n Scrie \"/ENTER\" ca sa intrii Aici.",0xFFFF00AA, 952.6913,-910.6281,45.7656, 20,0,1);[/pawn]

si

[pawn]else if(PlayerInfo[pInteriorNr] == 41)

{

        TextDrawSetString(Textdraw49, "Terorist HQ");

}[/pawn]

Atat am pus ..

Link to comment
Share on other sites

poatete ajuta asta eu folosesc systemul asta

[pawn]else if (IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 1, cordonatele unde trebuie sa dea ENTER))

{

PlayerInfo[playerid][pInteriorNr] = numarul interiorului;

SafeSetPlayerPos(playerid, cordonatele unde trebuie sal dea dupa ce a pasat ENTER);

SafeSetPlayerInterior(playerid,numarul interiorului);

SetPlayerFacingAngle(playerid, 0);

}

else if (IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 1, cordonatele unde trebuie sa dea enter pentru a iesi din HQ))

{

PlayerInfo[playerid][pInteriorNr] = 0;

SafeSetPlayerPos(playerid, cordonatele unde trebuie sal dea);

GameTextForPlayer(playerid, "~w~Los Santos",5000,1);

SafeSetPlayerInterior(playerid,0);

SetPlayerFacingAngle(playerid, 0);

}[/pawn]

eu asa folosesc daca nu e de ajutor nu ma criticati

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.