Jump to content

Problema masini !!


Recommended Posts

Am inceput sa editez serverul Bluffs dupa gusturile mele, iar pe parcurs am observat un lucru foarte ciudat.

Deci, in ce consta problema: Cand dau /spawncar la un bike sau unele masini, imi apar niste erori in cmd-ul serverului, de asemena la unele masini personale nu apare nimic cand ma urc in ele (ex: landstalker -  nu apare deasupra in chat deatalii si nici speedometerul nu functioneaza) prima data ma confrunt cu aceasta problema, nici nu am vreo idee de la ce ar putea fi. Cu bike-ul nici macar nu ma pot misca :(.

Aici sunt pe server unde intampin problema: https://imgur.com/a/97dFllT

Acesta este logul serverului: https://i.imgur.com/hxo0DOn.png

Poate cineva sa ma ajute?

*Un detaliu am scapat: Dupa cateva clipa ce spawnez o masina de genu sau un bike server-ul pica. Pana ce o fi am editat doar unele culori ale textuui si am adaugat bonus. In sisteme nu m-am bagat nicaieri, pot spune ca Bluffs v4 default.

Edited by sintetickul
Am rezolvat. Cer T/C.
Link to comment
Share on other sites

Problema este de la array indexed la toate erorile, pentru ca arayu pus la acele masini este prea mic il ia pe cel de la masina anterioara si de aia nu iti apare si face probleme de genu acesta , du-te la respectivele arrayuri si marestele adica gen ex ai string[144] il maresti astfel string[300] ... asta e un exemplu acu depinde cat ai tu linia de cod , dar eu de exemplu la masini definesc la inceput un string[2000] sau 3000 depinde si scap de a face per fiecare array pentru ca asta dauneaza si face lag. 

Daca mai ai problema la bike sa nu te misti si dupa asta dai reply , ca nu mai stiu exact daca e tot de la arrayurile masinilor gresite sau din alta parte. Din cate imi amintesc unele masini nu mai poti face nimic daca ai un array mai mic si nu incarca masina respectiva.... Daca nu poate fi de la taste w s d a , dar eu unu nu prea sunt obisnuit cu sistemu de masini cu movement pe acele taste eu fac altfel movementu la masini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.