Jump to content

Ajutor la COLOR_SERVER - samp


Recommended Posts

28 minutes ago, Ronni said:

Salutare, vreau sa modific color_server care este asa

 

COLOR_ SERVER #0x3D7CB3FF

EU AS VREA sa ii schimb codul ala, in codul asta  #746ab9

IMI PUTETI SPUNE VA ROG FRUMOS CUM?

 

0x746ab9FF

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ronni said:

Multumesc de raspuns, imi poti explica si mie ?

pai, culorile sunt niste numere doar ca sunt reprezentate in sistemul de numere hexazecimal deoarece este mai usor sa reprezinti asa decat un simplu numar, iar culoarea 746ab9 este in format RRGGBB, si la 0x746ab9FF se adauga si alpha-ul (transparenta culorii, pentru ca este nevoie la unele functii native) care este la final fiind FF, 0xRRGGBBAA, iar 0x este adaugat pentru ca reprezinta un numar ca fiind hexazecimal.

Tu tot ce trebuia sa faci era sa inlocuiesti RRGGBB din culoarea aia.

https://www.mathsisfun.com/hexadecimal-decimal-colors.html

Edited by Sancky
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, segmentationfault said:

ăsta este scripter-ul ăla gratis și bun, sau ai hotărât că înveți singur?

eu singur, vezi ca e chiar usor la unele sisteme sa zic asa, acum fac un sistem `Beach Please/Party 2023` Ronni SAMP pe yt 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sancky said:

pai, culorile sunt niste numere doar ca sunt reprezentate in sistemul de numere hexazecimal deoarece este mai usor sa reprezinti asa decat un simplu numar, iar culoarea 746ab9 este in format RRGGBB, si la 0x746ab9FF se adauga si alpha-ul (transparenta culorii, pentru ca este nevoie la unele functii native) care este la final fiind FF, 0xRRGGBBAA, iar 0x este adaugat pentru ca reprezinta un numar ca fiind hexazecimal.

Tu tot ce trebuia sa faci era sa inlocuiesti RRGGBB din culoarea aia.

https://www.mathsisfun.com/hexadecimal-decimal-colors.html

multumesc frumos bro

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, segmentationfault said:

dacă după ce n-ai fost în stare să schimbi o culoare spui că este ușor să faci un sistem, ești prăjit.

Ba capusa, ia hai tu discord, ca deja esti penibil pe aici prin comentarii..singurul prajit esti tu ca te ai gasit sa dai comentarii aiurea.Lasa te dq de viata si arunca te in cap de la etajul 10 ca tu ne strici rasa umana, oamenii ca tine sunt prea banali.
Da, e usor sa faci un sistem, dar nu am zis care, nu am zis ce sistem parjitule, sunt unele chestii pe care nu le inteleg chiar daca sunt usoare.Tu ai iesit dintr o greseala, iti pot garanta, ca altfel nu imi explic cum esti asa prost.Daca mai ai ceva de zis hai pe discord

Ronni#2544

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.