Jump to content
  • 0

Problema SetTimer


VAurel

Question

Salut, am vrut sa fac un timer la OnPlayerExitVehicle, in momentul in care playerul coboara din scuterul de la pizza boy, sa ii apara un mesaj ca a coborat, si ca are 10 secunde sa revina in acesta, iar daca nu revine sa se despawneze vehiculul.

Am facut, dar, mesajul cand iese din vehicul apare, dar nu functioneaza timerul... Dupa cele 10 secunde, nu apare absolut nimic, nu se intampla absolut nimic...

Aveti cod-urile mai jos!

OnPlayerExitVehicle

    if(GetPlayerVehicleID(playerid) == PizzaScuter[playerid] && IsWorking[playerid] == 1)
    {
        SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "Ai coborat din vehicul, ai la dispozitie 10Secunde sa revii in acesta, sau se va despawna!");
        SetTimer("JobVehicleReload", 10000, false);
        return 1;
    }

Codul de la JobVehicleReload :

forward JobVehicleReload(playerid,vehicleid);
public JobVehicleReload(playerid,vehicleid)
{
    DestroyVehicle(PizzaScuter[vehicleid]);
    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Deoarece nu ai revenit in vehicul in cele 10 secunde, vehiculul a fost despawnat!");
    IsWorking[playerid] = 0;
    DisablePlayerCheckpoint(playerid);
    return 1;
}

Am incercat si sa fac direct la OnPlayerExitVehicle, sa dispara direct vehiculul si sa apara mesajul, dar nu vreau asta, vreau sa aiba un anume timp in care sa poata revenii in vehicul in caz ca este lovit de cineva sau cade din greseala.

Help ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Acum 4 minute, Banditul a spus:

Nu are cum sa functioneze daca nu ii pasezi valorile necesare ca sa le poata procesa


SetTimerEx("JobVehicleReload", 10000, false, "ii", playerid, GetPlayerVehicleID(playerid));

 

Multumesc, la asta nu m-am gandit, ca mna... cum am spus-o, o s-o mai spun, nu sunt inca in stagiul ala in care sa cunosc tot. 

Raman dator cu o bere ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.