Jump to content

[ RRampages ] Rock's Rampages


Guest RockStar

Recommended Posts

Guest RockStar

Rock's Rampage System

Scripted by Rock

Informatii :

Am creat acest script pentru serverele care doresc sa aiba un sistem cu rampages gen cel din single-player.In trecut am mai creat un sistem identic dar avea cateva buguri si era prost identat.Nu este cine stie ce complex deoarece nu am destula imaginatie sa il fac cat mai frumos , am inclus lucruri de baza.Stiu ca nu este greu de facut si cu cateva cunostine in pawno se poate face dar pur si simplu raman fara idei.Nu mai stiu ce sa creez.

Comenzi :

  • /rampages - Cateva informatii despre ce contine.
  • /rfound - Arata intr-un dialog cate rampages ai gasit.

Nu sunt multe comenzi .

Mai multe informatii :

Pe harta din San Andreas am ascuns in total 20 de rampages.

Impreuna cu rampages am inclus si un map-icon pentru a le gasii mult mai usor.

Dupa ce un player gaseste cele 20 de rampages va primi bani ( 9999... ) si minigun cu 999 ammo.

Cateva poze :

Asa arata map-iconurile ( Click )

Asa arata pick-upul ( Click )

Asta arata cand intri intrun pick-up ( Click )

Asta arata cand scrii /rampages ( Click )

Asta arata cand scrii /rfound ( Click )

Download :

Solidfiles.Com

Pawno.Sa-Mp.Ro

MediaFire.Com

Probleme/Buguri si altele :

Ei bine....nu am testat decat putin acest filescript deci sar putea sa fie destule buguri , eu sper sa nu apara , totusi daca apar , postati aici si voi revenit cu un update.Cand lam facut ( azi ) nu am avut cu cine sa testez...toata lumea la scoala...si nu aveam chef sa mai astept pana diseara sa il postez.Sar putea sa se gaseasca unii sa zica ca lam furat din Drift Universe , pentru necunoscatori tot eu lam creeat si pe acela dar este plin de buguri...

Scuzatii postul , nu este tocmai "ingrijit" , nu prea ma pricep sa fac posturile sa arate bine , nu am destula inspiratie...

Edit : Acest script va ramane doar pe acest forum , nu il voi posta pe sa-mp.com

Sa se bucure doar romanii de el.

Link to comment
Share on other sites

Guest farse

si data iau  de 2 ori acelasi pickup?

Pickupurile se creaza unu dupa altu ... if(RRampages[ 0 ] <= pickupid <= RRampages[ 19 ] )


Fale sa se salveze intr-un db pentru ca sa nu se  pierda datele(nr de pickupuri gasite) :)  http://www.sa-mp.ro/forum/index.php/topic,11980.0.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.