Jump to content
  • 0

Flood cu Boti/Flood, la Serverul meu am o intrebare


[.E.m.O.]K1DDU

Question

Hi ^^

Acel asa-zis Ionut Ga****, imi floodeaza serverul :|

Ii este ciuda ca am mai multi jucatori decat el :@ ce sa fac?

Serverul meu ii pe 0.3c . La version la informati la server scrie 0.3c dar nu scrie R2

Am vorbit mai demult cu cei de la Host, la fel cu cei si de la SourceHost, si acuma am de la Kog, si si la ei ii la fel, ei ziceau ca nu are cum sa primesc Flood, cu boti sau Flood. Ca ei au nustiu ce... La fel si pe Zonek... x__X

Si odata Dreamer o incercat sa ma ajute, am bagat samp03s ala de la R2 nu o mers, am mai incercat cum o spus el dar tot nu o mers.

Si stiu ca Floodeaza pentru ca atunci cand intru pe server zice "Server is full. Retryng........"

Dar pe server am numa 26-27 jucatori :|

Am dat si Reboot si tot asa, lam inchis si lam deschis si tot asa... Ionut ala imi zicea ca daca nu ma duc la el pe server tot asa face cu Floodu lui cu tot :@

Ce pot sa fac sa nu mai primesc Flood de asta, ca deja tampesc de ciudosu..................

Acuma nu pot avea linistit un server hostat, ca exista cu N00B care sa faca nusitu ce xD

Help me please :(  :cry:

Multumesc mult celui ce ma va ajuta.


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

Cam asa patisem si eu cu ratatul asta, imi hostasem serverul de cateva zile, iar peste cateva zile pusese mana pe el. E un idiot ...

Cel mai bine ar fi sa le zici celor de la host sa adauge IP-ul lui la interzise in firewall (daca fac asta, nu cred ca va mai putea trimite date gaburel date catre server), uite-l: 2.192.**.**  - ** e range ban, dar la firewall nu cred ca e asa, s-ar putea sa fie ceva de gen 2.192.1-999.1-999 . Vorbeste cu ei.

Link to comment
Share on other sites

pot da cei de la firma de hosting range ban,dar posibil sa iti ceara niste "Dovezi"

dar daca vor da rangeban vor bana toate ip-urile si nu o sa le convina

ala pare mai mult un ip de LAN O.o

cat despre kog:

ei nu prea au treaba cu samp-ul

am fost eu support-ul la samp la ei,dar m-am lasat pentru ca aveau probleme la gamepanel si ma asaltau prea multi idioti  :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ia-ti R3 ( a aparut acum ): http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=271586

Fixes a denial of service vulnerability on SA-MP linux servers where a remote attacker could send a specially crafted packet which would trigger a debug assertion in SA-MP's networking layer; causing the server to shut down.

Poate o fi si sa nu mai mearga botii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.