Jump to content

Index samp


Recommended Posts

Am zis sa vad ce mai stiu si eu sa fac prin html si css. 
E o incercare de index, sa zicem ca e undeva la 40% gata ( Consider eu )
Site-ul are si un scroll lock, sa nu poti da scroll decat din cele 3 butoane de pe margine 
Am bagat si ceva chestii sa nu poti copia asa usor site-ul.
Aspect dark cu lumini, zic eu ambiental
Ar cam trebuii facute multe lucruri la el, ceva de connect, butoane de discord, insta, etc, mai multe lucruri, rearanjari, mai mult aspect, etc
Am zis sa va cer o parere sa stiu daca se merita sa continui la el.

https://imgur.com/a/8YzDcQv
Va pup

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, segmentationfault said:

nu prea te știi cu css-ul

image.png.1b1ac320918f8f46b8eb023e7298e546.png

tu vezi puțin cum arată textul? iar în general pe texte mici se bagă un line-height de 1.5, si text-align-ul ala, vai de mine, mă dor ochii.

vezi asta: 

 

Pai de aia am zis ca nu e gata, e de abia inceputul...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, segmentationfault said:

nu prea te știi cu css-ul

image.png.1b1ac320918f8f46b8eb023e7298e546.png

tu vezi puțin cum arată textul? iar în general pe texte mici se bagă un line-height de 1.5, si text-align-ul ala, vai de mine, mă dor ochii.

vezi asta: 

 

E totuși un început

 

"Am bagat si ceva chestii sa nu poti copia asa usor site-ul."

E un site static, pot copia orice de pe el doar din ce-mi ofera google-ul, ce ai făcut mai exact să-l protejezi din a fi copiat?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gabii02 said:

E totuși un început

 

"Am bagat si ceva chestii sa nu poti copia asa usor site-ul."

E un site static, pot copia orice de pe el doar din ce-mi ofera google-ul, ce ai făcut mai exact să-l protejezi din a fi copiat?

Sa zic asa, nu e chiar ceva de nu a fi copiat ca orice merge copiat cu viewsource://, dar am incercat pe cat posibil sa nu poti face asta prin alte cai. 
Click dreapta spre exemplu sau ctrl + u, sau cu httrack.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, segmentationfault said:

atunci de ce mai pui poze și ceri păreri dacă nici măcar nu e gata 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Am cerut o parere sa stiu daca sa continui pe el sau sa incep alt ceva, pur si simplu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zXk. said:

Sa zic asa, nu e chiar ceva de nu a fi copiat ca orice merge copiat cu viewsource://, dar am incercat pe cat posibil sa nu poti face asta prin alte cai. 
Click dreapta spre exemplu sau ctrl + u, sau cu httrack.

Sa blochezi ctrl + u, f12 sau click dreapta e inutil, pot veni cu inspect element de pe alt site pe site-ul tau si tot am fereastra de inspect element.

Obisnuieste-te cu ideea ca tot ce se vede se poate fura.

7 minutes ago, zXk. said:

Am cerut o parere sa stiu daca sa continui pe el sau sa incep alt ceva, pur si simplu.

Site-ul e simplu, il poti continua daca vrei, dar foloseste mai multe elemente (imbogateste design-ul), joaca-te cu flex-ul, grid-ul, breakpoint-urile din css, imi pot da seama doar din ss-urile puse de tine ca e desktop only si nici pe desktop nu e prea stralucit.

 

EDIT: Incearca sa faci clona unui index deja existent, de la un site care-ti place tie

Edited by Gabii02
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gabii02 said:

Sa blochezi ctrl + u, f12 sau click dreapta e inutil, pot veni cu inspect element de pe alt site pe site-ul tau si tot am fereastra de inspect element.

Obisnuieste-te cu ideea ca tot ce se vede se poate fura.

Site-ul e simplu, il poti continua daca vrei, dar foloseste mai multe elemente (imbogateste design-ul), joaca-te cu flex-ul, grid-ul, breakpoint-urile din css, imi pot da seama doar din ss-urile puse de tine ca e desktop only si nici pe desktop nu e prea stralucit.

 

EDIT: Incearca sa faci clona unui index deja existent, de la un site care-ti place tie

Mersi de sfat, voi incerca ❤️

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.