Jump to content

Cum sa nu apara Unknown la gamemode


CokeJR.

Recommended Posts

Desi nu am gasit titlul pozitiv am sa postez si asa , va rog sa-ma scuzati.

Cred ca oricine stie ce voi scrie mai in jos , dar cred ca este folositor pentru incepatori :P

Am vazut ca foarte multi se plang pentru ca la Game-Mode in lista de servere le apare ” Unknown ”

Apare asa pentru ca-pe host nu avem folderul plugins+streamer.so , streamer.dll (.so = linux) (.dll = windows)

Pentru a rezolva aceasta problema urmam Tutorialul de mai jos:

Linux:

Ne conectam la FTP (Intram in folderul principal al serverului si creez un nou folder cu denumirea plugins)

Dupa ce am creat folderul va trebui sa adaugam streamer.so Download ( http://solidfiles.com/d/0e9065244c/ )

Dupa ce am adaugat streamer.so in folderul plugins mergem in server.cfg si adaugam linia ” plugins streamer.so ”

Windows:

Repetam ce am spus mai in sus numai ca in folderul plugins vom adauga streamer.dll Download ( http://solidfiles.com/d/28526f762f/ )

iar in server.cfg vom adauga  ” plugins streamer.dll pentru windows ”

Link to comment
Share on other sites

In primu rand se scrie Unknown citeste romana in al 2-lea rand am spus de 2 ori mai in sus , tu vezi bine ? ia-ti ochelari in caz de probleme cu vederea , ”mi-e mia dat doar la streamer Unknown” ? , cred ca ar fi cazu sa-te dai tu cu capu de pereti .

Sincer ma-m saturat de oameni ca tine ”mari scripteri care nu stiti decat sa criticati altceva mai bun nu sunteti in stare sa faceti , poate inca nu am ajuns la un nivel mai mare in domeniu asta deoarece nu am inceput de mult dar te asigur ca o sa ajung :-j , pana atunci ma las sa mai postez bft .

Link to comment
Share on other sites

Ba asta,Atess nu te baga daca nu stii Sweet are dreptate,daca de exemplu bagi SSCANF(doar include) si nu instalezi pluginu (.so[ LINUX ] s-au .dll[ Windows ]) iti va da Unknown,Streamer este cel mai folosit,dar pe vremuri erea xStreamer ca sa stii si tu.

Cat despre tutorial,3/5.

Dr.Dre cu alte cuvine esti un tercea-berchea , chiar nu intelegi mie doar la streamer mi-a dat . daca stiam ca si la celelalte pluginuri te asigur ca precizam, cum am spus si mai sus inca nu am ajuns la un nivel corespunzator in domeniul asta , fac si eu ce pot acuma si incerc sa invat cate ceva , daca nu-ma insel toti ati inceput asa nu ? , astia sunteti voi romani nu stiti cum sa incurajati pe cei tineri sa invete si poate odata sa intre in echipa asta avand mai multe cunostinte sal si mersi pentru nota .

Ma scuzati de off-topic

Frumos spus,generatia tanara,dar in generatia asta tanara am gasit oameni care nici nu incearca sa invete ceva,obisnuiti sa ceara aici ajutor si pentru cel mai simplu lucru m-a revolta,dasta nici nu prea dau pe forum doar cativa oameni cu capu (cum s-ar zice) pe umeri au ramas:FarSe,TGA(The Gurdian Angel),stuntman(Respect),TzAkS,Rock,Sweet si inca cativa.

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dr.Dre cu alte cuvine esti un tercea-berchea , chiar nu intelegi mie doar la streamer mi-a dat . daca stiam ca si la celelalte pluginuri te asigur ca precizam, cum am spus si mai sus inca nu am ajuns la un nivel corespunzator in domeniul asta , fac si eu ce pot acuma si incerc sa invat cate ceva , daca nu-ma insel toti ati inceput asa nu ? , astia sunteti voi romani nu stiti cum sa incurajati pe cei tineri sa invete si poate odata sa intre in echipa asta avand mai multe cunostinte sal si mersi pentru nota .

Ma scuzati de off-topic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.