Jump to content

[FilterScript] Dennis12's Attachments Object Editor


Dennis12.

Recommended Posts

Dennis12's Attachments Object Editor



Introducere
Salutare tuturor, zilele acestea am cautat un filterscript special pentru acest lucru, dar nu am gasit, asa ca m-am gandit sa il creez chiar eu pentru a imi putea termina munca , iar acum vreau sa il impartasesc si cu voi, cine stie, poate va ajuta.

Preview

Aici puteti vedea o mica prezentare a, acestui filterscript.

As aprecia daca ati lasa un like si un comentariu clipului  

https://www.youtube.com/watch?v=AbTk...ature=youtu.be

Comenzi

  • /attach -> Pentru a atasa un obiect pe unul dintre cele 9 sloturi.
  • /editattach -> Pentru a edita un obiect atasat.
  • /clearattach -> Pentru a sterge un obiect de pe unul dintre cele 9 sloturi. 
  • /saveattach -> Pentru a iti salva progresul [scriptfiles/attach.pwn].
  • /clearfile -> Pentru a sterge continutul actual al filei attach.pwn( locul unde se salveaza ).


Buguri
In acest moment nu am putut gasi niciun bug, dar daca gasiti voi ceva puteti sa spuneti mai jos si probabil am sa le rezolv in urmatoarea versiune. 

Credite

  • Dennis12 - Codding
  • Zeex - ZCMD


DOWNLOAD

https://forum.globalscripts.ro/index.php?/topic/73-filterscript-dennis12s-attachments-object-editor/&tab=comments#comment-161

Daca te-am ajutat nu uita sa lasi un +rep acestui topic 

 

Link catre topicul creeat pe .com, daca vreti sa lasati si acolo parerea :

http://forum.sa-mp.com/showthread.php?p=4041968#post4041968

 

App nu m-am chinuit prea mult pe parte de cod, pentru ca e doar un FS, iti faci treaba cu el, si gata.

Edited by Dennis12.
Link to comment
Share on other sites

Stii cumva cum pot edita un obiect atasat pe masina? sau  cum fac  gen cand fac o comanda sa- l editez, sa-l sterg si sa-l fac din nou fara sa-l atasez, dar sa se puna la aceleasi coordonate.

Link to comment
Share on other sites

La 04.08.2018 la 0:58, Umbra a spus:

Stii cumva cum pot edita un obiect atasat pe masina? sau  cum fac  gen cand fac o comanda sa- l editez, sa-l sterg si sa-l fac din nou fara sa-l atasez, dar sa se puna la aceleasi coordonate.

Te folosesti de OnPlayerEditObject. 

Din cate am inteles eu tu vrei de exemplu sa ai comanda /createobject [object id] , sa-ti apara "meniul" ala de editat si sa editezi obiectu, dupa ce l-ai sters, adica ai apasat ESC sa-l stergi si vrei sa-l faci din nou cum era si sa-l editezi, ai putea sa setezi niste pVar-uri la coord alea cand stergi obiectu' de exemplu SetPVarFloat(playerid, "lastObjectPosX", fX); [lfl pentru Y si Z] si faci o comanda /restoreobject si verifici daca GetPVarFloat(playerid,"lastObjectPosX") != 0.0 ( continui verificarea si pt Y si Z, sau cred ca ar merge si doar pe X, nu stiu sigur daca ar aparea ceva bug, dar nu cred ) si faci sa-ti creeze obiectu la coordonatele lastObjectPosX, lastObjectPosY, lastObjectPosZ si dupa ii dai editdynamicobject si cam asta e treaba, daca n-ai inteles cauta-ma pe discord. ( n-am incercat ce am zis mai sus, doar o parere sa zic asa ) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.