Jump to content
  • 0

Cerere tutorial moderntopia


Guest bechertino

Question

Guest bechertino

Salut inc'odata baieti. Ma poate ajuta cineva cu un tutorial romanesc despre cum sa fac server de SAMP Moderntopia GF Edit pas cu pas ?

Am mai citit un topic , tot aici pe forum , dar nu merge linku' de download si nici tutorialul video!

Multumesc anticipat..

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

Guest Dralex

sti macar sa iti pui GF? serveru de modenrtopia se face fara nici un tutorial pui gamemod script file tot ce are apoi creiezi un nou folder plugin pui samp sql aia apoi in pawn ce mai ai de la mysql ala iti instalez mysql 5.1 cauti pe google apoi tragi navicat sau sqlog pentru a putea modifica db deschizi sqllog si creiei o baza de date samp apoi dai click dreapta si este ceva cu dump sql intri acolo si selectezi fisieru database.sql apoi dai sa incarce si astepti cand e gata deschizi serveru dupa ce ai scris in gamemod parola si useru si db si deschizi serveru si va merge

PS:daca nu sti sa sa il instalezi fara tutorial iti zic sa nu faci pentru ca nu vei sit nici sa rezolvi miile de buguri care le are si cu cat vei modifica mai mult vei da de alte buguri

Link to comment
Share on other sites

Guest bechertino

sti macar sa iti pui GF? serveru de modenrtopia se face fara nici un tutorial pui gamemod script file tot ce are apoi creiezi un nou folder plugin pui samp sql aia apoi in pawn ce mai ai de la mysql ala iti instalez mysql 5.1 cauti pe google apoi tragi navicat sau sqlog pentru a putea modifica db deschizi sqllog si creiei o baza de date samp apoi dai click dreapta si este ceva cu dump sql intri acolo si selectezi fisieru database.sql apoi dai sa incarce si astepti cand e gata deschizi serveru dupa ce ai scris in gamemod parola si useru si db si deschizi serveru si va merge

PS:daca nu sti sa sa il instalezi fara tutorial iti zic sa nu faci pentru ca nu vei sit nici sa rezolvi miile de buguri care le are si cu cat vei modifica mai mult vei da de alte buguri

Sincer, mi se pare foarte complicat. Din ceea ce mi-ai zis tu aici nu prea inteleg mare lucru..

Daca esti dispus sa ma ajuti intr'adevar, dai si tu add la : bechertino_marinesq

ca sa vorbim acolo mai multe, poate ma poti ajuta si pe mine..

Link to comment
Share on other sites

Guest bechertino

Foloseste modul The Godfather.

Pai am inteles ca moderntopia este mult mai frumos decat acest mod, nu prea ma pricep foarte bine, d'asta am apelat la voi

Sa'nteleg ca n'am incotro decat sa folosesc GF!

Multumesc pentru ajutor :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scofield

Sfat nu te pune cu burta pe MTRP poti face un srv la fel ca mtrp numa sa sti sa lucrezi intr-un gamemode si ti-l faci tu cu imaginatia ta :) uite eu de ex am luat un srv care nu era chiar mtrp dar l-am facut eu pas cu pas si acu il extind il fac pe toata harta job-uri prin toata harta adica o sa fie deschisa toata harta dar docamdata fac in LS dupaia .. nah ca ma laud :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.