Jump to content

Gamemode TysonRPG


Tyson Tuts

Recommended Posts

Acest gamemode a fost creat de mine de la 0, am preferat sa il postez sa stiti si voi cine este creatorul.

Acesta este al 2-lea meu gamemode creat de la 0, ia-ta ce contine:

* A fost facut un sistem de inregistrare MySQL r41-2 cu etapele: Email, Varsta si Sex.
* Am ales sa folosesc procesorul de comenzi YCMD.
* A fost facut un sistem de administratori.
* Adminii sunt reprezentati prin Iteratori.
* A fost adaugata comanda [/fly] care se poate dezactiva apasand tasta F.
* A fost adaugat un sistem de Pet (asemanator ruby + idei personale).
* A fost adaugata comanda [/sellpet] prin care un player care detine un animal de companie il poate vinde.
* A fost adaugata comanda [/admins], adminii sunt afisati prin Iteratori.
* A fost adaugata comanda [/a].
* A fost adaugata comanda [/ah].
* A fost adaugata comanda [/setadmin].
* Au fost adaugate mai multe functii si stock-uri care usureaza munca scripter-ului.
* A fost adaugat un sistem de Payday.
* Daca detii un animal de companie vei beneficia de niste bonusuri (La fiecare Payday primesti 2 Respect Points + 10 Pet Points pentru ati creste animalul de companie)

* A fost adaugat sistemul de level pentru cei care au un animal de companie.
* Acum, cand un player se inregistreaza va primii level 1.
* A fost adaugata comanda [/stats] cu ajutorul careia un player poate vedea informatii despre contul sau.
* A fost adaugata comanda [/buylevel].
* Acum, in comanda [/stats] apar payday-urile luate.
* A fost adaugata comanda [/spawncar] (Aceasta poate fii folosita doar daca acel care o foloseste are permis auto).
* A fost adaugat un sistem de licente, acesta functioneaza in felul urmator: player-ul care cumpara o licenta, o va primii pentru 10 ore in functie de leve. Exemplu: Daca player-ul are nivel 10, el va putea cumpara licenta pentru 100 ore (10 ore x Level).
* A fost adaugata comanda [/showlicenses] cu ajutorul careia jucatorii pot vedea pentru cate ore mai au licentele.
* A fost adaugata o protectie AntiSQLInjection.
* A fost adaugata comanda [/shop]. (Momentan are doar 2 optiuni. "Normal Shop" & "Christmas Shop")
* A fost adaugata comanda [/santamenu] pentru playerii care detin o caciula de Mos Craciun cu ajutorul careia pot pune / lua caciula de pe cap.
* A fost adaugata optiunea de ati cumpara un Special Account, acesta valorand 1000 Special Points. (Playerii care detin aceasta functie au acces la un chat privat "[/sc(specialchat)]", la payday va primii 3 Respect Points + $1000 x Level).
* A fost adaugat un chat special [/sc] pentru playerii care detin Special Account
* Mai multe buguri au fost rezolvate.

* A fost adaugat un sistem de securitate pentru admini. (Pentru a evita eventuale spargeri) 
* A fost adaugan un sistem de engine & lights pentru vehicule. (Engine = "2" | Lights = "CTRL")
* A fost adaugat un sistem de job-uri.
* A fost adaugat job-ul Curier. 
* Mai multe buguri au fost rezolvate.
* Am modificat putin comanda /santamenu  Comanda [/santamenu] a fost modificata in [/santahat]
* A fost adaugat un sistem de Last Login.

* A fost adaugat un sistem de ore jucate. 
* Daca un jucator se deconecteaza, la conectare, secundele pe care le-a avut inainte de deconectare le va primii inapoi.
* La fiecare payday, secundele se vor reseta.
* A fost adaugata comanda [/time] cu ajutorul careia un player poate vedea cate secunde/ore /minute a jucat.
* Acum in comanda [/stats] este afisat numarul de ore / minute / secunde jucate.

* Acum, jucatorii care detin gradul de SpecialAccount vor fii afisati prin iteratori.
* A fost adaugata comanda [/specialusers] cu ajutorul careia jucatorii pot vedea playerii care au SpecialAccount.
* Acum in comanda [/stats] este afisat nivelul de admin / helper detinut.

* A fost adaugat un sistem de helperi.
* A fost adaugata comanda [/helper].
* Helperii sunt afisati printr-un iterator.
* A fost adaugata comanda [/sethelper].
* A fost adaugat un chat pentru helperi. [/hc]

* A fost adaugat un sistem de administratori.
* A fost adaugata comanda [/admins].
* Adminii sutn afisati printr-un iterator.
* A fost adaugata comanda [/report]. (Adminii / Helperii nu au acces la acesta comanda)
* A fost adaugata comanda [/ar] cu ajutorul careia un administrator poate accepta un report trimis de catre un jucator.
* A fost adaugata comanda [/dr] cu ajutorul careia un administrator poate sterge un report trimis de catre un jucator

* A fost adaugat un sistem de pin.
* A fost adaugata comanda [/addpin] cu ajutorul careia un jucator poate sa-si seteze un pin contului sau.
* A fost adaugata comanda [/pin] cu ajutorul careia un jucator poate sa se logheze cu pin-ul sau.
* A fost adaugata comanda [/changepin] cu ajutorul careia un jucator poate sa-si modifice pin-ul sau.
* La deconectare, pin status-ul este setat la 0 iar cand acesta se conecteaza acesta trebuie sa se logheze cu pin-ul.
* Au fost facute mai multe verificari in ceea ce priveste sistemul de pin.
* Majoritatea codurilor din gamemode au fost optimizate.

* A fost adaugat un textdraw care afiseaza data si ora pe server.
* A fost adaugate niste textdraw-uri care afiseaza Logo-ul, Numele si ID-ul player-ului.
* Acum, playerii care detin special account vor fii informati la logarea pe server.

* A fost adaugat un sistem de misiuni.
* La conectare, fiecare player va primii o misiune random la terminarea acesteia vor primii o recompensa care consta in $$, respect points si special points.
* Misiunile se vor reseta in fiecare zi la ora 00:00 ( Necesita reconectarea pe server dupa payday )
* Adaugata comanda [/missions] cu ajutorul careia playerii pot vedea ce misiune detin + progresul acesteia.
* La conectare, va aparea un mesaj informativ cum ca ati primit o noua misiune.

* Acest gamemode a fost scris de la 0 de catre mine.
* Gamemode-ul are si cateva functii foarte ajutatoare.
* Gamemode-ul este destul de optimizat.
* Gamemode-ul foloseste majoritatea functiilor din libraria YSI (y_commands, y_timers, y_iterate, y_bit, s.a.m.d)
* Conectarea gamemode-ului cu baza de date se face direct in acesta.
* Gamemode-ul este foarte bun pentru a incepe un proiect pe acesta.

Download: http://www.mediafire.com/file/ghxwnn1vstdxsa4/Gamemode+Tyson.rar 

VirusTotal: https://www.virustotal.com/gui/url/eb6d3bf3791b20e691bd9849ae3ef437fd8a2e51e0aaab40a052b27c12e11ba2/detection

Daca aveti nevoie de ajutor la gamemode, va voi raspunde la toti in comentarii.

Vreau sa stiu daca vreti sa continui cu gamemode-urile, lasati un comentariu cu DA sau NU

Va saluta Tyson!

Edited by Tyson Tuts
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, seaways a spus:

virus total?

Salut! Voi pune imediat si un link de la virustotal, intre timp poti merge pe incredere. Nu vreau sa imi fac un nume prost pe acest forum, deoarece vreau sa va prezint gamemode-urile si sistemele pe care eu le fac, cat si sa va ofer suport in unele cazuri.

Repet: Daca doriti sa va creati un server, astept mesaj pe discord DRAGOS#4766, si va voi oferii servicii scripting contra-cost, pretul este 5euro. 

Va saluta Tyson!

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2019 at 8:21 PM, Uzzi25.. said:

Ceva de baza nimic wow , astept un update de calitate la acest gamemode !

Taci in plm, ai facut un gamemode de la 0, si ala vai de mortii lui, nici 10% nu e terminat, ai mai facut un edit la un cacat de gm facut de IObit, si cam atat de la tine, ceea ce a facut baiatu asta e chiar wow si prea smecher pentru tine, nu se compara cu mizeriile tale de gm-uri.

Link to comment
Share on other sites

Acum 48 minute, jesusiseu a spus:

Taci in plm, ai facut un gamemode de la 0, si ala vai de mortii lui, nici 10% nu e terminat, ai mai facut un edit la un cacat de gm facut de IObit, si cam atat de la tine, ceea ce a facut baiatu asta e chiar wow si prea smecher pentru tine, nu se compara cu mizeriile tale de gm-uri.

Salut! Iti multumesc de sustinere!

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, jesusiseu said:

Taci in plm, ai facut un gamemode de la 0, si ala vai de mortii lui, nici 10% nu e terminat, ai mai facut un edit la un cacat de gm facut de IObit, si cam atat de la tine, ceea ce a facut baiatu asta e chiar wow si prea smecher pentru tine, nu se compara cu mizeriile tale de gm-uri.

Habar nu ai de cand activez eu in lumea sampului , eu iti spun sa nu comentezi vulgar la adresa mea , pentr-u ca nu ma cunosti si habar nu ai cate chesti am facut eu in scripting !

Download gamemode de la 0:

gamemode de la 0

instagram: 

@instauzzi25

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 ore, Uzzi25.. a spus:

Habar nu ai de cand activez eu in lumea sampului , eu iti spun sa nu comentezi vulgar la adresa mea , pentr-u ca nu ma cunosti si habar nu ai cate chesti am facut eu in scripting !

Gata! Te rog frumos, acest site este de a ajuta lumea cu diferite sisteme/gamemode-uri, daca nu iti place nu comenta, continua pe gamemode-ul tau de la 0! Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Frate, hai sa iti zic. Asta este o versiune mai veche de la burned, si nu este de la 0. Ai scris mai sus ca este adaugat un sistem de pet, daca te duci in gamemode nu este nici-un sistem de pet. La fel cu parte din /shop. Special Account nu a fost adaugat, si multe altele. 

Edited by iStack
Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, iStack a spus:

Frate, hai sa iti zic. Asta este o versiune mai veche de la burned, si nu este de la 0. Ai scris mai sus ca este adaugat un sistem de pet, daca te duci in gamemode nu este nici-un sistem de pet. La fel cu parte din /shop. Special Account nu a fost adaugat, si multe altele. 

Salut! Hai sa iti zic si eu ceva... acest gamemode este scris de la 0 de mine cu mici ajutoare a le lui GroWy daca ai auzit de el... nu imi spune tu mie ca e versiune veche a lui burned si tu un neauzit care se da scripter. Bafta! Si nu mai comenta... oricum sunt sigur ca ai downloadad gm-ul nu te ai descurcat in el si ai zis hai sa ii dau hate... e greu frate cu invidia asta...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, Tyson Tuts a spus:

Salut! Hai sa iti zic si eu ceva... acest gamemode este scris de la 0 de mine cu mici ajutoare a le lui GroWy daca ai auzit de el... nu imi spune tu mie ca e versiune veche a lui burned si tu un neauzit care se da scripter. Bafta! Si nu mai comenta... oricum sunt sigur ca ai downloadad gm-ul nu te ai descurcat in el si ai zis hai sa ii dau hate... e greu frate cu invidia asta...

 

 

Da frate fix hate, eu am zis doar ca nu sunt anumite lucruri ce sunt scrise mai sus dar in gm nu sunt.

Link to comment
Share on other sites

Acum 21 ore, iStack a spus:

Da frate fix hate, eu am zis doar ca nu sunt anumite lucruri ce sunt scrise mai sus dar in gm nu sunt.

Ok frate, am avut impresia ca am adaugat si pe gamemode-ul acesta sistem de pet, dar pe asta nu am adaugat nu am vrut sa fie ca celelalte! Acest topic este doar pentru a prezenta ce am facut eu, si daca puteti sa spune-ti ce v-ar mai place sa fie adaugat. Nu este facut sa comentati cu impresii rele, daca nu va place va rog sa nu comentati! Sunt sigur ca sunt peste 1000 de gamemode-uri ca v-ar putea place.

Link to comment
Share on other sites

Acum 23 ore, Tyson Tuts a spus:

Ok frate, am avut impresia ca am adaugat si pe gamemode-ul acesta sistem de pet, dar pe asta nu am adaugat nu am vrut sa fie ca celelalte! Acest topic este doar pentru a prezenta ce am facut eu, si daca puteti sa spune-ti ce v-ar mai place sa fie adaugat. Nu este facut sa comentati cu impresii rele, daca nu va place va rog sa nu comentati! Sunt sigur ca sunt peste 1000 de gamemode-uri ca v-ar putea place.

Doame fereste, nu este nici-o problema. Oricum iti respect munca depusa.

Link to comment
Share on other sites

C:\Users\User\Desktop\Gamemode Tyson\pawno\include\a_samp.inc(403) : error 021: symbol already defined: "GetPlayerName"
C:\Users\User\Desktop\Gamemode Tyson\pawno\include\a_samp.inc(404) : error 010: invalid function or declaration
C:\Users\User\Desktop\Gamemode Tyson\pawno\include\a_samp.inc(407) : error 010: invalid function or declaration
C:\Users\User\Desktop\Gamemode Tyson\gamemodes\L-GM.pwn(37464) : warning 203: symbol is never used: "PP"
C:\Users\User\Desktop\Gamemode Tyson\gamemodes\L-GM.pwn(37464) : warning 203: symbol is never used: "nume"

Ma poate ajuta cineva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.