Jump to content
  • 0

cum fac?


Andr3y

Question

7 answers to this question

Recommended Posts

habar nu am dar sunt si eu FOARTE CURIOS.. am si eu nev.. vazusem chestia asta misto pe freakz park.. si cand ajungeai intrun teriotoriu scria si pe ecran.. de ex BALLAS TERITORy... sper sa stie cineva :-s

si de ce postezi pentru +1 daca nu stii  :angry:

http://wiki.sa-mp.com/wiki/GangZoneCreate

Link to comment
Share on other sites

Guest farse

Iti trebuie astea:

-o variabila care sa contina teritoriile si gangu' care il domina( new GangZones[MAX_GANG_ZONES]={-1,...}; ) si il setezi cu idul gangului,deci trebuie sa iti 'sistematizezi' gangurile, 1-Grove,2-Ballas,3-etc...

-Sa creezi gang-zoneurile,are Ryder un script cu asta.

-O variabila pt fiecare player new HisGang[MAX_PLAYERS];

-O variabila care sa contina 'in ce gang sta'  new InGangZone[MAX_PLAYERS];

-Trebuie un timer cu IsPlayerInArea,pt fiecare gangzone,si ii setezi InGangZone id-ul gangului

-O variabila care sa contina 'de cand sta intr-un gang' new Turfing[MAX_PLAYERS];

-Un timer,care sa se repete in fiecare secunda,care sa creasca Turfing daca e intrun gang care nu ii apartine(GangZones[Turfing[playerid]]!=HisGang[playerid]; si daca Turfing ajunge la ..200(200 secunde) sa inceapa 'capturarea' zonei,de preferat o misiune,sa omoara x oameni pe gangu ala

-o variabila OldTurfing[MAX_PLAYERS], care o setezi la timerul cu 'Turfing ... 200',Oldturfing[playerid]=turfind[platerid] si la timeru cu IsPlayerInArea sa vefirici OldTurfing[playerid] !-InGangZone[playerid] {Turfing[playerid]=0;

-Sunt mai multe lucruri,dar e un bun start :p

Link to comment
Share on other sites

nu prea am inteles din explicatia lui Farse daca poate cineva sa fie mai explicit daca se poate si un exemplu..ms

...STIE CINEVA?

Poate mai mura-n gura, FarSe a explicat bine, invata tu sa faci, nu sa-ti dam noi script gata facut.

Cica la voi: "stie cineva ? n-am priceput de la <ala>", cand nici n-ati incercat ... jeesh >.<"

/locked

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.