Jump to content

Godmode


Micu_Gamer

Recommended Posts

Mergem la enum pInfo si punem urmatorul lucru:

pGodMode

Acum, o sa cream comanda propriu-zisa:

CMD:godmode(playerid)
{
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 6)
    {
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "You do not have permission to use this command.");
        return 1;
    }

    if(PlayerInfo[playerid][pGodMode] == 0)
    {
        PlayerInfo[playerid][pGodMode] = 1;
        SetPlayerHealth(playerid, 100.0);
        SetPlayerArmour(playerid, 100.0);
        SendClientMessage(playerid, 0x00FF00FF, "God mode enabled.");
    }
    else
    {
        PlayerInfo[playerid][pGodMode] = 0;
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "God mode disabled.");
    }

    return 1;
}

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

nu mai faceti copii tutoriale daca voi doar dati copy paste din alta parte sau nu explicati ce face x y z

On 6/7/2023 at 8:08 PM, Micu_Gamer said:

Mergem la enum pInfo si punem urmatorul lucru:

pGodMode

Acum, o sa cream comanda propriu-zisa:

CMD:godmode(playerid)
{
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 6)
    {
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "You do not have permission to use this command.");
        return 1;
    }

    if(PlayerInfo[playerid][pGodMode] == 0)
    {
        PlayerInfo[playerid][pGodMode] = 1;
        SetPlayerHealth(playerid, 100.0);
        SetPlayerArmour(playerid, 100.0);
        SendClientMessage(playerid, 0x00FF00FF, "God mode enabled.");
    }
    else
    {
        PlayerInfo[playerid][pGodMode] = 0;
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "God mode disabled.");
    }

    return 1;
}

 

cat despre codul tau e jalnic nu inteleg cum ai putea sa faci un asemenea tutorial cand din start ai inceput prost ca in loc de 

    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 6)
    {
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "You do not have permission to use this command.");
        return 1;
    }

puteai sa scrii dupa paranteza return SCM(playerid, 0xFF0000FF, "You do not have permission to use this command.");

dar tu ori nu ai stiut de metodele mai simple ori asta e codul tau jalnic si prost aranjat.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, max said:

nu mai faceti copii tutoriale daca voi doar dati copy paste din alta parte sau nu explicati ce face x y z

cat despre codul tau e jalnic nu inteleg cum ai putea sa faci un asemenea tutorial cand din start ai inceput prost ca in loc de 

    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 6)
    {
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "You do not have permission to use this command.");
        return 1;
    }

puteai sa scrii dupa paranteza return SCM(playerid, 0xFF0000FF, "You do not have permission to use this command.");

dar tu ori nu ai stiut de metodele mai simple ori asta e codul tau jalnic si prost aranjat.

daca asta numesti tu cod jalnic, inseamna ca nu stii despre ce vorbesti, in primu rand ce ai facut tu e jalnic, faptul ca folosesti prescurtari precum SCM care poate insemna mai multe chestii, ci nu SendClientMessage neaparat, si cat despre 'return' e vorba de stilul fiecaruia, dar de exemplu la procesorul de comenzi folosit, poti sa returnezi o functie random si daca functia aia returneaza valoarea 0 o sa trimita in chatul playerului un mesaj cu "SERVER: Unknown command.", deci in comenzi valoarea returnata trebuie sa fie numai 1.

nu mai dati sfaturi daca habar n aveti despre ce vorbiti, ca induceti lumea in eroare si o sa va invete toate prostiile spuse.

Link to comment
Share on other sites

Ce a facut el acolo arata per total bine, nu e ceva complex incat sa necesite anumite imbunatatiri, doar ca functionalitatea nu e facuta ok, deoarece god mode ar trebui sa i ofere viata infinita astfel incat jucatorul sa nu moara, si variabila trebuie resetata la connect/disconnect.

Edited by Sancky
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sancky said:

Ce a facut el acolo arata per total bine, nu e ceva complex incat sa necesite anumite imbunatatiri, doar ca functionalitatea nu e facuta ok, deoarece god mode ar trebui sa i ofere viata infinita astfel incat jucatorul sa nu moara, si variabila trebuie resetata la connect/disconnect.

eu inteleg ca esti fanu meu nr 1 si imi dai replay la toate postarile dar poti sa iti cauti alt idol ca eu n am nev de o mizerie de baietel asa ca tine sa mi fie fan salut.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, max said:

eu inteleg ca esti fanu meu nr 1 si imi dai replay la toate postarile dar poti sa iti cauti alt idol ca eu n am nev de o mizerie de baietel asa ca tine sa mi fie fan salut.

nu e nimeni fanu nimanui copile, da cand spui prostii in public fara sa judeci trebuie sa fi corectat in asa fel incat sa nu fie si ceilalti prosti ca tine.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, max said:

ceva imi spune ca comanda /changespawn te a trimis la topicu meu vai de tine fix tu te ai gasit sa comentezi senzoniere =)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Hai sa o luam logic, facem un rezumat :)

1. Tot forumu te stie ca pe clovnu internetului, esti vai de capu tau, sinucide-te omule ca nu te plange nimeni, ocupi spatiu degeaba.

2. Nu ma bag in domeniul tau cum ai facut tu in al meu, dar eu fata de tine am un portofoliu decent chiar daca nu postez pe el.

3. Nu ai argumente, esti un copil prost, idiot si vai mortii lui daca te vad pe strada imi pupi talpile la adidasi si daca te chem voice imi spui sa ti dau autograf.

4. In afara sa spui /respawn si chestia cu coordonatele habar n ai, nu ai nici o cunostinta in domeniul tau si pun pariu ca n-ai nici un proiect facut de tine de la 0, nu ai cum sa dovedesti lucru asta si nu ai cum sa ma contrazici, decat sa latri.

5. Daca eram in locul tau, taceam in pula mea nu esti in stare sa faci un sistem de baza in pawn, ai demonstrat mai sus cat de incult esti.

6. Ai servicii de tot rasu, nu recomand la nimeni sa ti cumpere serviciile esti bun de aruncat in gunoi, dar din pacate tu esti gunoiu si te regenerezi la infinit.

7. Esti ultimu disperat, stai 24/7 on pe forum sa ne pupi la pula de fiecare data cand postam ceva.

8. N-ai pic de sange in boase sa te iei in gura cu mine pe bune, daca eram tactu te calcam in picioare pana de dezmosteneam, n-as tine un asemenea copil cu probleme la cap cu ochii incrucisati in familie.

Atat, succes deocamdata nu mai am ce sa-ti spun decat ca da te n ranitii ma tii faci draci la toti care stam in banca noastra, dar avem si noi limite aurolacule.

Am vorbit pe limba ta, poate intelegi ceva, daca nici asa nu inghiti sparge-ti calculatoru n capu ala gol.

Imi pare foarte rau ca acord atentie la o javra de om...

Edited by Vallentiin
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vallentiin said:

Hai sa o luam logic, facem un rezumat :)

1. Tot forumu te stie ca pe clovnu internetului, esti vai de capu tau, sinucide-te omule ca nu te plange nimeni, ocupi spatiu degeaba.

2. Nu ma bag in domeniul tau cum ai facut tu in al meu, dar eu fata de tine am un portofoliu decent chiar daca nu postez pe el.

3. Nu ai argumente, esti un copil prost, idiot si vai mortii lui daca te vad pe strada imi pupi talpile la adidasi si daca te chem voice imi spui sa ti dau autograf.

4. In afara sa spui /respawn si chestia cu coordonatele habar n ai, nu ai nici o cunostinta in domeniul tau si pun pariu ca n-ai nici un proiect facut de tine de la 0, nu ai cum sa dovedesti lucru asta si nu ai cum sa ma contrazici, decat sa latri.

5. Daca eram in locul tau, taceam in pula mea nu esti in stare sa faci un sistem de baza in pawn, ai demonstrat mai sus cat de incult esti.

6. Ai servicii de tot rasu, nu recomand la nimeni sa ti cumpere serviciile esti bun de aruncat in gunoi, dar din pacate tu esti gunoiu si te regenerezi la infinit.

7. Esti ultimu disperat, stai 24/7 on pe forum sa ne pupi la pula de fiecare data cand postam ceva.

8. N-ai pic de sange in boase sa te iei in gura cu mine pe bune, daca eram tactu te calcam in picioare pana de dezmosteneam, n-as tine un asemenea copil cu probleme la cap cu ochii incrucisati in familie.

Atat, succes deocamdata nu mai am ce sa-ti spun decat ca da te n ranitii ma tii faci draci la toti care stam in banca noastra, dar avem si noi limite aurolacule.

Am vorbit pe limba ta, poate intelegi ceva, daca nici asa nu inghiti sparge-ti calculatoru n capu ala gol.

Imi pare foarte rau ca acord atentie la o javra de om...

nu stiu cn e clovnu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, max said:

nu stiu cn e clovnu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Tu si cu smg, cu placere. V-ati bagat in seama singuri vietile mele, dupa ce ca mananci cacat, il mai dai si inapoi dupa il inghiti la loc.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vallentiin said:

Tu si cu smg, cu placere. V-ati bagat in seama singuri vietile mele, dupa ce ca mananci cacat, il mai dai si inapoi dupa il inghiti la loc.

clovnule hai mai du te n plm k te am bagat prea mult inseamna si deja ti ai luat o in capat si s ar putea sa te arunc in aer si pe tine si pe coordonatele tale :))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, max said:

clovnule hai mai du te n plm k te am bagat prea mult inseamna si deja ti ai luat o in capat si s ar putea sa te arunc in aer si pe tine si pe coordonatele tale :))

valentin_dfl#7630 discordu meu, te astept aici copile, daca nu culca te n mortii tai

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 6/19/2023 at 8:12 PM, Sancky said:

Ce a facut el acolo arata per total bine, nu e ceva complex incat sa necesite anumite imbunatatiri, doar ca functionalitatea nu e facuta ok, deoarece god mode ar trebui sa i ofere viata infinita astfel incat jucatorul sa nu moara, si variabila trebuie resetata la connect/disconnect.

corect.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.