Jump to content

problema obiecte (unele nu se mai spawneaza pe harta)


Recommended Posts

salut, de ceva timp am o problema cu obiectele de pe server, brusc nu se mai spawneaza efectiv multe dintre obiectele puse pe gamemode, pe harta. Unele se spawneaza, unele nu, pur si simplu, se spawneza "CUM VOR ELE", cer ajutor. daca ajuta cu ceva, eu pana sa bag ultimele obiecte sa spun asa, nu avea nici o problema mappingu, acum dupa ce am bagat ultimele obiecte, pe care le am pus dinamice(dinamice aveam si inainte), a inceput sa imi faca nebunia asta, cer ajutor guys nu mai pot nu mai vor nici playeri sa joace :))) am incercat sa schimb vehicle obiecte care erau createobject cu createdynamicobject sau invers si am incercat o gramada de chestii si nimic nu a mers, va rog eu mult help me. ofer $ daca e nevoie numa ajutati ma sa mi mearga tipla ca inainte. PWP

Link to comment
Share on other sites

Cu ce faci mai exact obiectele? CreateObject sau CreateDynamicObject? Dacă faci cu CreateObject este ceva normal , pentru că sv-ul are o anumită limită de obiecte.

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

am facut un timp cu createobject pentru ca stiam ca e o limita, si dupa aceea am observat ca nu mai mergea cu createobject la modul fiecare obiect care-l faceam cu createobject nu mai se spawna, asa ca am dat pe createdynamicobject, a mers foarte mult timp treaba asta am pus o gramada de obiecte cred ca peste 10.000, gandees-te te ca am facut mapping total in angel pine, los santos si fort carson, si plus toata harta doar ca cel mai mult mapping am mentionat acolo. dupa un timp cand sa adaug alte dynamic objects, brusc au disparut cele din trecut, si nici astea n-au aparut, si pur si simplu au ramas cate ceva, daca ti-e mai usor sa intelegi, putem vorbi pe discord sau ceva. asa iti pot arata si poate intelegi direct problema

Link to comment
Share on other sites

streamer-ul e limitat la 500 obiecte vizibile daca nu ma insel by default, apeleaza ``Streamer_SetVisibleItems(STREAMER_TYPE_OBJECT, 1000);`` la initializarea server-ului, si verifica si distanta stream-ului la obiectele create in caz de nu mg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sancky said:

streamer-ul e limitat la 500 obiecte vizibile daca nu ma insel by default, apeleaza ``Streamer_SetVisibleItems(STREAMER_TYPE_OBJECT, 1000);`` la initializarea server-ului, si verifica si distanta stream-ului la obiectele create in caz de nu mg

nu functioneaza, e la fel, poate trebuie sa am toate obiectele cu CreateObject? eu am mai multe dinamice decat normale

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexCelTare said:

nu functioneaza, e la fel, poate trebuie sa am toate obiectele cu CreateObject? eu am mai multe dinamice decat normale

trebuie sa ai toate obiectele create prin intermediul streamer-ului

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.