Jump to content

Comanda intrare in masina


kerasseN

Recommended Posts

Cum pot face o comanda ca sa intri in masina, am nevoie !

la o anumita distanta de masina sa folosec o comanda si sa ma bage in ea, si inca o comanda ca sa ma scoata. sau aceeasi comanda doar sa ma scoata! din masina

aceasta comanda e pentru cei ce joaca pe android. 😃

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kerasseN said:

Eu am cam o saptamana, tot ce stiu sa fac sunt doar cateva comenzi, am nevoie de ajutorul vostru sau de un sfat =( iar ceea ce spui tu nu imi da de inteles nimic. =( nici macar nu stiu ce functie imi trebuie pentru a realiza comanda ceruta.

salut, ai nevoie de functia PutPlayerInVehicle pentru a pune un player intr-o masina, ca verificari trebuie sa vezi care este cea mai apropiata masina de player pentru a-l pune in ea si ti-as recomanda daca e pentru jucatorii de android sa faci un textdraw care sa apara cand se apropie de o masina, respectiv cand sunt intr-o masina (poti folosi functia RemovePlayerFromVehicle) pentru a-l scoate. Ce ti-as mai recomanda ar fi sa cauti pe google daca poti cumva sa verifici daca jucatorul joaca de pe telefon (nu m-a interesat si nu stiu sigur daca se poate), daca nu se poate poti face o variabila si sa memorezi o eventuala alegere a jucatorului in momentul logarii, gen daca e pe telefon sau nu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

YCMD:closestcar(playerid, params[], help)  {
    if(IsPlayerLogged[playerid] == 0) return 1;
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 2) return SCM(playerid, COLOR_GREY, AdminOnly);
    if(GetPlayerState(playerid) != PLAYER_STATE_ONFOOT) return SCM(playerid, COLOR_GREY, "NU trebuie sa te aflii intr-un vehicul.");
    new masina = GetClosestVehicle(playerid);
    if(!IsValidVehicle(masina)) return SCM(playerid, COLOR_GREY, "Nu sunt vehicule in jurul tau.");
    PutPlayerInVehicle(playerid, masina, 0);
    SCM(playerid, COLOR_GREY, "Ai fost teleportat in cel mai aproape vehicul.");
    return 1; 
}

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.