Jump to content
  • 0

Problema server


daci

Question

Am o problema, am adaugat niste comenzi in gamemode /accepttransfer etc nu cred ca influenteaza asta.

Inainte sa fac modificari la gm (modificari in sensul sa adaug comenzi am schimbat numele mafiilor etc) totul a fost ok dar acum cand deschid serverul , uitati nu imi apare nicio masina pe server :| de ce?

Va rog frumos ajutatima :|

eraq87.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

Foloseste http://wiki.sa-mp.com/wiki/print in OnGameModeInit, cam asa:

[pawn]public OnGameModeInit( )

{

    print( "1" );

    // Peste 10 linii sau mai multe

    print( "2" );

    // Peste inca 10 linii sau mai multe

    print( "3" );

    // ETC.

    // Ultimul

    print( "La ce numar ajungi" );

}[/pawn]

iar in consola vei vedea ca se va opri la un numar, vezi ce este intre numarul acela si urmatorul, daca este ceva gresit rezolvi, daca nu stii, postezi aici.

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat problema aia dar acum am alta problema.

Am modificat numele factiunilor bloods crips etc pt ca era altcumva. grove si etc.

Si uite ce erroare imi da

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(3764) : error 017: undefined symbol "bloods"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(3765) : error 017: undefined symbol "crips"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(3766) : error 017: undefined symbol "surenos"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(3767) : error 017: undefined symbol "nortenos"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(8125) : error 017: undefined symbol "groove"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(8126) : error 017: undefined symbol "ballas"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(8127) : error 017: undefined symbol "aztecas"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(8128) : error 017: undefined symbol "vagos"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(32612) : warning 203: symbol is never used: "Bloods"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(32612) : warning 203: symbol is never used: "Crips"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(32612) : warning 203: symbol is never used: "Nortenos"

D:\All Gaming RPG\gamemodes\rp.pwn(32612) : warning 203: symbol is never used: "Surenos"

Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

8 Errors.

EDIT: AM rezolvato si pe asta ,cer t/c

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.