Jump to content
  • 0

Problema la systemul de clanuri


Exaton

Question

Salutare am si eu problema la gamemodeul bluffs v2 mai adica la clanuri cand fac un clan si dau "/gmx" sau dau restart la sv sau in inchid si il deschid nu mi se salveaza clan tagul adica dispare de tot si din /clan la tag si tot ce am facut eu prin clan, am ferificat si baza de date acolo totul ramane salvat dar cand intru pe sv nu apre nimic ce e salvat, in baza de data clanul ramane salvat si pe sv dar nu si setarile acestui tag culoarea clanului numele rank-urilor si tot asa ma poate ajuta cineva sa rezolva problem va rog frumos?

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Singura problema ar fi in baza de date este clanTag sau ceva de genul? daca nu este adauga tu uita-te la dialogul clan si cauta dialogul la clantag si pui in baza de date clanTag sau cum este acolo.Asa am rezolvat eu.

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 52 minute, RebornAdv a spus:

Singura problema ar fi in baza de date este clanTag sau ceva de genul? daca nu este adauga tu uita-te la dialogul clan si cauta dialogul la clantag si pui in baza de date clanTag sau cum este acolo.Asa am rezolvat eu.

in baza de date este pus tot cu clantag m-am uitat si eu prin pwn la systemul de clan si nu am gasit nici o mica problema acolo nici prin dialoguri si nici in baza de date de aia am postat aici poate este o problema care am omiso eu 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

posteaza codul in care extragi din baza de date ce e legat de clan

Citat
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 14 ore, SherKan a spus:

posteaza codul in care extragi din baza de date ce e legat de clan

public LoadClanInfo()
{
    clanss = cache_num_rows();
    for(new i = 1; i <= clanss; i++)
    {
        new x = i - 1;
        ClanInfo[cClanID]                      = cache_get_field_content_int(x, "clanID");
        ClanInfo[cClanExpire]                  = cache_get_field_content_int(x, "clanExpire");
        ClanInfo[cClanActive]                  = cache_get_field_content_int(x, "clanActive");
        ClanInfo[cClanSlots]                  = cache_get_field_content_int(x, "clanSlots");
        ClanInfo[cClanSeif]                  = cache_get_field_content_int(x, "clanSeif");
        cache_get_field_content(x, "clanName", ClanInfo[cClanName], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanColor", ClanInfo[cClanColor], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanMOTD", ClanInfo[cClanMOTD], SQL, 130);
           cache_get_field_content(x, "clanTag", ClanInfo[cClanTag], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanRankName7", ClanInfo[cClanRankName7], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanRankName6", ClanInfo[cClanRankName6], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanRankName5", ClanInfo[cClanRankName5], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanRankName4", ClanInfo[cClanRankName4], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanRankName3", ClanInfo[cClanRankName3], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanRankName2", ClanInfo[cClanRankName2], SQL, 130);
        cache_get_field_content(x, "clanRankName1", ClanInfo[cClanRankName1], SQL, 130);
        LoadClanCar(i);
    }
    printf("[LOADING] %d clans loaded.", clanss);
}

Link to comment
Share on other sites

  • 0

doar tagul nu merge? restul datelor merg toate?

Citat
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 13 minute, SherKan a spus:

doar tagul nu merge? restul datelor merg toate?

Nu se salveaza nimic nici bani masinile numele clanului tag-ul si salvarile la numele rankurilor culoarea chatului dar in baza de date tot este salvat si merge sa fac schimbari prin clan dar nu imi mai apare tagul si numele in stats si dupa rr la sv trebuie sa refac tot dar in baza e salvat

Link to comment
Share on other sites

  • 0

cred ca as sti care e problema dar vreau sa mai vad si faza cu salvarea clanului, ( codul )

 

Citat
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 17 ore, VLM a spus:

Pe mine m-a ajutat acest cod in trecut, aveam aceeasi problema, poti incerca si tu: https://pastebin.com/WJRxqbvv

Daca aceeasi problema ai, arata-ne structura tab-ului clans.

a mers codul dar este o problema cand dau sa cumpar o masina pentru clan imi da asta "Vehicle buy error, this clan already have 5 vehicles." dar in clan nu e nici o masina am incercat sa pun asta "LoadClanCar(i);" la loadclaninfo si iar nu se salveaza pe server setarile clanului! unde as putea sa pun LoadClanCar(i) ca sa salveze si in clan setarile si masini sa pot cumpara?

Edited by Exaton
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Exaton said:

a mers codul dar este o problema cand dau sa cumpar o masina pentru clan imi da asta "Vehicle buy error, this clan already have 5 vehicles." dar in clan nu e nici o masina am incercat sa pun asta "LoadClanCar(i);" la loadclaninfo si iar nu se salveaza pe server setarile clanului! unde as putea sa pun LoadClanCar(i) ca sa salveze si in clan setarile si masini sa pot cumpara?

Arata tot codul unde iti da mesajul ca ai deja 5 vehicule.

#retras

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.