Jump to content

Gamemode created by Aamon from 0


Aamon

Recommended Posts

Gamemode created by Aamon from 0.
Ce contine acest gamemode?: 

- adaugat un system de register / login.
    - adaugat un stock pentru a salva variabilele player-ului in baza de date.
    - adaugate mici chesti pentru a-mi face treaba mai usoara (spawn, pozitie, server name/version, [...]
        skin-uri pentru playeri la inceput(male/female) etc).
    - adaugat email, varsta si sex + dialog-urile pentru inregistrare.
    - adaugate cateva stock-uri pentru chat.
    - adaugat la inregistrare sa-ti dea culoarea alba(tab) + cand scrii pe chat global sa ai la fel.
    - acum cand se creaza un cont o sa apara in consola.
    - schimbata camera player-ului cand se inregistreaza / logheaza.
    - adaugat un logo + ceas(respectiv si timer-ul).
    - adaugat sa-ti dea un skin la inregistrare si sa se salveze.
    - adaugat un system de ore jucate.
    - adaugat un system de level(respect points + comanda de /buylevel).
    - adaugat un mic system de payday.
    - adaugate niste variabile pentru o munca mai usoara (comenzi & stock-uri).
    - adauga un system de admini si helperi pe iteratori.
    - adaugate cateva comenzi de admin.
    - adaugata comanda /set.
    - adaugat un system de vehicule statice pe iteratori.
    - adaugat un system de engine, reducere din benzina si un speedometru.
    - adaugat rank-uri la admini si helperi.
    - adaugat un system de dmv pe iteratori + database(checkpoint-urile), system de licente momentan doar pentru vehicule.
    - adaugat un system de pickup-uri + nume.
    - adaugata comanda [/ah] si comenzile de admin, respectiv, pe level.
    - adaugate mai multe comenzi de admin [/respawn, /goto, /gethere] etc...
    - adaugat un system de locatii pe iteratori.
    - adaugat un system de joburi pe iteratori.
    - adaugate niste anim-uri (comenzi).
    - inceput un system de report-uri (comenzile /report, /reports, /ar si /cr) - 75% done?
    - adaugat un 'work place' pentru joburi, nu am facut si o functie sa vada daca la jobul x are sau nu pentru a nu se bugui la /editjob sau idk.
    - adugata comanda [/editjob] prin care poti edita un job direct de pe server (poti edita numele, pozitia de la job si cea de la work place).
    - adaugata comanda [/spawnweapon] dar nu stiu dc.
    - rezolvate anumite buguri la dialogurile pentru joburi + cel pentru editat.
    - adaugat un stock pentru a vedea in [/jobs] cine lucreaza la x sau y.
    - adaugat mini-jobul Grass Cutter (niste cp uri, o masina, mesaje si niste bani).
    - adaugat jobul Trucker (momentan nu este facut).
    - rezolvate 2 buguri la checkpoint-urile de la joburi si de la DMV (cand se stergeau checkpoint urile de la DMV sau job nu se intampla nimic, acum cand nu mai ai cp activ de la DMV sau job se pune ca job/exam failed).
    - rezolvat bugul de la comanda [/editpickup - cand ii schimbai numele], nu se salvea numele cu \n, doar dupa salvare.. acum merge perfect (bine, mai sunt mici buguri).

 

Imaginihttps://imgur.com/a/FfEFbhz - (nu sunt prea ok pozele dar presupun ca intelegeti ceva daca vreti sa va uitati la ele).

Informatii (probleme & buguri) in gamemode: click

Download: http://www.girlshare.ro/3769971895.8

Link Virustotal: https://www.virustotal.com/gui/file/3ed636f97f4448ce49ed984b4b60c93a1c2238245ffe0b617b43d508a314caa3/detection

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

du-te dracu cu gm-ul tau de la 0 facut de tine.

E un gm, inceput cu 'new pawn' (nu zic ca nu, perfect de acord cu tine pana aici)...dar ai copiat din alte gm-uri totul. Nimic facut de tine.

https://pastebin.com/m3gGZWzH - doar din spusele tale si cum te exprimi, te dai de gol singur. Ca n-ai avut timp, ca ai uitat ca plm. Un scriptez, nu uita...mai ales cacaturi d-astea mici, ce ai tu in gm.

Sincer, parerea mea...dispari din lumea asta. Ramai un simplu player si dispari din pawno....daca nu vrei sa inveti si nu faci ceva, n-ai ce cauta.

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 ore, IrinelBro57 a spus:

Macar de-mi dadeai credite pentru gamemode-ul initial.

Esti sigur? Gamemode-ul pe care l-am postat este doar o copie al celui pe care lucrez acum..am facut un new.pwn si am pus in asta ce am avut in cel original.
Daca nu ma insel, prin iulie am inceput sa lucrez la acest gamemode si te asigur ca nu are nicio legatura cu tine, si daca ar avea as pune credite ca nu sunt asa bun 'skripter' incat sa nu-mi dau si eu seama de unde am luat sursa x sau y.

Link to comment
Share on other sites

Acum 13 ore, Blaskowski a spus:

du-te dracu cu gm-ul tau de la 0 facut de tine.

E un gm, inceput cu 'new pawn' (nu zic ca nu, perfect de acord cu tine pana aici)...dar ai copiat din alte gm-uri totul. Nimic facut de tine.

https://pastebin.com/m3gGZWzH - doar din spusele tale si cum te exprimi, te dai de gol singur. Ca n-ai avut timp, ca ai uitat ca plm. Un scriptez, nu uita...mai ales cacaturi d-astea mici, ce ai tu in gm.

Sincer, parerea mea...dispari din lumea asta. Ramai un simplu player si dispari din pawno....daca nu vrei sa inveti si nu faci ceva, n-ai ce cauta.

O sa rezolv acele 'buguri' si o sa pun un link nou pentru gm sa nu mai dai asa cu 'parerea' ca nu prea imi place ce limbaj ai. Am postat acest gamemode deoarece aveam o problema la pc si trebuia sa reinstalez windows-ul imediat si nu am avut timp sa le rezolv..avand in vedere ca am pus si un pastebin cu acele probleme presupun ca trebuia sa-ti folosesti si tu acei 'neuroni' ai tai si sa te gandesti de 2 ori inainte sa postezi acest topic..Iar 'dar ai copiat din alte gm-uri totul. Nimic facut de tine.', ai un pic de adevar..am luat cateva stock-uri deoarece nu aveam idee cum sa le fac pe moment sau chiar nu stiam si sa nu pierd timp le-am cautat dar nu inteleg unde e problema? Avand in vedere ca restul de gamemode a fost facut de mine si eu am luat doar ce am avut nevoie nu inteleg de ce spui ca am furat din alte gamemode-uri si ca nu-i facut nimic de mine..daca te referi ca poate aveam o comanda si arata ca una din alt gamemode asta nu inseamna ca am furat-o..poate mi-a placut modelul in care a fost facuta si am incercat sa fac la fel cu 'chestiile' mele..
Pastebin..crezi ca aveam eu tot timpul din lume sa fac 'un eseu' cu toate probleme/bugurile din gamemode? avand in vedere ca aveam si 2-3 keyloggere prin pc.

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, Aamon a spus:

Esti sigur? Gamemode-ul pe care l-am postat este doar o copie al celui pe care lucrez acum..am facut un new.pwn si am pus in asta ce am avut in cel original.
Daca nu ma insel, prin iulie am inceput sa lucrez la acest gamemode si te asigur ca nu are nicio legatura cu tine, si daca ar avea as pune credite ca nu sunt asa bun 'skripter' incat sa nu-mi dau si eu seama de unde am luat sursa x sau y.

Hai nu zau, mi-am dat seama din poze ca e gamemode-ul meu. Uita-te numai la DMV si /ah. Si daca ma uit la cod, sunt suta la suta sigur ca e fix ca-n gamemode-ul postat de mine. Cand postezi un gamemode asigura-te ca postezi si sursa initiala.

Link to comment
Share on other sites

Acum 24 minute, IrinelBro57 a spus:

Se vede ca nu e scriptul tau.

Gamemode-ul meu (inceput pe 29.12.2019):

Screenshot_31.thumb.png.de2c6adfb26d1ce1f6816a4f15d8e90d.png

 

Si 'gm-ul tau de la 0': 

Screenshot_30.thumb.png.81e4079ae99484caf45a8fe792214479.png

 

As putea pune si alte exemple insa tot vei rupe cu gura ca este proiectul tau. 

'As putea pune si alte exemple insa tot vei rupe cu gura ca este proiectul tau.' - nu prea as avea de ce, nu sunt si nici nu ma consider scripter. L-am postat deoarece nu am mai avut ce face cu el )))
Nu prea inteleg unde e problema..am postat un gamemode de la 0 cu login&register (se poate face/gasii rapid), jobs, locatii si pickup-uri (texte) si ce mai avea in el, cum ai zis si tu, luate din alte gamemode-uri (al tau idk) si am facut unul ok pentru 'incepatori', chiar daca sunt chestii luate din alta parte, stiu ca mai mult de 75% eu am facut asa ca nu prea as avea de ce sa 'dau cu gura'.    ('-'_'-')

Link to comment
Share on other sites

La 22.10.2020 la 16:18, Aamon a spus:

O sa rezolv acele 'buguri' si o sa pun un link nou pentru gm sa nu mai dai asa cu 'parerea' ca nu prea imi place ce limbaj ai. Am postat acest gamemode deoarece aveam o problema la pc si trebuia sa reinstalez windows-ul imediat si nu am avut timp sa le rezolv..avand in vedere ca am pus si un pastebin cu acele probleme presupun ca trebuia sa-ti folosesti si tu acei 'neuroni' ai tai si sa te gandesti de 2 ori inainte sa postezi acest topic..Iar 'dar ai copiat din alte gm-uri totul. Nimic facut de tine.', ai un pic de adevar..am luat cateva stock-uri deoarece nu aveam idee cum sa le fac pe moment sau chiar nu stiam si sa nu pierd timp le-am cautat dar nu inteleg unde e problema? Avand in vedere ca restul de gamemode a fost facut de mine si eu am luat doar ce am avut nevoie nu inteleg de ce spui ca am furat din alte gamemode-uri si ca nu-i facut nimic de mine..daca te referi ca poate aveam o comanda si arata ca una din alt gamemode asta nu inseamna ca am furat-o..poate mi-a placut modelul in care a fost facuta si am incercat sa fac la fel cu 'chestiile' mele..
Pastebin..crezi ca aveam eu tot timpul din lume sa fac 'un eseu' cu toate probleme/bugurile din gamemode? avand in vedere ca aveam si 2-3 keyloggere prin pc.

Ce e de la 0 creeat de tine, niciodata nu trebuie sa semene cu ceva ce exista deja.

Limbajul folosit mai sus, e pt. ca sunt d-astia ca tine...care se ocupa sa umple asa zisele gm-uri facute de ei cu keylogger si sa sparga mail-uri la copii.

Putea-i spune, ca e copiat...dar e copiat de tine sau orice altceva, nu ca e facut de la 0 de tine.

Un gm de la 0 nu se face asa batand din palme (un gm bun);. Mai multe nu mai zic...spor !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.