Jump to content
  • 0

Am o problema cu mta va rog ajutatima pliz urgent


alin_samp1996

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

WoW, deci vedeti?

Multi avem problema asta... dar nimeni nu stie sa o rezolve, ca multi am facut asa subiecte, mai ales si eu inca de 2 ori si toti care mi-au raspuns am facut cum au spus dar nimic.

:-j Dute pe .com si scrie in Engleza sa vezi poate acolo sunt care stiu problema ;)


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cei din echipa SA-MP cand au facut noile obiecte, nu au putut sa imventeze noi ID-uri de obiecte pe care sa le atribuie acestora.Asadar in MTA sunt ID-uri de obiecte normale inlocuite cu obiecte 0.3c.

Pentru a putea pune o mapa creata de tine in Gamemode sau intr-un Filterscript trebuie sa folosesti anumite Filterscripturi daca nu cumva vrei sa inlocuiesti u manual fiecare ID de obiect.

Pentru a gasi aceste FS-uri da un Search scurt pe Google si vei gasi repede.

-ShOoBy

M2c78.png

Link to comment
Share on other sites

Ca sa ai MTA cu obiecte de SA:MP 0.3c ia-l pe acesta: http://www.sa-mp.ro/forum/index.php/topic,14060.0.html

Ca sa pui obiectele obtinute in MTA pentru SA:MP converteaza-le cu acest FS: http://www.sa-mp.ro/forum/index.php/topic,7948.0.html

PS: Pe viitor nu mai posta ID-ul tau.

Link to comment
Share on other sites

Cei din echipa SA-MP cand au facut noile obiecte, nu au putut sa imventeze noi ID-uri de obiecte pe care sa le atribuie acestora.Asadar in MTA sunt ID-uri de obiecte normale inlocuite cu obiecte 0.3c.

Pentru a putea pune o mapa creata de tine in Gamemode sau intr-un Filterscript trebuie sa folosesti anumite Filterscripturi daca nu cumva vrei sa inlocuiesti u manual fiecare ID de obiect.

Pentru a gasi aceste FS-uri da un Search scurt pe Google si vei gasi repede.

-ShOoBy

Cei din echipa SA-MP cand au facut noile obiecte, nu au putut sa imventeze noi ID-uri de obiecte pe care sa le atribuie acestora.?  :shocked:

Daca te uiti in SAMP.ide poti vedea ca ID-urile sunt noi. Problema e ca in MTA nu s-au putut pune ID-uri noi pentru aceste obiecte, asa ca au inlocuit. Dar in SA-MP iti garantez 100% ca ID-urile is 200% noi. xD

________________________

Daca, cand transformi obiectele si iti iese CreateObject(13...);, trebuie sa inlocuiesti 13 cu 18, asa ceva: CreateObject(18...);.

Sau daca iti iese CreateObject(14...);, trebuie sa inlocuiesti 14 cu 19, ar ramane asa: CreateObject(19...);.

________________________

Salutari... :D

Working on:

-[FS]iTuning (With ALL components & Neons).

-[FS]iRadar (Advanced Speed Cameras).

Link to comment
Share on other sites

Cei din echipa SA-MP cand au facut noile obiecte, nu au putut sa imventeze noi ID-uri de obiecte pe care sa le atribuie acestora.?  :shocked:

Daca te uiti in SAMP.ide poti vedea ca ID-urile sunt noi. Problema e ca in MTA nu s-au putut pune ID-uri noi pentru aceste obiecte, asa ca au inlocuit. Dar in SA-MP iti garantez 100% ca ID-urile is 200% noi. xD

________________________

Daca, cand transformi obiectele si iti iese CreateObject(13...);, trebuie sa inlocuiesti 13 cu 18, asa ceva: CreateObject(18...);.

Sau daca iti iese CreateObject(14...);, trebuie sa inlocuiesti 14 cu 19, ar ramane asa: CreateObject(19...);.

________________________

Salutari... :D

OFF:Corect ma-m exprimat eu gresit....in SA-MP Sunt ale id-uri...ceea ce voiam sa spun e ca in MTA nu sunt noi...

Scuzati de post :D

ON:FS-ul lui stuntman e bun...pe el il folosesc si eu

M2c78.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.