Jump to content

MySQL problema


ReborN

Recommended Posts

Intru pe server, imi apare dialogul de "Register", bag parola, dau enter si dupa nu se mai intampla nimic, sta asa, in baza de date nu se salveaza nimic

Asta imi arata in mysq_log:

Log("07:54:02","CMySQLQuery::Execute[OnPlayerRegister]",1,"(error #1364) Field 'Admin' doesn't have a default value",1);

 :(

Server linux!

Localhost merge! Se salveaza tot acolo.

Edited by ReborN
Link to comment
Share on other sites

Acum 8 ore, ReborN a spus:

Intru pe server, imi apare dialogul de "Register", bag parola, dau enter si dupa nu se mai intampla nimic, sta asa, in baza de date nu se salveaza nimic

Asta imi arata in mysq_log:


Log("07:54:02","CMySQLQuery::Execute[OnPlayerRegister]",1,"(error #1364) Field 'Admin' doesn't have a default value",1);

 :(

Server linux!

Localhost merge! Se salveaza tot acolo.

conexiunea nu este facuta corect

YouTube : Click

Discord : CosminAK47#8524

Link to comment
Share on other sites

Acum 9 ore, ReborN a spus:

Intru pe server, imi apare dialogul de "Register", bag parola, dau enter si dupa nu se mai intampla nimic, sta asa, in baza de date nu se salveaza nimic

Asta imi arata in mysq_log:


Log("07:54:02","CMySQLQuery::Execute[OnPlayerRegister]",1,"(error #1364) Field 'Admin' doesn't have a default value",1);

 :(

Server linux!

Localhost merge! Se salveaza tot acolo.

Dupa cunostintele mele exista 2 variante:

1. Mergi la structura tabelei users si la admin modifici ca la default sa fie 0.

2. Conexiunea bazei de date e facuta gresit.

Link to comment
Share on other sites

  • Mister locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.