Jump to content
  • 0

Problem


Deejaybwg

Question

22 answers to this question

Recommended Posts

Am aflat ca nu sunt toate scripturile.

Cum pot sa le creez ? Un program ceva ?

Sau ce trebuie sa scriu pe linia "plugins" ?

Le iei de pe http://forum.sa-mp.com , le cauti acolo ... sau ceri si tu cuiva acele pluginuri, iar cand ti le da le bagi in folderul plugins si scrii in server.cfg asta: plugins numeplugin1 numeplugin2, etc.
Link to comment
Share on other sites

Dar eu am instalat LuxAdmin System v1.5 si de atunci zice de eroarea aia...

Daca nu instalez LuxAdmin nu are nici o problema. Am urmat instructiunile de la acel System si scria ca pe linia "plugins" sa scriu "Whirlpool" am scris am facut tot ce scria acolo.Practic am instalat LuxAdmin System v1.5 PERFECT.

Cand am intrat pe server a aparut problema asta.. Daca sterg acel System nu este nici o problema.. dar eu vreau acel sistem  :undecided:

www.youtube.com/thebwgg

Link to comment
Share on other sites

Dar eu am instalat LuxAdmin System v1.5 si de atunci zice de eroarea aia...

Daca nu instalez LuxAdmin nu are nici o problema. Am urmat instructiunile de la acel System si scria ca pe linia "plugins" sa scriu "Whirlpool" am scris am facut tot ce scria acolo.Practic am instalat LuxAdmin System v1.5 PERFECT.

Cand am intrat pe server a aparut problema asta.. Daca sterg acel System nu este nici o problema.. dar eu vreau acel sistem  :undecided:

Ia Ladmin, ti-l recomand ,e bun, eu îl folosesc...

Iar LuxAdmin e tot ladmin, doar ca e editat. Deasemena, ladminu meu a devenit "Fadmin"  :grin:, spre disperarea lui [gzs]stuntman =)))

Link to comment
Share on other sites

[23:51:48] I couldn't load any gamemode scripts. Please verify your server.cfg

[23:51:48] It needs a gamemode0 line at the very least.

Asta scrie.

Ai pus gamemode-ul in linia "gamemodes0" din cfg. ? Cred ca nu ai nimic acolo deaia...

Revin-o cu un post :)

Link to comment
Share on other sites

Am instalat Ladmin si cand deschid "samp server" fix in acea secunda se inchide  :undecided:

Pfuu ba stai. Nu-i bun linku: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=19819

Am gresit, ti-o dat ceva cu "VMC Server" nu ? .. nu e bine, l-am descarcat sa vad ce ti-o dat tie si mi-o dat VMC Server..stergel. Revin cu un Edit iti trimit fisierele standard-originale de la Lethal Admin...

Ori le bag eu pe solidfiles...

Link to comment
Share on other sites

Am pus LAdmin l-am instalat totul perfect.

Cand am intrat pe server nu merge nici o comanda.. decat comenzile normale.. (/sf,/ls,lv,/nrg.. etc)

Comenzile /admins,setlevel,setscore..............etc nu merg nici una nu merge..M-am logat Rcon si knd am vrut /setlevel zice ca e incorect.. Cum fac sa mearga comenzile astea ?

www.youtube.com/thebwgg

Link to comment
Share on other sites

@FANEX cum adica sa pun gamemode-ul in linia "gamemode0" ?

Adica sa adaugi la linia unde vezi "gamemode0" sa pui numele gm-ului tau, te uiti in folderul "gamemodes" si alegi unu si copiezi numele si tre bagat in "server.cfg" la linia "gamemodes0"

Exemplu:

echo Executing Server Config...

lanmode 0

rcon_password (nu am) :grin:

maxplayers 50

port 7777

hostname IGNORE

gamemode0 grandlarc 1 - aici e linia de care vorbesc...iar grandlarc e un gm, tu alegi care vrei

filterscripts Fadmin TextDrawEditor1.0 base

announce 1

query 1

weburl www.sa-mp.com

maxnpc 0

onfoot_rate 40

incar_rate 40

weapon_rate 40

stream_distance 300.0

stream_rate 1000

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat asta.

Acum cand am intrat pe server, comenzile normale merg(/sf,/nrg,/lv,/arme..etc)

Dar comenzile /admins si cele de admini nu merg..(/setlevel,/setscore.....etc)

http://img21.imageshack.us/i/samp176k.png/ <---- Un link sa vedeti.

Pai nu ai admin...deaia =))

Intri pe server, iti faci cont cu "/register [parola ta]" si te loghezi. Iesi din server. Te duci la folderu "scriptfiles" si cauti "ladmin". Acolo este un folder "users" intri si cauti numele tau si pui level5 sau cat vrei.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.