Jump to content
  • 0

Problema Masini Personale


Dan_Dvir

Question

Deci sa va zic cum sta treaba , am adaugat 9 masini pentru la factiuni in plus pe server , si s-au schimbat id-urile masinilor personale , cand intru intr-un NRG zice ca e FCR cand intru in INFERNUS zice ca e TURISMO , ati inteles voi , ce trebuie sa fac ca sa nu mai am acest bug ? Apropo am si barci si heli pe server de vanzare , zicetimi ce trb sa fac la toate !! Multumesc

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

pai ce sistem de masini folosesti? daca e cel al lui im_bank intra in fs-ul cu masini,sau daca il ai in gamemode-ul tau si cauta new carsonserver.apoi mergi in gm-ul tau si cauti toate addstaticvehicle addstaticvehicleex createvehicle .le numeri si daca ai de exemplu x masini,pui x+1 la new carsonserver.ti s-au incurcat idurile masinilor,deaia face asa.

Link to comment
Share on other sites

/v incorporat ,e acel fs dar e in gmul tau,aoleo,incearca cum ti-am zis

BAI TURCULE CE PANA MEA NU INTELEGI CA NU AM ACEL FS , INCAPATANATULE . NU AM ACEL FS x( x( x( . NU AM CARSONSERVER , MARI SCRIPTERI CE SUNTETI . VREAU SA-MI DEA SI MIE UN RASPUNS CINEVA SERIOS NU , DE ASTIA DE 13,14 :-J .

Link to comment
Share on other sites

ia ca iau si warn pt un ratat .ce gatu matii vrei? eu incerc sa te ajut si tu ma injuri,adica ce crezi ca eu nu stiu sa injur? ti-am zis eu ce mare scripter sunt eu? am incercat sa te ajut.jet drq pe .com poate te ajuta marii scripteri de acolo,sau ce,nu stii engleza? dan dvir...

si nu mai sta cu caps,ca vad si fara,apropo,cum a mai zis cineva,varsta nu e direct proportionala cu IQ-ul sau cu cunostintele unei persoane:*

Link to comment
Share on other sites

Ce sistem de masini personale folosesti?

Problema la tine e ca masinile de la factiuni sunt de EX: de la id 1 pana la id 100 si cele personale sunt de la id 101 pana la 200.

Tu cand pui in gm o masina tie ti`o pune de la id 100(daca o pui ultima) si automat se incurca id-urile.

Cauta CarInfo si editeaza numarul total al masinilor.

si la IsAnOwnableCar sau ce funcie ai tu pentru masini personale editezi id-urile..de exemplu daca aduaugi in gm 8 masini pentru factiuni la  IsAnOwnableCar in loc de 101 pui 109 si in loc de 200 pui 208..

gXvsYS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.