Jump to content

Adaugare Skip


BuBu

Recommended Posts

[glow=red,2,300]Ce este acest Skip?[/glow]

Skip ajuta noii playeri de pe un anumit server cand se inregistreaza si completeaza datele respective va urma niste reguli facute de acei administratori(servere GF,RPG,RP,s.a.) si ca sa nu mai citeasca tutorialul (sare peste el) scrie comanda /skip si il va respawna direct la spawn-ul unde doreste.

Nu este obligatoriu sa foloseasca comanda /skip doar daca vrea sa sara peste regulile serverului !

[glow=red,2,300]Cum adaugam Skip ?[/glow]

Adaugarea Skip-ului este foarte usor trebuie adaugata doar comanda si un mesaj care le apare playerilor dupa completarea datelor personale(varsta,orasul,cati ani are,s.a.) !

1) Adaugati aceasta comanda in .pwn :

if(strcmp(cmd, "/skip", true) == 0)

{

if(IsPlayerConnected(playerid))

{

if(TutTime[playerid] >= 1)

{

TutTime[playerid] = 0; PlayerInfo[playerid][pTut] = 1;

gOoc[playerid] = 0; gNews[playerid] = 0;

TogglePlayerControllable(playerid, 1);

MedicBill[playerid] = 0;

SetPlayerSpawn(playerid);

SetCameraBehindPlayer(playerid);

SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "__________ Skip Tutorial __________");

SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "* Tutorialul a fost oprit.");

SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "* Nu uita nici de site-ul nostru (forum) unde poti totul despre SA:MP.");

SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "* Admini SA-MP iti ureaza distractie placuta.");

}

}

}

2) Cred ca e mai usor sa cautati linia aceasta: (CTRL+F)

RegistrationStep[playerid] = 3;

Iar dupa asta adaugati acest mesaj :

SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "[sA-MP]: Ok, acuma iti vom prezenta un tutorial, iar daca vrei sa sari peste el scrie '/skip'.");

Sper ca ati inteles! Am facut tutorialul ca multi imi spun cum adauga '/skip' si m-am gandit hai sa fac un tutorial ! Tutorial facut de catre BuBu !

Link to comment
Share on other sites

Varza, sincer ... De explicat, nimic. Tutorialul e facut pt GF din cate vad ... Sincer, crezi ca ajuta pe cineva acest tutorial? Poate pe aia care folosesc GF. Si nu te lua dupa astia care au postat, pot paria ca nimeni nici macar nu s`a chinuit sa citeasca tot, doar au postat "M`a ajutat enorm BLA BLA BLA Vrajeala.".

Faceti si voi tutoriale mai calumea...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Bravo, si eu cautam asa ceva :D

Si unde e comanda .pwn>

?

Cred ca te referi la FilterScripts (xxx.pwn)?

Daca te referi la asta, acesta este un tutorial! Nu un FilterScripts :);)

FilterScripturi gasesti la pagina Salonul Scripturilor


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.