Jump to content
  • 0

Problema interior


botz00r

Question

Deci am o probleme cu interioarele, nu stiu cum sa fac un interior pe harta.. de exemplu interioru 10

-975.975708,1060.983032,1345.671875

astea sunt coordinatele de la el.. daca pun coordinatele astea la toate hq-urile ma da in acelasi interior intrebarea mea este cum sa fac un interior cu acelasi id pe alte coordinate :-? cu mta sau cum daca e cu mta explicatim mai clar pentru ca nu prea ma pricep.. nu prea stiu sa ma explic :)) romana asta..

Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

Ca sa faci un HQ trebuie modifici spawn-ul la acea factiune cu coordonatele interiorului . Dupa trebuie sa faci doua comenzi, de intrat si iesire.

if(strcmp(cmdtext, "/enter", true) == 0)

    {

    if(PlayerInfo[playerid][pMember] >= [iDfactiune.member] || PlayerInfo[playerid][pLeader] >= [iDfactiune.leader])

  {

if PlayerToPoint(5,playerid,[Coordonatele in care sa se execute comanda])

{

  SetPlayerPos(playerid,[Coordonatele interiorului]);

  SetPlayerInterior(playerid,[iD interior]);

  //SendClientMessage(playerid,COLOR_1GREEN,"Daca vrei sa apara un mesaj]");

  return 1;

}

}

}

if(strcmp(cmdtext, "/exit", true) == 0)

    {

    if(PlayerInfo[playerid][pMember] >= [iDfactiune.member] || PlayerInfo[playerid][pLeader] >= [iDfactiune.leader])

  {

if PlayerToPoint(5,playerid,[Coordonatele in care sa se execute comanda])

{

  SetPlayerPos(playerid,[Coordonatele interiorului]);

  SetPlayerInterior(playerid,[iD interior]);

  //SendClientMessage(playerid,COLOR_1GREEN,"Daca vrei sa apara un mesaj]");

  return 1;

}

}

}

Link to comment
Share on other sites

Nu ati inteles ! Stiu sa fac un hq e ff usor cu /enter si /exit problema este la coordinatele de la hq pun acelasi coordinate de la interiorul 10 la fiecare hq si cand intra un player din factiunea "x" de exemplu se intalneste cu ala din factiuna "y" intelegeti ce vreau sa spun? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nu ai treaba cu MTA aici..mai bine faci cu interioare diferite si gata..la cea ce vrei tu sa faci eu nu te pot ajuta..si e normal sa te dea unde le-ai salvat..da tu acolo ai pus de exemplu: la Factiunea 1 x y z diferit de celalalte factiuni?Daca ai pus la toate factiunile si aceleasi coordonate e normal sa ii dea pe toti la un loc..trebuie sa faci pentru fiecare factiune cate un HQ diferit..adica in alta locatie si dupaia pu interioru..o sa ai problema doar cu ce scrii..vor vedea toti ce scriu altii din HQ diferit..aici trebuie facut ceva cu virtual world

gXvsYS
Link to comment
Share on other sites

Nu ai treaba cu MTA aici..mai bine faci cu interioare diferite si gata..la cea ce vrei tu sa faci eu nu te pot ajuta..si e normal sa te dea unde le-ai salvat..da tu acolo ai pus de exemplu: la Factiunea 1 x y z diferit de celalalte factiuni?Daca ai pus la toate factiunile si aceleasi coordonate e normal sa ii dea pe toti la un loc..trebuie sa faci pentru fiecare factiune cate un HQ diferit..adica in alta locatie si dupaia pu interioru..o sa ai problema doar cu ce scrii..vor vedea toti ce scriu altii din HQ diferit..aici trebuie facut ceva cu virtual world

Ba , asta cu hq-urile diferite stiam sa le fac si eu deasta am facut topicul asta poate ma ajuta cineva sa reusesc sa pun la mai multe factiuni acealasi interior.. :)

Link to comment
Share on other sites

Incearca cu  programul  ista pote iti ese ceva

http://www.4shared.com/file/112676048/b30e8803/House_Generator_v21.html

Nu il luati , omu e "hecher" a auzit si el de keylogger si a zis gata ii pacalesc pe astia dute pe taramurile moldovei acolo e ceva nou probabil :) e .exe nul luati ! auzi la el nume "House Generator v2.1.exe | Program" e creatie proprie?

Link to comment
Share on other sites

Nu il luati , omu e "hecher" a auzit si el de keylogger si a zis gata ii pacalesc pe astia dute pe taramurile moldovei acolo e ceva nou probabil :) e .exe nul luati ! auzi la el nume "House Generator v2.1.exe | Program" e creatie proprie?

Ba tu ce esti depe luna nai auzit de program House Generator 

Utete  dovada ba Pr....

http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=82074

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.