Jump to content

BlackGun - The Godfather


iSnake

Recommended Posts

 

 

91200909_2854464601338543_84841165277909
 
Serverul GTA.BLACKGUN.RO si-a deschis portile pe data de 11 ianuarie 2020.
Comunitatea noastra a implinit recent 2 ani de la deschidere..
BlackGun GF este un server de mod GodFather clasic.
 
Q: De ce am ales sa incepem un proiect GodFather in 2020?
A: Stim ca, cel putin in Romania, serverele RPG sunt tot mai cautate, ele apar pe zi ce trece si sunt mereu intr-o continua concurenta.
Nu am conceput acest server pentru popularitate, nici pentru a revolutiona sa-mp-ul asa cum multe servere promit.
Tot ce ne-am propus a fost sa realizam un loc de refugiu, un 'cufar al amintirilor' pentru multi jucatori care si-au petrecut copilaria pe acest mod.

Ne simtim obligati sa mentionam faptul ca in martie 2018 am deschis primul server de tip GF, insa acesta nu s-a bucurat de un numar mare de jucatori ca cel actual.

Momentan avem un record de 250 jucatori conectati, stabilit la finalul lunii martie.
 
Q: Ce asteptari avem?
A: Speram ca ideea proiectului nostru sa ajunga la urechile tuturor jucatorilor care cauta un server cu un astfel de mod.
Pe viitor, ne dorim ca micuta noastra comunitate sa se dezvolte si sa devina un mic brand al sa-mp-ului romanesc, asa cum noi consideram ca a fost vechiul nostru proiect, PLAYNION.
 
Q: Se cunoaste ca modul GodFather cuprinde multe bug-uri si este slab optimizat & securizat, de ce ati ales acest mod?
A: Primul nostru punct de sustinere este reprezentat de aducerea modului GodFather la standardele anului 2020.
Un server optimizat mai mult decat decent, fara bug-uri care sa afecteze gameplay-ul, protejat de un sistem anti-cheat propriu care este intr-o imbunatatire continua.
Serverul ruleaza pe ultima versiune de MySQL, R41-4, avand si un panel ce cuprinde o multitudine de functii.
Panelul nostru este panel.blackgun.ro
 
Q: Ce aduce nou acest mod in 2020?
A: Daca priveam serverul la deschidere, avand intrebarea 'Ce aduce modul in 2020?' puteam spune ca nu aduce nimic special, fiind un server GF clasic. Acum insa, la cateva luni de la deschidere, ne putem lauda cu o multime de sisteme menite sa mentina atentia jucatorilor, fara sa strice farmecul GF.
In primul rand, dispunem de o multime de sisteme si evenimente tipice Godfather. Asa cum am precizat mai sus, nivelul serverelor din 2020 ne obliga sa imbunatatim si sa modernizam aceste componente ale modului GF. 
 
Sa trecem la introducerea propriu-zisa a serverului,
 
Actiunea se desfasoara in orasul Los Santos.
Orasele Las Venturas si San Fierro nu dispun de case, bizzuri sau alte locatii, insa raman deschise pentru trafic.
La inregistrarea pe server fiecare jucator primeste instructiuni cu privire la modul de joc.
Dupa parcurgerea acestor instructiuni jucatorul primeste Level 1 + 1 RP + $10.000 Un permis de conducere valabil 50 de ore.

La fiecare nivel, jucatorul primeste 3 cristale pe care le poate folosi la imbunatatirea abilitatilor. Clasicele upgrade-uri de pe GF sunt prezente si la noi pe server:

 

sa-mp-002.png


BlackGun GF dispune de 13 factiuni: 
 
sa-mp-000.png


Pe langa acestea, sunt valabile si 2 cluburi: NFS Club & NRG Club.
Facand parte dintr-un club, beneficiezi de o multime de avantaje precum masini modificate gratuite / accesul la un NRG-500.
 
De asemenea, sunt disponibile urmatoarele joburi:
 
sa-mp-001.png
 
Se remarca aici jobul 'Smuggler' care este implementat de curand pe server, fiind un job mai diferit.


Evenimente si Activitati:
Din 5 in 5 minute se activeaza automat un eveniment de tip 'Fast Event', primul jucator care tasteaza in chat un anumit sir de caractere primeste o suma de bani.
Din 8 in 8 minute se activeaza automat un eveniment de tip 'Math', primul jucator care rezolva o operatie primeste o suma de bani. Pentru a raspunde la acest eveniment se foloseste comanda /an.

 

Din 20 in 20 de minute se activeaza automat un eveniment de tip Race. Dispunem de curse pe tipuri diferite de teren, cu tipuri diferite de vehicule.

Pentru membrii cluburilor NFS si NRG, cursele ofera si puncte bounty.

La un anumit numar de curse castigate, serverul ofera automat premii speciale: culori Hidden, culori Rainbow, cristale etc.

 

sa-mp-002.png


Din ora in ora se activeaza automat un eveniment de tip `Hunted Event`, un jucator din cei inscrisi este ales drept tinta, ceilalti jucatori au ca misiune uciderea tintei. Daca tinta supravietuieste timp de 10 minute acesta castiga evenimentul.
Din 3 in 3 ore fiecare jucator poate incepe o misiune proprie care consta in parcurgerea a 6 checkpoint-uri, fiecare misiune avand o poveste proprie. Pe langa bani, fiecare misiune recompenseaza jucatorul cu un numar de cristale.
In fiecare ora are loc o extragere lotto, oricine isi putea achizitiona un bilet pe loc.
In fiecare seara la ora 21:00 se activeaza automat warul intre aliante, numit si 'Alliance War', acesta dureaza 45 minute. La final este rasplatita alianta cu cele mai multe ucideri. De asemenea, cel mai bun ucigas primeste un bonus.
Sistemul 'Alliance War' este de altfel considerat si 'parintele' turf-ului.
In fiecare zi intre orele 18:00 - 20:00 au loc bataliile pe teritorii, asa numitele 'Turf Wars', aici gangurile sunt pe cont propriu si se lupta pentru peste 40 de teritorii disponibile.
Jucatorii pot paria la waruri folosind comanda </bet>. Exista mai multe tipuri de pariuri (pe alianta - victorie sau egal, pe mafie - victorie etc)


Din minut in minut se genereaza pe server minereuri. Acestea contin resurse si se pot sparge cu orice arma din Gun Shop.

La un anumit numar de resurse jucatorii pot folosi comanda </research> in laboratorul special pentru a face o descoperire.

Exista o multime de recompense precum Rainbow Color, Premium Account, Vehicle Slot, Crowns, Cristals, Money, Drugs, Mats etc.


 sa-mp-000.png

 

sa-mp-001.png

 

Exista o sansa ca fiecare minereu sa contina puncte de afinitate.

Punctele de afinitate sunt folosite pentru a incepe asa numitele 'quest-uri' (misiuni speciale).

 

sa-mp-002.png

 

La fiecare 5 misiuni speciale completate, jucatorul poate deschide un cufar misterios aflat in laborator.

(exista 3 tipuri de cufere misterioase: Rubedo Chest, Oxium Chest si Pigment Chest)

 

sa-mp-005.png


In cufere se pot ascunde si voucherele. Acestea sunt obiecte speciale ce ofera jucatorului mici avantaje:

 

sa-mp-003.png

 
De asemenea,  exista o multime de evenimente pe care administratorii/helperii le pot realiza foarte rapid:
- Mixed Deathmatch
- Minigun Deathmatch
- PaintBall Deathmatch

- Rocket Deathmatch

- Jetpack Deathmatch

- Monster Derby Destruction

 

Dintre toate, cel mai interesant este de departe 'Hunger Games'.

'Hunger Games' imbina rabdarea si inspiratia cu skill-urile de tip shooting.

O experienta cu adevarat diferite, care testeaza abilitatile de supravietuire ale jucatorilor.

Evenimentul presupune intrarea intr-o arena a 25 de jucatori.
Jucatorii au timp 15 minute sa obtina arme, bandaje, casca, armura etc.
Dupa ce trec cele 15 minute jucatorii ramasi in viata sunt teleportati intr-o arena finala, una ceva mai mica.
Fiecare jucator este pe cont propriu, ultimul ramas castiga evenimentul.

Fiecare participant este rasplatit in functie de timpul jucat. (2 perle pentru fiecare secunda jucata)

Castigatorul primeste 5 perle pentru fiecare secunda jucata.

 

Perlele sunt resurse folosite in magazinul 'Hunger Games'.

sa-mp-001.png

 

sa-mp-002.png

 

sa-mp-001.png

 

Whats-App-Image-2020-04-08-at-13-34-31.j



Cu toate ca punem accent pe distractie, nu dorim sa neglijam economia serverului.
De aceea, am stabilit cu mare atentie o economie de 1.000$ / minut la joburi.
Acest lucru inseamna ca un jucator poate obtine pana la 60.000$ pe ora , in functie de skill-ul lui si de alti factori precum Contul Premium, bonusul de cuplu (in urma casatoriei) dar si Upgrade-ul de 'Job Income'.
Dorim sa pastram economia sub control si sa mentinem un echilibru permanent intre averile jucatorilor.
 
Deoarece am adus vorba despre Contul Premium, voi explica in urmatoarele randuri cum se poate obtine.
Pentru inceput, moneda noastra de schimb este 'Coroana' (Crown).
Folosind coroanele, orice jucator isi poate achizitiona obiecte din magazinul nostru:

 
sa-mp-000.png
 
Coroanele se pot obtine la evenimente, diferite activitati sau se pot achizitiona.

Poate cea mai usoara sursa de a obtine coroanele este minatul.

'Crown Miner' te ajuta sa obtii obiectele speciale mai usor decat te-ai fi asteptat.

Tot ce trebuie sa faci este sa platesti taxa de intrare (3 cristale), apoi poti cauta cele 5 sigilii necesare pentru a avansa la nivelul urmator.

Exista 12 monumente si fiecare poate contine un sigiliu. Sansele de a obtine sigilii cresc daca iti imbunatatesti abilitatile </upgrades>.

La final de nivel, jucatorul primeste un numar de coroane proportional cu timpul scurs in cautarea sigiliilor.

 

sa-mp-000.png

Cu toate ca serverul este unul GodFather, dispunem de un sistem de vehicule personale complex, dar in acelasi timp incercam sa pastram farmecul unui Dealership clasic.

 

sa-mp-002.png


Daca nu te pasioneaza nimic din ce ti-am prezentat mai sus, iti recomandam Cazinoul.

Slots (pacanele), Ruleta, Crash Game, Blackjack dar si Dice (barbut) te asteapta pentru a-ti incerca norocul.

 

sa-mp-002.png

 

Mai mult, daca ajungi sa iti cunosti sufletul pereche la noi pe server, va puteti lega unul de celalalt permanent.

Casatoria a fost adaugata recent pe serverul nostru si vine cu cateva avantaje pentru tinerii casatoriti: Bani in plus la job (daca ambii efectueaza acelasi job), Sansa de puncte de afinitate mai mare (daca ambii sparg acelasi minereu), castig dublu la misiuni (daca ambii efectueaza misiunea in acelasi timp)

 

sa-mp-002.png

De asemenea, ne dorim sa acordam o atentie sporita incepatorilor. De aceea am hotarat ca intrebarile sa nu apara sub forma unui simplu chat, ci printr-o metoda des folosita in RPG pentru a ne asigura ca toti jucatorii primesc raspunsul dorit.
Anunturile jucatorilor sunt sortate in permanenta de administratori si se pot amana inainte ca acestea apar, acest aspect fiind de altfel imprumutat din RPG.
Sunt o gramada de lucruri de spus, limita de imagini nu imi permite sa prezint si restul atractiilor de pe server, asa ca o sa te las pe tine sa le descoperi.  Chiar si acum la doi ani de la infiintarea comunitatii inca suntem motivati sa ducem acest proiect cat mai sus, am investit deja multa rabdare si mult timp ca sa ne mai oprim.


Puteti gasi BlackGun Romania si pe:
Forum:  
http://blackgun.ro/forum
FaceBook: https://www.facebook.com/blackgun.ro/

Instagram: https://www.instagram.com/blackgun_ro/?hl=ro
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC7bTQIH70AUexsUTBcAC7Tw/videos

 

 

 

 

 

 

 

Edited by iSnake

signature.php?bg=000000&text=FFFFFF&bord

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Serverul a primit update-uri in mod constant insa printre cele mai interesante:

- Market pentru toate tipurile de obiecte de pe server (un fel de OLX)

- Accesorii personale cu posibilitatea de a modifica pozitia fiecaruia, diverse optiuni

- Daily Reward cu minim o ora jucata pe zi

- ATM Rob

- Voice chat 

- Pariuri Sportive

- Fallout Event

- Letter Event

- Chest Room cu 2 chest-uri noi: Loyalty si Pioneer

- Fisher Job

- Gungame

etc

 

 

 

userbar6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

S-au adaugat cartonasele speciale care contin bonusuri.

sa-mp-018.png

 

sa-mp-012.png

 

Aceste cartonase contin bonusuri pe care jucatorii le pot aplica pentru avantaje in diferite activitati.
Practic, cele 
7-8 upgrade-uri vechi au fost inlocuite de 50+ noi upgrade-uri.
Sistemul este unul putin mai complicat fata de cel vechi, insa am decis sa facem aceasta schimbare deoarece exista doar avantaje:
- Piata si trade-urile cresc, jucatorii pot negocia aceste cartonase in functie de raritate si bonusuri.
- Mult mai multe bonusuri fata de vechiul sistem de upgrade-uri
- O metoda noua de facut bani
- Necesita implicarea jucatorului mai mult decat un simplu click in meniul <
/upgrades>, deci va creste activitatea si dinamica jocului.

Cartonasele se pot negocia prin </trade> si se pot lista pe </market>

Toti jucatorii primesc pentru inceput un numar de bucati de hartie echivalent cu jumatate din cartile investite, restul, cei fara upgrade-uri, vor incepe de la 0.
Exista si alte metode pentru obtinerea de bucati de hartie (misiuni, 
/buylevel, cufere etc) - aceleasi metode prin care se puteau obtine si cartile, insa in cantitati mai mici.
Cartonasele sunt de 3 tipuri: 
Comun , Rar si Mitic.
Exista o sansa de 
75% pentru a confectiona cartonasul. Jucatorii cu cont premium vor avea sansa de 100%. (nu va putea esua)

Au fost adaugate 3 cupoane noi:
-
 Card Evolve Coupon -> permite evoluarea unui cartonas la o raritate superioara
- 
Card Fusion Coupon -> permite fuzionarea a 2 cartonase de aceeasi raritate
-
 Card Time Coupon -> prelungeste timpul ramas de pe cartonase

 

Toate aceste trei cupoane se folosesc din meniul </cards> , dupa ce unul din carduri a fost selectat din inventar.


Cuponul 'Card Time Coupon' se va putea obtine din 'Loyalty Chest', fiind un cupon ce se va utiliza mai des.
Cupoanele  '
Card Evolve Coupon' si 'Card Fusion Coupon' se vor putea obtine doar din noul cufar 'Event Chest' despre care am scris mai sus.

In procesul de evolutie un cartonas se va putea evolua din raritatea Comun in Rar , iar din Rar in Mitic.
In urma evoluarii bonusurile oferite raman aceleasi, insa procentele cresc.

 

 

userbar6.jpg
Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2021 at 1:50 PM, Versace said:

Se mai poate obține admin si helper pe paysafe?🤣ca tot moare rusul Arthur de foame 

Multumim pentru parere dar nu cunosc acest aspect, aici poate vrei sa pari ceea ce nu esti si iti dai aere de 'fondator', dar noi te cunoastem destul de bine :))

Daca totusi detii dovezi pentru acuzatia pe care o faci te rog sa le si postezi, esti putin frustrat ca ti-am scris un adevar in topicul tau, te inteleg si aici.

 

 

Astazi s-a facut un nou update: jobul curier, posibilitatea de a jefui cazinoul si multe altele.

 

sa-mp-000.png

 

sa-mp-001.png

userbar6.jpg
Link to comment
Share on other sites

spacer.pngMai vrei dovezi si cu Arthur cand isi baga pula in playerii lui si ii foloseste pentru banI?

Acum 3 minute, SiNuS a spus:

Multumim pentru parere dar nu cunosc acest aspect, aici poate vrei sa pari ceea ce nu esti si iti dai aere de 'fondator', dar noi te cunoastem destul de bine :))

Daca totusi detii dovezi pentru acuzatia pe care o faci te rog sa le si postezi, esti putin frustrat ca ti-am scris un adevar in topicul tau, te inteleg si aici.

 

 

Astazi s-a facut un nou update: jobul curier, posibilitatea de a jefui cazinoul si multe altele.

 

sa-mp-000.png

 

sa-mp-001.png

Adevarat nu se ofera admin pe paysafe

Edited by Versace
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Versace said:

spacer.pngMai vrei dovezi si cu Arthur cand isi baga pula in playerii lui si ii foloseste pentru banI?

Adevarat nu se ofera admin pe paysafe

Nu stiu ce vrei sa dovedesti cu un ss de pe grupul oficial de discord, pe un canal public de chat. Te credeam mai inteligent dar vad ca ai mușcat-o :)) . Ca sa te lamuresc, artur nu se mai implica pe partea de administrare de ceva timp, el doar finanțeaza. 
Daca n-ai nimic concret de spus te rog sa nu mai postezi in topicul asta pentru ca prefer sa postam aici noutatile de pe server, nu toate ineptiile si suferintele unui jucator care a primit ban si a decis ca e mai bine sa isi faca el server unde sa aplice propriile reguli :)). 

userbar6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, SiNuS a spus:

Nu stiu ce vrei sa dovedesti cu un ss de pe grupul oficial de discord, pe un canal public de chat. Te credeam mai inteligent dar vad ca ai mușcat-o :)) . Ca sa te lamuresc, artur nu se mai implica pe partea de administrare de ceva timp, el doar finanțeaza. 
Daca n-ai nimic concret de spus te rog sa nu mai postezi in topicul asta pentru ca prefer sa postam aici noutatile de pe server, nu toate ineptiile si suferintele unui jucator care a primit ban si a decis ca e mai bine sa isi faca el server unde sa aplice propriile reguli :)). 

Nu intelegi,eu nu am comentat pana sa comentezi tu,am inceput sa comentez dupa ce tu ai comentat,ti-am zis si ti-o repet esti un caine si ramai un caine a unui moldovean care isi baga pula in jucatorii lui,te pup si te salut.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Versace said:

Nu intelegi,eu nu am comentat pana sa comentezi tu,am inceput sa comentez dupa ce tu ai comentat,ti-am zis si ti-o repet esti un caine si ramai un caine a unui moldovean care isi baga pula in jucatorii lui,te pup si te salut.

Nu am comentat cu nimic, ti-am zis ca cei 9 ani vechime nu sunt reali, comunitatea voastra a stat online maxim 2 , undeva prin 2014, iar tu continui sa negi asta. Nu pot sa cred ca singurul argument pe care il ai este "esti un caine". 

Esti doar un copil care pe unde a jucat a cautat sa obtina un amarat de grad de admin, n-ai reusit pe nicaieri si ti-ai deschis acum serverul tau, vezi doamne comunitate cu 9 ani vechime doar pentru ca ati gasit domeniul quitzone la liber :)))

userbar6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, SiNuS a spus:

Nu am comentat cu nimic, ti-am zis ca cei 9 ani vechime nu sunt reali, comunitatea voastra a stat online maxim 2 , undeva prin 2014, iar tu continui sa negi asta. Nu pot sa cred ca singurul argument pe care il ai este "esti un caine". 

Esti doar un copil care pe unde a jucat a cautat sa obtina un amarat de grad de admin, n-ai reusit pe nicaieri si ti-ai deschis acum serverul tau, vezi doamne comunitate cu 9 ani vechime doar pentru ca ati gasit domeniul quitzone la liber :)))

Nu am jucat niciodata pentru admin,am jucat pentru mafie atat.

Link to comment
Share on other sites

A

Chiar acum, Arthur a spus:

Scuza-ma ca-ti zic, dar la noi e si un test dee inteligenta inainte sa ajungi in staff, tu l-ai fi picat.

 

Am jucat pe server-ul tau acum 2 luni cand nu aveam unde sa joc in mafie si am intrat sa ma distrez putin,am dat cu codul la maxim fara sa iau ban,pentru ca de ce?se rupe cu cod la tine pe server,stai sa-ti dau si o dovada cand Larkin spune ca nu are nimeni aim si asta se filma cu aim =)) https://youtu.be/gK4ZTDw_b2A

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 minute, Versace a spus:

A

Am jucat pe server-ul tau acum 2 luni cand nu aveam unde sa joc in mafie si am intrat sa ma distrez putin,am dat cu codul la maxim fara sa iau ban,pentru ca de ce?se rupe cu cod la tine pe server,stai sa-ti dau si o dovada cand Larkin spune ca nu are nimeni aim si asta se filma cu aim =)) https://youtu.be/gK4ZTDw_b2A

 

Ca sa-ti explic, codurile au evoluat destul de mult in ultima perioada, nu mai e asa usor de detectat un aim, si nu toti au capabilitatea asta. E doar o chestiune de timp pana gasim codul la acel jucator, daca rezista o zi doua nu inseamna ca nu a fost prins.

 

Nu mai comenta aiurea, ti-am zis acum o saptamana ca nici macar nu am idee cine esti dar tu vorbesti despre mine de ani intregi, esti un copil fara viitor.

 

FYI: Au fost banati toti din filmarea aia de ai pus-o.

Edited by Arthur
Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, Arthur a spus:

 

Ca sa-ti explic, codurile au evoluat destul de mult in ultima perioada, nu mai e asa usor de detectat un aim, si nu toti au capabilitatea asta. E doar o chestiune de timp pana gasim codul la acel jucator, daca rezista o zi doua nu inseamna ca nu a fost prins.

 

Nu mai comenta aiurea, ti-am zis acum o saptamana ca nici macar nu am idee cine esti dar tu vorbesti despre mine de ani intregi, esti un copil fara viitor.

Nu vorbesc despre tine,tu nu intelegi,tu ai inceput sa comentezi (cainii tai adica) eu doar am incercat sa-mi fac reclama la server-ul meu,fara sa jignesc pe cineva,fara sa ma iau de tine sau de comunitatea ta,tu ai inceput acum o saptamana sa ma ameninti fara ca eu sa-ti zic ceva legat de server,ti-am zis si o sa ma repet e greu ca sa ajung la performanta ta,plus de asta nu ar trebui sa te stresezi atat,dar din pacate o faci si asta ma bucura,cam repede ti-au dat cateii mesaj sa intri aici,m-am convins cine este catelul tau nr 1 =))nu dau nume.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

---------------- New Turf Weapons -----------------
Pe timp de turf, membrii gangurilor cu rank 4+ vor avea acces la Tec9 si Combat Shotgun. (/sellgun /creategun)
De asemenea, membrii cu rank mai mic decat 4 nu vor putea primi aceste arme nici de la alti membrii.
Stiu ca parerile sunt impartite in legatura cu aceste doua arme pe serverul nostru, insa am decis sa incercam si sa asteptam feedbackul vostru.

 

----------------- All-time Stats -----------------
A fost adaugat un contorizator de ucideri all-time pentru evenimentele de tip deathmatch. (DM , PB, Rocket, Minigun, Jetpack)
Acesta poate fi vazut de fiecare jucator, atunci cand jucatorul respectiv face un kill in event, dar si de participanti atunci cand un jucator este liderul evenimentului respectiv.

 

A fost adaugat un top all-time al statisticilor individuale pentru membrii gangurilor:
Se vor contoriza: Killurile , assisturile si death-urile pe turf, secundele petrecute pe turf, turfuri castigate, turfuri pierdute, failuri luate, materiale consumate, hp total incarcat din /usedrugs.
Acestea se vor insuma, nu se reseteaza niciodata, indiferent daca jucatorul intra in alt gang, statisticile sunt personale.

 

A fost adaugat un top all-time al statisticilor individuale pentru membrii cluburilor:
Se vor contoriza: Banci jefuite, Magazine jefuite, ATM-uri detonate, bounty adunat in total, Down-uri primite, Evadari din jail, Eliberari de wanted (de cate ori a ajuns la wanted 0, avand un nivel ridicat de wanted)
Acestea se vor insuma, nu se reseteaza niciodata, indiferent daca jucatorul intra in alt club, statisticile sunt personale.

 

----------------- Marathon Event -----------------

sa-mp-001.png

 


A fost adaugat un nou eveniment, ceva putin mai diferit.
Din ora in ora se va activa evenimentul 'Marathon', acesta consta in colectarea a 5 puncte de pe toata harta San Andreas.
Timpul limita este de 5 minute pentru fiecare punct.
Atunci cand un jucator ajunge la locatie, timpul scade cu 6 secunde pentru restul participantilor care inca nu au ajuns.
Atunci cand timpul expira, jucatorii care nu au reusit sa ajunga la locatie sunt eliminati, cei care au ajuns la locatie trec la urmatoarea.
Premiul consta in bani, rp, perle si bucati de hartie.
Premiul nu se imparte la nr de participanti, acesta se ofera fiecarui jucator care reuseste sa parcurga toate cele 5 locatii.
Jucatorii se pot inscrie la eveniment folosind </joinm> atunci cand evenimentul este afisat.
Evenimentul poate fi parasit oricand folosind comanda </leaveevent> sau </exitevent>.

sa-mp-002.png

 

  • Like 1
userbar6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Ce faceti ma copii , va certati pe tepele lu cepuc ? Hai ma serios cred ca eu am fost cel mai avariat in toate afacerile lui :)) Chiar daca mi-am luat-o cepuc tot a ramas un tepar infect care nu ma asteptam vreodata sa dea tepe.... 

Ai uitat de asta ?

Ti-o reamintesc eu .

Sa nu uitam reclamatia de pe leaks in care toata comunitatea mi-a dat dreptate , ca esti doar un imputit cersetor de bani care ar fi in stare sa o vanda si pe ma-sa pentru bani. Nu stiu cum de mai ai tupeul sa te afisezi sincer .... Ce pot sa zic despre comunitate .... Am fost din 2012 alaturi de comunitate pana prin 2018 . Cand si-a pus cateii pe mine doar ca sa-mi scoata gradul la cea mai mica greseala. Si da recunosc am donat pentru grad. dupa mi-am deschis server si mna imi placea gm-ul cum era structurat auzisem de la cineva ca il vinde cu 600 de lei si am zis sa-l cumpar de la el. And.. Suprize ... Teapa.. De a trebuit sa mai dau 200 de euro la scripteri sa-l repare :))) Sti cum e vorba aia veche ... Donati Donati 

  • Haha 1

 

Contact:

PM 

Reply

Discord: SmoKey#1025

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2022 at 1:31 PM, sMok3 ;x said:

 

Ai uitat de asta ?

Ti-o reamintesc eu .

Sa nu uitam reclamatia de pe leaks in care toata comunitatea mi-a dat dreptate , ca esti doar un imputit cersetor de bani care ar fi in stare sa o vanda si pe ma-sa pentru bani. Nu stiu cum de mai ai tupeul sa te afisezi sincer ....

Fa-ma sa inteleg o treaba. Tu cu mine ai vorbit asa sau am inteles eu gresit?

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/21/2022 at 10:39 AM, -=[Vyorel]=- said:

Fa-ma sa inteleg o treaba. Tu cu mine ai vorbit asa sau am inteles eu gresit?

Ai inteles tu gresit . Eu ma refeream la Fondatorul ala drag de pe BlackGun :) Nicidecum la tine

  • Haha 1

 

Contact:

PM 

Reply

Discord: SmoKey#1025

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

--------- Boosts
Boosturile sunt avantaje temporare pentru conturile jucatorilor.
Unele se ofera automat la inregistrare, altele se ofera drept recompense la evenimente, iar altele se pot achizitiona cu perle.
Pe langa boostul "Newbie Boost" timp de 14 zile pe care deja il stiti (cel oferit la inregistrare), au fost adaugate 5 boosturi noi:
Double Money Job - 24h - 2x job money timp de 24h (boostul expira indiferent daca jucatorul face job sau nu, indiferent daca e online sau nu)
Payday Crowns - 1 Coroana / payday - 24h - o coroana la fiecare payday timp de 24h (boostul expira indiferent daca jucatorul primeste payday-ul sau nu, indiferent daca e online sau nu)
NOS la masina de la Sumo  [ 10 runde ] - vehiculul de la Sumo al jucatorului cu boost activ primeste x10 NOS timp de 10 participari.
Double Mission Earnings - 10 misiuni - recompensa dubla la misiuni (x2 bucati de hartie, x2 cash) pentru 10 misiuni efectuate. (boostul se consuma doar daca jucatorul finalizeaza misiunea, daca da fail boostul ramane intact)
Double Marathon Earnings - 5 marathons - recompensa dubla la maraton (x2 cash, x2 perle, x2 bucati de hartie, x2 respect points) (boostul se consuma atunci cand jucatorul participa la evenimentul maraton)
Statusul boosturilor dar si timpul ramas se pot verifica in orice moment folosind comanda /time .
Momentan toate cele 5 noi boosturi sunt disponibile in Fresh Summer Shop atunci cand jucatorii completeaza misiunile globale despre care voi scrie mai jos.
A fost adaugata comanda /giveboost pentru administratorii 1337+.

sa-mp-013.png

 

sa-mp-003.png

A fost adaugat battlepass-ul de vara.
Tichetul se poate obtine de la Biblioteca (/gps), folosind comanda /craft.
Pentru a putea crafta tichetul este nevoie de: 30 bucati de hartie, 50.000 perle si $1.000.000 .
Meniul battlepass se poate accesa folosind comanda /battlepass sau prescurtarile /bp , /pass .
Odata craftat, tichetul ramane in inventarul jucatorului pana ce completeaza misiunile sau pana expira timpul limita.
Tichetul este valabil pana la 1 septembrie 2022 si contine 5 misiuni a cate 2 taskuri, in total 10 obiective de indeplinit:
Cele 5 misiuni sunt:
- Misiunea 1:
1. Joaca 20 meciuri de Hunger Games
2. Ucide 50 de jucatori in cadrul Hunger Games
- Misiunea 2:
1. Avanseaza 5 skilluri la joburi
2. Aduna $2.000.000 la joburi
- Misiunea 3:
1. Participa la 30 de curse automate
2. Situeaza-te pe podium in 5 curse automate
- Misiunea 4:
1. Castiga $2.000.000 la Mine Sweeper
2. Castiga 20 dublaje la Slots (pacanele).
- Misiunea 5:
1. Castiga 40 de bilete la pariuri sportive.
2. Castiga 15 bilete sportive cu cota minima 3.

 

sa-mp-004.png

Pentru fiecare misiune indeplinita jucatorii primesc o recompensa speciala.
Atunci cand completeaza toate cele 5 misiuni jucatorii primesc o recompensa suplimentara.
Misiunile sunt individuale, fiecare jucator are propriul lui progres, a nu se confunda cu Summer Goals unde aceeasi misiune se adreseaza tuturor jucatorilor. Despre Summer Goals va voi scrie mai jos.
Recompensele se obtin apasand click pe butoanele specifice din meniul battlepass, atunci cand jucatorul indeplineste conditiile.

 

--------- New event: Summer Goals
A fost adaugat un eveniment nou, cu o desfasurare care nu a mai fost incercata pe server pana acum.
Evenimentul consta in completarea a 6 goal-uri, 6 misiuni globale pe care jucatorii le completeaza impreuna.

Cele 6 misiuni sunt urmatoarele:
Stage 1: Completati impreuna 1.000 de misiuni
Stage 2: Adunati castiguri de $1.000.000.000 in cazino (Dice-ul este exclus, nu se contorizeaza pentru aceasta misiune)
Stage 3: Livrati 5.000 de inghetate
Stage 4: Jucati timp de 600 de minute in arenele Hunger Games si Sumo
Stage 5: Acumulati 5.000 de Faction Points.
Stage 6: Completati Job Goal-ul de 5 ori.

sa-mp-008.png

 

sa-mp-015.png

sa-mp-007.png

sa-mp-006.png

 

Fiind misiuni comune pentru toti jucatorii, progresul se aduna, de exemplu: Daca 10 jucatori incep misiunea de la ora 13:00, atunci cand o completeaza progresul goal-ului de la stage 1 va avea +10 misiuni.
La fiecare stage completat se deblocheaza pentru toti jucatorii recompense: boosturi temporare, diferite resurse, obiecte noi in Fresh Summer Shop.
Recompensele pentru fiecare stage se colecteaza manual folosind comanda /stage -> Colecteaza recompense. Acestea sunt oferite o singura data pe cont, o singura data pe IP.
Fresh Summer Shop este magazinul special al acestui eveniment unde jucatorii pot achizitiona diferite obiecte cu perle. La un anumit stage se va debloca inclusiv obiectul Rainbow Color sau Vehicle Slot, pe langa alte surprize pe care le veti descoperi in joc.

Dupa completarea celor 6 stage-uri magazinul Fresh Summer Shop ramane deschis.
Nu exista un timp limita pentru acest eveniment, cel mai probabil el se va dezactiva pe 1 septembrie 2022, cand vom adauga eventuri si activitati de toamna, dar asta in functie de evolutia evenimentului si de activitatea voastra, nu ramane o data fixa.
Tot folosind comanda /stage jucatorii pot accesa topurile individuale pentru fiecare summer goal, adica jucatorii cu cea mai mare contributie la fiecare stage in parte.
(De exemplu pentru stage 1: jucatorul care a completat cele mai multe misiuni din cele 1.000)
La final de eveniment, jucatorii de pe locurile 1 si 2 din fiecare top vor primi cateva premii cu adevarat speciale, asa ca va recomandam sa contribuiti cat mai mult la completarea goal-urilor, deoarece jucatorii activi nu vor fi trecuti cu vederea.
Exista si optiunea de a dezactiva casuta cu informatii din partea de sus a ecranului, aceasta ramane dezactivata pana ce jucatorul o reactiveaza manual folosind tot /stage.
Casuta cu informatii prezinta stage-ul actual dar si progresul stage-ului, detalii care pot fi vazute oricand folosind comanda /stage -> Stage-ul actual.

 

 

userbar6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

------------ Xmas Fair
Targul de Craciun editia 2022 a fost adaugat pe server.
Jucatorii pot servi vin fiert si prajituri la standurile disponibile.
Cel mai important, toti jucatorii vor putea primi un CONT PREMIUM (3O ZILE) GRATUIT folosind comanda /premium la punctul potrivit.

Comanda /premium se deblocheaza incepand cu data de 19 decembrie.

 

sa-mp-008.png


Locatia Targului de Craciun si implicit locul pentru /premium se pot vedea folosind comanda /gps.
Multumiri lui @Mushpentru ideea si crearea Targului de Craciun.

 

------------ Advent Calendar
Toti jucatorii de pe server vor beneficia de 8 zile de recompense.
Incepand cu 24 decembrie , pana in data de 31 decembrie recompensele se vor putea accesa folosind </calendar>
Recompensele din zilele 25 si 31 sunt putin mai speciale.
Fiecare jucator isi va putea primi recompensa o singura data.
Recompensele sunt comune, toti jucatorii primesc aceleasi cadouri.
Doar jucatorii de nivel 5+ vor putea colecta recompensele.
Jucatorii care colecteaza toate cele 8 recompense primesc un bonus in ultima zi.
In acest an recompensele au primit un mic upgrade -> Se vor oferi si Boosturi (cele care se activeaza automat, detalii folosind comenzile /help si /time.)

 

sa-mp-007.png

 

------------ Speedrun Missions
A fost adaugata posibilitatea de a activa modul Speedrun pentru misiunile de la discheta.
Doar administratorii 1338+ vor putea activa acest mod: Cel mai probabil pe timp de weekend sau alte perioade planificate.
Atunci cand modul Speedrun este activat: Misiunile de la discheta se incarca si pot fi completate din 2 in 2 ore.
Astfel, cand modul Speedrun este activat, jucatorii vor beneficia intr-o singura zi de nu mai putin de 8 misiuni (in loc de 4 in mod normal).
Programul exact al misiunilor cand modul Speedrun este activat: 08:00 , 10:00 , 12:00 , 14:00 , 16:00 , 18:00 , 20:00 , 22:00.
Foarte important de stiut: Dupa ora 22:00 nu se vor mai activa misiuni pana la 08:00 (in cazul in care modul ramane activ pe perioada noptii)
In modul Speedrun administratorii 4+ nu pot incarca misiuni manual (/loadmission).

Se poate vedea daca modul Speedrun este activat folosind /misinfo 

 

sa-mp-005.png

 

sa-mp-006.png

 

--------------- Winter Stages
A fost adaugat evenimentul cu stage-uri, cu misiuni mai atractive si recompense pe masura.
Evenimentul consta in completarea a 6 goal-uri, 6 misiuni globale pe care jucatorii le completeaza impreuna.

 

sa-mp-000.png

 

Cele 6 misiuni sunt urmatoarele:
Stage 1: Completati impreuna 500 de misiuni
Stage 2: Adunati castiguri de $1.000.000.000 in cazino (Dice-ul este exclus, nu se contorizeaza pentru aceasta misiune)
Stage 3: Adunati impreuna 10.000 pesti la jobul Fisher
Stage 4: Completati impreuna 200 de curse automate (/joinrace)
Stage 5: Acumulati 3.000 de Faction Points.
Stage 6: Completati Job Goal-ul de 5 ori.

 

Fiind misiuni comune pentru toti jucatorii, progresul se aduna, de exemplu: Daca 10 jucatori incep misiunea de la ora 13:00, atunci cand o completeaza progresul goal-ului de la stage 1 va avea +10 misiuni.
La fiecare stage completat se deblocheaza pentru toti jucatorii recompense: boosturi temporare, diferite resurse, obiecte noi in Winter Shop.
Recompensele pentru fiecare stage se colecteaza manual folosind comanda /stage -> Colecteaza recompense. Acestea sunt oferite o singura data pe cont, o singura data pe IP.
Winter Shop este magazinul special al acestui eveniment unde jucatorii pot achizitiona diferite obiecte cu perle. La un anumit stage se va debloca inclusiv obiectul Rainbow Color sau Vehicle Slot, pe langa alte surprize pe care le veti descoperi in joc.

 

Dupa completarea celor 6 stage-uri magazinul Winter Shop ramane deschis.
Nu exista un timp limita setat pentru acest eveniment momentan. Cu siguranta ca va vom anunta din timp despre o posibila dezactivare a evenimentului.
Tot folosind comanda /stage jucatorii pot accesa topurile individuale pentru fiecare winter goal, adica jucatorii cu cea mai mare contributie la fiecare stage in parte.
(De exemplu pentru stage 1: jucatorul care a completat cele mai multe misiuni din cele 1.000)
La final de eveniment, jucatorii de pe locurile 1 si 2 din fiecare top vor primi cateva premii cu adevarat speciale, asa ca va recomandam sa contribuiti cat mai mult la completarea goal-urilor, deoarece jucatorii activi nu vor fi trecuti cu vederea.
Exista si optiunea de a dezactiva casuta cu informatii din partea de sus a ecranului, aceasta ramane dezactivata pana ce jucatorul o reactiveaza manual folosind tot /stage.
Casuta cu informatii prezinta stage-ul actual dar si progresul stage-ului, detalii care pot fi vazute oricand folosind comanda /stage -> Stage-ul actual.

 

--------------- Winter Battlepass
A fost adaugat battlepass-ul de iarna.
Tichetul se poate obtine de la Biblioteca (/gps), folosind comanda /craft.
Pentru a putea crafta tichetul este nevoie de: 30 bucati de hartie, 50.000 perle si $1.000.000 .
Meniul battlepass se poate accesa folosind comanda /battlepass sau prescurtarile /bp , /pass .
Odata craftat, tichetul ramane in inventarul jucatorului pana ce completeaza misiunile sau pana expira timpul limita.
Tichetul este valabil pana la 15 ianuarie 2023 si contine 5 misiuni a cate 2 taskuri, in total 10 obiective de indeplinit:

 

sa-mp-002.png

 

Cele 5 misiuni sunt:
- Misiunea 1:
1. Joaca 15 meciuri de Hunger Games
2. Ucide 30 de jucatori in cadrul Hunger Games
- Misiunea 2:
1. Livreaza 70 de pizza la jobul Pizza Boy
2. Livreaza 30 de remorci la jobul Trucker
- Misiunea 3:
1. Participa la 30 de curse automate
2. Situeaza-te pe podium in 10 curse automate
- Misiunea 4:
1. Castiga de 15 ori la Ruleta. 
2. Castiga $1.000.000 la Slots (pacanele). (DUBLAJELE NU SE CONTORIZEAZA)
- Misiunea 5:
1. Castiga 50 de bilete la pariuri sportive.
2. Castiga 15 bilete sportive cu cota minima 2.5.

 

Pentru fiecare misiune indeplinita jucatorii primesc o recompensa speciala.
Atunci cand completeaza toate cele 5 misiuni jucatorii primesc o recompensa suplimentara.
Misiunile sunt individuale, fiecare jucator are propriul lui progres, a nu se confunda cu Winter Goals unde aceeasi misiune se adreseaza tuturor jucatorilor.
Recompensele se obtin apasand click pe butoanele specifice din meniul battlepass, atunci cand jucatorul indeplineste conditiile.

 

--------------- Xmas
Au fost adaugate decoratii de Craciun in LS.
Logo-ul serverului a fost redecorat in spiritul sarbatorilor de iarna.
Spinboxul a fost activat pentru un timp limitat.
Santa Hat va costa 2 perle in toate magazinele de accesorii de pe server.

 

sa-mp-003.png

 

--------------- Turf War & Alliance War - New Rules
Timpul de cooldown dintre turf waruri a fost injumatatit.
Timpul de cooldown suplimentar pentru fail la turf war a fost injumatatit.
Durata unui turf war a fost micsorata la 12 minute.
Turf warurile vor avea loc Luni, Marti, Miercuri de la ora 20:00 pana la 21:00 (o singura ora).
Alliance War va avea loc Joi si Duminica de la ora 20:00.

Vineri si Sambata sunt zile libere, fara Turf War si fara Alliance War
Statisticile Alliance War au fost resetate complet.

 

--------------- Active minutes played last month
A fost adaugata o noua unealta pentru contorizarea activitatii pe server:
Orele active jucate in ultimele 30 zile vor aparea pentru fiecare jucator folosind comanda /checklast dar si pe panel. (profil jucator)
Minutele jucate lunar in mod activ se reseteaza la fiecare inceput de luna pe data de 1 la ora 06:00.


Echipele de la Football Bets au fost inlocuite cu participantele de la Cupa Mondiala din Qatar. Pe 2 din cele 8 monitoare se vor desfasura meciuri amicale intre echipe care nu sunt calificate la Mondial precum Romania, Moldova, Suedia, Columbia, Italia, Egipt, Norvegia etc.
 

sa-mp-004.png

userbar6.jpg
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.