Jump to content
  • 0

Problema warninguri


Mihai775

Question

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Acum 1 minut, Krypton. a spus:

Caută cu 'CTRL+F' variabilele care sunt raportate ca nefolosite și sterge declararea lor.

Primești advertismentul la linia 52998, apasă CTRL+G și scrie 52998, iar după sterge "new giftbox3DText"

Succes.

OFF:si daca sterge doar declararea nu o sa primeasca eorare ca nu o are declarata?(asa ca fapt divers) + ca linia 52998 este undeva la sfarsitul GM pentru aceasta eroare :)))

 

La ‎28‎.‎05‎.‎2018 la 18:13, Mihai775 a spus:

 warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "giftbox3DText"

(52998) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "giftboxobject"

ON: Da ctrl +f si sterge de peste tot cele 2 variabile

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, valivaly96 said:

OFF:si daca sterge doar declararea nu o sa primeasca eorare ca nu o are declarata?(asa ca fapt divers) + ca linia 52998 este undeva la sfarsitul GM pentru aceasta eroare :)))

 

ON: Da ctrl +f si sterge de peste tot cele 2 variabile

Nu, nu va primi eroare dacă sterge declararea. Warning-ul primit de el este că variabila declarată de el nu este folosită, dacă îți e mai ușor poți pune "new stock variabila" si nu iți mai dă eroarea respectivă, legat de linia în modul de joc, nu știu câte are și nici nu mă interesează. Eu i-am spus cum să-și rezolve problema, am explicat cât de bine se poate. O zi bună.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 13 minute, Krypton. a spus:

Nu, nu va primi eroare dacă sterge declararea. Warning-ul primit de el este că variabila declarată de el nu este folosită, dacă îți e mai ușor poți pune "new stock variabila" si nu iți mai dă eroarea respectivă, legat de linia în modul de joc, nu știu câte are și nici nu mă interesează. Eu i-am spus cum să-și rezolve problema, am explicat cât de bine se poate. O zi bună.

Omule variabila ai e folosita la ceva de genu  giftbox3DText = Create3DTextLabel si stocheaza un id, acea variabila este folista pt stocarea idului dar dupa nu o mai foseste. Citeste iar mesajul de la eroare(poftim tradus poate intelegi Varibilei ii este atribuita o valoare si nu este folosita nici o data). Daca va sterge doar "new numevariabila" va primi eroare ca varibila nu este definite cand e folosita la crearea acelui 3DLabel. e greu ce sa zic si te mai si contrazici aiurea.

EDIT1: eu zic sa te uiti la vechimea pe pe acest forum(de cand am inceput sa scriptez si era noob) fata de vechimea ta + uitate sa vezi cati oameni am ajutat acolo unde te puteai intelege cu ei si nu voiau totul mura in gura

EDIT2: acum vad ce aberatii spui cum sa pui frate new stock numevariabila? tu gandesti cand scrii ceva sau vorbesti ca sa te afli in treaba?

Edited by valivaly96
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, valivaly96 said:

Omule variabila ai e folosita la ceva de genu  giftbox3DText = Create3DTextLabel si stocheaza un id, acea variabila este folista pt stocarea idului dar dupa nu o mai foseste. Citeste iar mesajul de la eroare(poftim tradus poate intelegi Varibilei ii este atribuita o valoare si nu este folosita nici o data). Daca va sterge doar "new numevariabila" va primi eroare ca varibila nu este definite cand e folosita la crearea acelui 3DLabel. e greu ce sa zic si te mai si contrazici aiurea.

Putea să spună, oricum nu am codul sursă, deci de unde vrei să ghicesc cum are el? :P.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 4 minute, Krypton. a spus:

Putea să spună, oricum nu am codul sursă, deci de unde vrei să ghicesc cum are el? :P.

Nu iti trebuie cod sursa ca sa stii sa rezolvi aceasta eorare sau cam pe unde foloseste variabila pentru ca in numele unei variabile sunt niste cuvinte "cheie" si iti dai seama unde se foloseste. Nu o sa folosesasca o variabila ce are in nume giftbox3DText pe post de string ci o foloseste 99% pentru a stoca idu-ul afferent unui textlabel pentru giftbox. Eu ti.am explicat ce inseamna acea eroare si ca metota oferita de tine pentru repararea warningului va duce la o eroare….(adica nu e o solutie complete ce ai spus tu mai sus ^^)

si vezi ce faci cu new stock :)))))

Edited by valivaly96
Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 minutes ago, valivaly96 said:

Nu iti trebuie cod sursa ca sa stii sa rezolvi aceasta eorare sau cam pe unde foloseste variabila pentru ca in numele unei variabile sunt niste cuvinte "cheie" si iti dai seama unde se foloseste. Nu o sa folosesasca o variabila ce are in nume giftbox3DText pe post de string ci o foloseste 99% pentru a stoca idu-ul afferent unui textlabel pentru giftbox. Eu ti.am explicat ce inseamna acea eroare si ca metota oferita de tine pentru repararea warningului va duce la o eroare….(adica nu e o solutie complete ce ai spus tu mai sus ^^)

Vechimea ta? :p. Nici nu ai habar cu ce nume am activat înainte. Încearcă faza cu stock-ul și vei vedea că merge, succes. Mă dai pe spate rău, de parcă vechimea de pe forumuri contează, cunoștiințele contează băiatul meu, dacă dorești o "confruntare" îmi poți da PM liniștit. Să îți dau și un exemplu pentru faza cu stock-ul:

 

https://imgur.com/a/jEctEyw

https://imgur.com/a/mFZgrBK

 

Poftim băiatul meu, după cum ți-am spus, VECHIMEA DE PE UN FORUM nu contează și nici că ai ajutat tu doi oameni care nu știau să facă o comandă, cunoștiințele contează, când ți-am zis de "new stock" ai crezut că-i chineză. Și pun capăt aici, succes!

Edited by Krypton.
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Chiar acum, Krypton. a spus:

Vechimea ta? :p. Nici nu ai habar cu ce nume am activat înainte. Încearcă faza cu stock-ul și vei vedea că merge, succes. Mă dai pe spate rău, de parcă vechimea de pe forumuri contează, cunoștiințele contează băiatul meu, dacă dorești o "confruntare" îmi poți da PM liniștit. Să îți dau și un exemplu pentru vaza cu stock-ul:

 

https://imgur.com/a/jEctEyw

https://imgur.com/a/mFZgrBK

 

Poftim băiatul meu.

deja ma enervezi, ba omule uitate ce eroare are omu cu atentie… nu are eroare pe care mi.o arati tu descti ochii aia mai bine si dupa sa vii sa te iei de mine. Si crezi ca eu care scriptez din 2014 nu am mai multe cunostinte ca tine? daca nu imi postez gm urile sau sistemele pe forum nu inseamna ca nu stiu. Daca nici acum nu faci diferenta intre eroare pe ca o preziti tu si eroare pe care o are omu iti urez drumu bun si cale batuta (continuare o stii). Ceao

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, valivaly96 said:

deja ma enervezi, ba omule uitate ce eroare are omu cu atentie… nu are eroare pe care mi.o arati tu descti ochii aia mai bine si dupa sa vii sa te iei de mine. Si crezi ca eu care scriptez din 2014 nu am mai multe cunostinte ca tine? daca nu imi postez gm urile sau sistemele pe forum nu inseamna ca nu stiu. Daca nici acum nu faci diferenta intre eroare pe ca o preziti tu si eroare pe care o are omu iti urez drumu bun si cale batuta (continuare o stii). Ceao

Încă o ți pe a ta, scriptezi din 2014, hai să vedem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.